Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1111    27

Ale coś zachodniego będzie bardziej komfortowe.

Najbardziej podobają mi się MF i JD.

To że skrzynie w starszych MF często się psują to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Nie żebym Cię zniechęcał komfort jest ale jak nie daj boże coś się popsuje to i koszta wyższe jak mówią coś za coś...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

witam

szukam nowego ciągnika w przedziale mocy 70-80 KM jaki proponujecie do 160 tyś

z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

może coś takiego co mnie interesuje NH T5030 76 km w 160 brutto spokojnie się zmieścisz i masz wszystkomajacy - duzy moment obrotowy, EHR, rewers, klima, mocna hydraulika jak na tę moc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Jak do 160 tysięcy,to myślę o John Deere 5080M,lub jakimś Zetorem Prximą,albo jakimś Lambo lub Case:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

wczesniej pisano o same roller 70 ondo tura sie nie nadaje bo jest za maly i za lekki lamborghini lampo to to samo co same i deutz

Edytowano przez luki2104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1    0

witam.Panowie proszę o opinie na temat DF 420 Agroplus waga 3,5 tony 4gary 85KM + pług 4x35 talerzówka 2.4 agregat 2.8

Ziemi posiadam 25ha[4i5kl] + 2ha łąk.Chcę aby to był ciągnik podstawowy .Chcę wykorzystać graty od c-360 ic-3603P których obecnie używam.Nie chcę szybciej tylko wygodniej i stąd ten wybór.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

witam jaki ciągnik wybrać waham się miedzy JD 5090 a NH td5050 lub tez t5040 jaki waszym zdaniem jest lepszy na ciągnik główny do gospodarstwa ok 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jaki ciągnik wybrać waham się miedzy JD 5090 a NH td5050 lub tez t5040 jaki waszym zdaniem jest lepszy na ciągnik główny do gospodarstwa ok 20

czesć na temat jd nic ci nie powiem a co do nh td5050 silnik mocniejszy od t5040 ale gabarytowo mniejszy inne zwolnice inna skrzynia w td12-12 rewers mechaniczny w serii t 24-24 z pół biegiem rewers ehr większa kabina polecam T5040 bo mam takiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuszenko    1

Witam,cześć i czołem!

 

Poszukuję ciągnika,na 20 ha sadu i kilka pól.Moc ok.80-100 km.MF,John Deere bądź inny sprawdzony przez was traktor.Interesuje mnie produkt wydajny,funkcjonalny i uniwersalny,o mocy odpowiedniej dla mojego areału.Nie chcę kupy kabli zapakowanych w plastik.Cena 200-250 tyś. zł.

 

 

Czekam na propozycję.

Edytowano przez Kukuszenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Myślę,że w stajni John Deera możesz śmiało wybierać :)

Jak dla Ciebie odpowiednie by były serie 5M (od 70KM do 100KM) i 5R (od 80KM do 100KM).

A do jakich prac zostaje przeznaczony w sadzie?

 

ehh co ja się pytam jak John Deere wykona wszystkie prace bo do tego jest stworzony :) Stopień komfortu pracy,super.

W przedziale pieniężnym powinieneś się zmieścić... tylko dzwonić do Dealer'a i zamawiać :)

To taka podpowiedż ode mnie ale poczekaj jeszcze na inne porady od innych uzytkowników.

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuszenko    1

 

A do jakich prac zostaje przeznaczony w sadzie?

 

A do różnych między innymi:

 

-opryskiwanie (opryskiwacz Bury Wulkan 2000L)

-wykaszanie (kosiarka bijakowa Votex 500)

-nawożenie pod drzewa (rozsiewacz nawozu Rauch MDS 80 bodajże)

A na polach to orka,bronowanie,kultywowanie,siew,talerzowanie no ogólnie wszystko,wiec dlatego chodzi mi o uniwersalny traktor.

Edytowano przez Kukuszenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

200-250 :blink: :blink: :blink: :blink: to mialbys ciagnik 120 - 150 koni, z pewnoscia starczyłby ci cos typu belaruska, pronara, gdyz 20ha to niema chyba sensu tak walic kasy, dlugo by sie wracalo, ale zrobisz jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pól to zależy ile bo tutaj masz wybór. Jak masz prowadzony sad ??? Jaka rozstawa i system prowadzenia drzewek. Bo to oczywiste że nie weźmiesz ciągnika 100 km normalnej wielkości.

Ja bym polecił jeśli mało pól uprawnych coś ze stajni NH serii T4000 masz największy model 97 km to jest taki duży sadownik który na małym areale świetnie by się sprawował. Bądź stajnia Case seria Quantum i tam już masz kilka wersji tej serii. Do wyboru do koloru.

W kasie się zmieścisz i możesz wziąć full opcje. Na pewno przedni TUZ i WOM w sadzie bardzo przydatne.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuszenko    1

Wiesz nie wiem czy sad nie będzie za tam X lat usuwany,więc musi być to traktor wielozadaniowy.Dzięki za propozycje napewno sprawdzę.Możecie przesyłać również dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybrać ciągnik na ok. 20ha do 18 tyś.

W tym 3 hektary kukurydzy i sieczkarnie kemper, 4ha zboża i 11ha łąk. W przyszłości mam zamiar kupić prasę rolująca do tego ciągnika. Teraz posiadam c330. Dwa sezony kosiłem kukurydze c300 ale już rady nie daje. Co polecacie zetora jakiegoś czy 3p a może mf??


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

do 18000zł to MTZ lub Ursus 914 czy bez napędu pochodne. Bo do prasy 80KM optimum i zawsze szybciej robotę zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ursusa 914 to odpada mi coś trzeba do pługa 3. A MTZ czy to awaryjne ciągniki??? A co powicie na temat 3p lub zetora 6911.


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

3p to daruj sobie, do sieczkarni i do prasy to zarzynanie silnika będzie. MTZ mam i nie polecam. Jeśli nie chcesz 904 to może 902, 'miekki przodek' :D na pewno przyjemniejszy niż MTZ. Posiadam 902 i MTZ, i pomimo, że 902 jest 8 lat starszy, spisuje się lepiej niż MTZ.

A o jakiej prasie myślisz? polska czy zagramaniczna?

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj