Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

MgrLukash    154

DF Agrostar to poprotu najlepiej wyposażona seria produkowana w tch samych latach co Agroprima i Agroxtra ale te 2 seria były gożej wyposażone różniły się między sobą głównie kształtrm maski...

A reszta tak jak piszesz...(jeszczebyły Dx7.10 i Dx8.30 ale to juz wyższa półka mocy)

Tzn. mniejsze Dx-y miały mechaniczne zsynchronizowane skrzynie a w tych większych występowały skrzynie z Power Shift'em

...z nowszych modeli jedynie Agrostary mogły byc wyposażone w PS

 

Tak to te z silnikami pod kabiną :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ale dlaczego te Fendty nie mają silnika z przodu??? Kiedyś były takie nosniki narzędzi z NRD w latach 70ątych - na których można było przymocowywać różne sprzety przy przedniej osi ciągnika.

 

Czym się różnią modele Fendtów 300 i 600??? Podobno seria 600 jest cięzsza.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

A jaka kwote mozesz przeznaczy na ten ciagnik??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do orki i uprawy jak pozostawisz 3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

To ja proponuję ciągnik Farmtrac:

FARMTRAC 665 DT (58KM)-97.320 zł

FARMTRAC 670 DT (66KM)-98.570 zł

Ceny są cenami brutto katalogowymi. Ciągniki są wyposażone w przedni napęd firmy CARRARO HCR, skrzynia biegów synchronizowana (12 + 12R ) z rewersem, WOM 540/1000, kabina komfortowa. Jam mam 74KM i jestem zadowolony. ciągniki są proste bez elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palec    0

a byłby ktoś w stanie wyrazić swoją opinię na temat ciągnika pol-mot h 9014 ? bo moje środki pieniężne są ograniczone i nie będzie mnie stać na nic droższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja bym polecił ci NH TD5010... powinien zmieścić się w tej cenie lub lekko przekroczyć a ciągnik masz bardzo dobrej firmy... ale jak chcesz kupowac to po nowym roku będzie o ok 15 tys droższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

ja bym polecił ci NH TD5010... powinien zmieścić się w tej cenie lub lekko przekroczyć a ciągnik masz bardzo dobrej firmy... ale jak chcesz kupowac to po nowym roku będzie o ok 15 tys droższy...

 

Dlaczego cena tak bardzo wzrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja kolego drogi z całym przekonaniem polecam ci Case jx 60.Ciągnik zwrotny mało pali,skrzynia 12/12,rewers mechaniczny WOM 540/1000,mało elektroniki,szybka skrzynia 40km/h,naped i blokada załączana elektrohydraulicznie,w pracach pomocniczych będzie idealny,i o tej porze roku za ok 100tyś kupisz napewno! :lol:


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a Case jx60 to jest to samo co NH TD5010 tylko inny kolro no i wiadomo jakieś drobnostki w wykonaniu ich różnią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Case jx60 to jest to samo co NH TD5010 tylko inny kolro no i wiadomo jakieś drobnostki w wykonaniu ich różnią....

Wiele osób tak twierdzi ale ja np uważam że czymś sie jednak różnią mój kuzyn wsiadłz nowego NH TD5030 do mojego case'a i powiedział ze to niebo a ziemia ;) no ale wiadomo każdy uwaza inaczej :)

Uważam żę case jest bardziej dobracowany niż NH ,a precyzja wdłg mnie to nie byle co :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no wiadomo że jest jakaś różnica w tych ciągnikach ale porównam np. moja C-360 chodzi bez problemu, a sąsiada jest o rok młodsza i chodzi na niewiele większym areale a co kawałek musi coś w niej robić, a ciągniki były robione w tej samej firmie i jakość wykonanych materiałów jest chyba taka sama, więc te ciągniki też mogą się różnić, ale dla jednego nie będzie to takie ważne a dla drugiego będzie to wielki błąd danej marki że tego ciągnika już nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid132    0

Witam .Proponowal bym Tobie belarus sa to bardzo dobre ciągniki mozesz juz kupic od ok . 70 tys .

Sam posiadam belarusa 952.3 z rewersem mozesz mi wierzyc lub nie ale ciagam ni 4 skibowy obracalny plóg i talerzówke 5 m . jesli belarus podaje w ulotce ze ma 100 hp tak jak moj to to jest wartosc sily silnika a na uciagu ma 125 hp w przeliczeniu na np,john deere . Więc proponuje ci belarusa.

Wysłam Ci link z belarusem takim na 20 ha http://moto.allegro.pl/fabrycznie-nowy-ciagnik-mtz-belarus-952-plastik-i1307326630.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Niektóre porównania poprawiają humor każdego dnia :lol: :( :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

A co powiecie o tym same ?? http://allegro.pl/same-laser-130-i1339648451.html ile on ma koni 130 ?? jakie spalanie , jaka awaryjność i wo gule jak się sprawuje ??

 

lub ten : http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-same-90-tur-tuz-4x4-i1317825189.html ??


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj