Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

PREZES91WLKP    11

na 20 ha polecał bym ciągnik w granicy 80-120 km

Kolego bez urazy ale jak byś troche poczytał temat to pare postów prędzej było już napisane że ma to być ciągnik w granicach 80-95km także dzięki za takie zbędne rady


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Ja proponuje Farmtraca 675 DT około 75 km sąsiad ma i sobie chwali że mało pali bo jest na silniku perkinsa

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta i orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w tym przedziale cenowym zastanowiłbym się nad Ursusem 1014 bądź Zetorem 8045. Tanie części i większość napraw zrobisz we własnym zakresie ;) Nie kupowałbym większych z sześcioma cylindrami chyba że masz zamiar używać go tylko do ciężkich prac B) 95 koni będzie idealnie wykorzystane na tym areale zarówno przy ciężkich pracach jak i lżejszych :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Witam sąsiada i dzięki za cenne rady :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

McCormick CX70 dobra maszynka ale droższa od JD 5070M

 

Może i tak, ale jakie są koszty utrzymania tych maszyn?? Serwisy w JD z tego co wiem robione sa częsćiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Nie chce zakładac nowego tematu więc pisze tutaj.

Ogólnie puki co mam 4ha sadu, ale planuje powiekszyc do 8ha Oprócz tego uprawiam zboza głównie przenice i żyto.

potrzebuje ciagnika który nada sie i do sadu i do normalnej uprawy polowej. Moc 80-85KM, nowy branny bedzie najprawdopodobniej na kredyt młody rolnik.

Bardzo spodobał mi sie JD serii 5G jak i również DF agroplus F. Co o nich myślicie?

Wiem że to forum bardziej rolnicze, ale zapytac nie zaszkodzi.

Ciągnik ma byc uniwersalny.

pozdrawiam Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantas    0

Jak chcesz ciągnik i do pola i do sadu to powinieneś wybrać DF Agroplus 85 KM. Jak kupisz wersje GS będziesz miał rewers elektrohydrauliczny, system STOP&GO bardzo przydatny do pracy w sadzie. W tej cenie jaka podałeś to spokojnie zmieścisz FULL OPCJĘ z Przednim TUZ i WOM Klimatyzacją, EHR.

Teraz Ci powiem co zrobić aby był to ciągnik uniwersalny, i do sadu i na pole. Kupujesz dodatkowy komplet opon.

Do sadu bierzesz opony w rozmiarze 11,6 do tyłu i masz wtedy szerokość ciągnika 1,6 m, jak kupisz F to szerokość jest tylko o 8 cm mniejsza.

Po zmianie opon na rolnicze powiedzmy 480 tył masz ciągnik do pracy w polu i spokojnie dający rade z pługiem 3 skibowym obrotowym.

Koszt kompletu kół to około 16 000 zł netto. Cena ciągnika około 145 000 netto.

Zresztą sam sprawdź parametry na tej STRONIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Poszukuje ciągnika na 22 ha, rozglądam się za zetorem 7340. Co o ni myślicie?? Rocznik tak 97-99 do 52 tyś. zł. Byłby to ciągnik główny. O i może ma ktoś z was do sprzedania okolice Łodzi.

Edytowano przez djibiza11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Jeśli już rozglądasz sie za ciągnikiem za taką kwote i chcesz aby to był zetor,to osobiście polecił bym ci raczej zetora 8540 za 50 jak dobrze poszukasz to spokojnie znajdziesz,sąsiad ma 9540 miałem okazje sie nim przejechać to moim zdaniem o wiele lepszy od zetorów typu 7340jeśli chodzi o komfort i wogóle,chyba że byś chciał troche zapasu mocy to weź 9540 z turbinką :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

No dzięki kolego ;) też myślałem nad nim ale nie wiem jak u niego z awaryjnością, spaleniem i częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Awaryjność z tego co sie orjentuje to duża napewno nie jest tak jak mówiłem już wcześniej sąsiad ma 9540 a kolega z sąsiedniej wioski 10540 i naprawde na co jak na co,ale na awaryjność nie narzekają.A co do spalania to typowe dla zetora,ale jak byś kupił 7340 to mniej roboty zrobi a spalanie też pewnie będzie porównywalne.Wiadomo że trzeba mu też odpowiednie maszyny zapiać a nie latać na pusto.I jeszcze co do części to też wielkiego problemu niema popytaj sie w agromie o jakąś część do niego to w pierwszej lepszej powinni już mieć,u mnie w pobliskiej miejscowości jest większa agroma to tam na zawołanie praktycznie każdą część do nich mają.Sam bym sie nad takim zastanowił ale niestety fundusze mi na to nie pozwalają :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Będę szukał jak znajde to może i 9540 albo 8540 kupie jak nie to 7340, coś z tych napewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Marcin95    5

Witam jestem nowy na forum :rolleyes:

Mam około 20ha ziemi, obrabiam to ursusem c-360 :P

Planuje kupic ciągnik tylko nie wiem jaki.

Ciągnik ma byc używany,4x4 , bedzię on do ciężkich prac.

Cena tak do 30 tysięcy :rolleyes: :rolleyes:

Edytowano przez 19Marcin95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio17171    0

Witam jestem nowy na forum :rolleyes:

Mam około 20ha ziemi, obrabiam to ursusem c-360 :P

Planuje kupic ciągnik tylko nie wiem jaki.

Ciągnik ma byc używany,4x4 , bedzię on do ciężkich prac.

Cena tak do 30 tysięcy :rolleyes: :rolleyes:

 

kup mtz82 silny i oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Za 30/40 tyś to ja bym ci poradził MF30XX 70-80KM koło 20 lat. Znajomy ma 4 lata i bardzo sobie chwali. Jeździłem nim to wiem że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

chłopaki ja 20 hektarów obrabiam tylko c-330 na taki areał to spokojnie wystarcza.po co się w tych czasach w koszta pakować wiecie jak wygląda sytuacja na polskiej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

czy może mi ktoś napisać jak tu dodać nowy temat...

Napisałem trść ale nie ma nigdzie "dodaj" czy coś w tym stylu......HEEEELP!!!!!!?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locutus9    0

Witam, jestem tu nowy, ale mam konkretne pytanie, sprawa wygląda tak:

od jakiegoś czasu planuję zakup nowego ciągnika i skłaniam się stronę MTZ 820, na chwilę obecną pracuję na C-360 i Fortschritt ZT-300(100km). Prosiłbym o opinię czy MTZ da radę ciągać ten sam sprzęt co ZT-300 mianowicie pług 4*40 z Unii oraz ciężką ciąganą bronę talerzową 3m.

 

Jeśli 820 miałaby się męczyć z tym sprzętem to będę szukał czegoś mocniejszego ale już w używkach.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Zapomniałem dodać, że ciągnik miałby pracować w przewadze na gruntach IV klasy(niezbyt mokrych bo żwiry dookoła):)

Edytowano przez locutus9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli mtz820 daje rade w pługu 5x35 to chyba da 4x40 , a talerzówkę spokojnie da rade uciągnąć, daje rade w agregacie uprawowo siewnym 3m ale biernym i nawet podnosi


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

jak masz ciąganą(zaczepianą) talerzówkę to da radę a nawet jak byś miał zawieszaną to tez da radę B) wujek ma 820 i ciaga nim pług 4x40 i talerzówkę 3,15 z akpila!! spokojnie piwinien dać sobie radę :) a fortschritt z przednim napędem czy bez??jak bez to belarus będzie te sprzęty targał spokojnie :lol:


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj