Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

szymolus    3

ja też posiadam lampo 70w mam go już 2 lata u mnie jest to pomocniczy ciągnik zwrotny.mało pali, na 20 ha polecam lampo 70w tylko bez tura bo jest za lekki na tura polecam zetor 8441 z turem trac lift 100 lub 220


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

@szymolus według mnie to Lamborghini 70KM z ładowaczem będzie śmigać, że miło wystarczy go dociążyć i oczywiście założyć odpowiedni ładowacz. Według mnie to i zetor w z ładowaczem powinien być dociążony. Gdy ładowałem baloty Zetorem 7341 na którym był zamontowany Tur4 to musiałem jeździć z włączonym przodem, gdyż tylne koła traciły przyczepność, po zamontowaniu wycinaka pracowało się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Witam, mogę Wam polecić japoński ciągnik Kubota M 6040 66 KM, Turbo Witamy w firmie PHU Rolczar

W standardzie: klima, rewers E-H bezsprzęgłowy, sprzęgło wielotarczowe mokre, hamulec wielotarczowy mokry, obciążniki przednie, zaczepy, WOM 540/540 E, najmniejszy promień skrętu 3,4 m, biegi F15/R15, japońska jakość za cenę brutto 130700 zł

lub Kubota L5040 51 KM,rewers mechaniczny, rocznik 2008 za 74000 zł brutto, / z kabiną Bartesko + ok. 7000 zł /

Naprawdę bardzo mało palą i są bezawaryjne. Można zamontować przedni TUZ i WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

@szymolus wedłóg mnie to Lamborghini 70KM z ładowaczem będzie śmigać, że miło wystarczy go dociążyć i oczywiście założyć odpowiedni ładowacz. Według mnie to i zetor w z ładowaczem powinien być dociążony. Gdy ładowałem beloty Zetorem 7341 na którym był zamontowany Tur4 to musiałem jeżdzić z włączonym przodem, gdyż tylne koła traciły przyczepność, po zamontowaniu wycinaka pracowało się dużo lepiej.

 

 

tak lampo będzie śmigać ale zetor jest stabilniejszy fakt musi być też dociążony ja na polu jeżdze z przednim żeby nie zrywać trawy.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

witam a ja polecam na 20 ha jako glowny nh td5010 lub same roller 60. na 30 ha posiadam nh td80d (teraz to nazywa sie td5030 (80 km)) i jestem bardzo zadowlony w standardzie wom i rewers cena mojego wynosila rok temu 106 tys(teraz td5010 bedzie kosztowal w tych granicach)a same roller 60 km jezdzi kilka ladnych latek w mojej wiosce i wlasciciel nie moze sie nachwalic :D


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w standardzie wom i rewers

 

ciekaw jestem czy któryś z producentów nie daje wom-u w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Witam

Poszukuję ciągnika na 20 ha. Niestety dysponuję tylko 25 tyś. Co polecacie ? Ciagnik miałby pracować z pługiem 4 skipowym i jakimś małym gruberem. co myślicie o Ursus 912 ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jakie masz jeszcze ciągniki? Z pewnością to ma być główny ciągnik w twoim gospodarstwie więc lepiej brać 914-nieoceniony napęd na przód.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zdecydowanie wystarczy 7211 ciągałem pług 4x30, ciągam grubera, i pługi 3x40 na spreżynach i 3x45 na zabezpieczeniu kołkowym. Jakie masz klasy gleby i jaki pług?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mam trochę 3 klasy ale głównie to 4 klasa. Wiem że lepsza 914 ale już o 10 tyś droższa. Zastanawiam się czy 912 by dała rady tym maszynom. A jak jest z zużyciem paliwa porównując zetora i ursusa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Spalanie podobne, ponieważ to te same ciągniki, z tym że 912 jest mocniejszy i cięższy, a co za tym idzie ma większe spalanie. Mi zetor 7211 pali od 4.5 do 6l w pracach polowych. Spokojnie daje sobie rade z gruberem rabe werk 9łap z wałkami oraz z pługiem 4x30 oraz 3x45 albo też na zabezpieczeniu, we wszystkim robie na 2 biegu.http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-gruber-rabe-image163861.html Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Fraugde


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

No ale z tego co wiem to zetorek ma 60 KM a ten ursus 80. myślałem jeszcze o ursusie 1222 bo za te pieniądze powinno coś być.Co myślicie o tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

nie bierz ursusa 1222 nie oplaca sie. spali ci wiecej niz 912 a uciagu nic mocniejszego w polu nie bedzie miala jedynie w transporcie nie bedzie sie tak dusila. lepiej kup 914 lub zetora 8045 8145 za 25 tysiecy napewno na allegro cos znajdziesz i to na chodzie moze w nie zaladnym stanie ale nie powinles zalowac.

 

http://allegro.pl/item794815460_ciagnik_ursus_914.html

 

tu masz nawet 6cilindrow z przednim napedem za 25tys.zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Jeszcze jedno pytanko dotyczące ogólnie ursusa i zetora. Słyszałem od znajomych że spalanie ciągnika o tej samej mocy różni sie zasadniczo. Ponoć ursusy są oszczędniejsze. Oczywiście chodzi mi zużycie na ha wykonanej pracy i analogiczne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

W takich starszych ciągnikach dużo będzie zależało od stanu silnika, wyjechany jest słabszy i więcej spali. Poza tym spalanie zależy też od stanu i ustawień pompy wtryskowej, niby ursusy i zetory różnią się tymi ustawieniami. Ale mimo wszystko nie powinno być dużych różnic w spalaniu między np 912 a 8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Przeważnie palą tyle samo na ha wykonanej pracy, tylko chyba c385 nie ma 80KM o ile się dobrz orientuje :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam93    0

Ja bym Ci radził kupić Belarusa.Są to ciągniki o mocnych silnikach i słabych hydraulikach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Za 25tys na ten areał, to idealny będzie 8145, bo nie będzie wytyrany z pgr tak jak 914(a raczej 904) za te pieniądze. Ursus jest droższy, bo Polacy mają fiśa na jego tle i tyle. Kupić wszystko tylko polskie, a potem remontować bez końca oto jest ideologia. Tak się składa, że mam u1224 i zetora 8145 i zetor niewiele mniej pociągnie niż 1224, spali podobnie, tylko do ciężkich i długich maszyn może być w polu mniej stabilny, ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło oderwać kół od podłoża, choś ciągałem nawet zrywlnego grubera 3m z żukowa i agregat bierny unii grudziądz z hydropakiem(taki z 2000roku, prymitywnie i maszywnie zbudowany jeszcze :P.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

róznica spalania oczywiście jest-Ursusy mają zamontowany inny układ wtryskowy ni z zetroy-poza tym owszem-wszystko kubek w kubek


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Jak szacujesz tę różnicę np na hektar wykonanej orki ?? Chciałbym jeszcze zaczerpnąć waszych opinii na temat ursusa 1012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @ahme999: pleciesz bzdury. Posiadam u1224 i zetora 8145 i w obu są takie same pompy wtryskowe firmy motopal(oczywiście w 1224 jest większa :P ).Inne mogą być tylko ustawienia, ale to tylko na korzyść zetora.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja proponuje Mtz belarus 820 na 20ha wystarcze a zły też nie jest


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Z belarusem byma róznie. jak dobrze trafisz to jesteś zadowolony i nic więcej by nie trzeba było ale jak źle to hydraulika, skrzynia i ogólnie wszysko oprócz silnika. A poza tym nie mam tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Jeszcze do postu Mathieu92,posiadam aktualnie ursusa 4011 z 71r i ursusa 3512 z 96 roku. Ale do głownym prac używam 4011 bo 3512 jest za lekki i nie daje mi rady z pługiem 3 skibowym. Z kolei 40 idzie jak burza. Ale zależy mi na tym żeby robota szła szybko z racji innych obowiązków. Juz sam nie wiem co z tym zużyciem paliwa między ursusem a zetorem ?? mój wybór będzie oscylował między ursus 912 a zetor 8011 więc ta informacja była by ważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Według mnie nie powinno być żadnej różnicy w spalaniu pomiędzy tymi ciągnikami które wymieniłeś. Może mała wystąpić wynikająca ze stanu traktora, np. stanu wtryskiwaczy,wagi traktora, czy ustawienia na pompie, nic więcej. Sam mam zetora 8045 i bardziej polecił bym go niż ursusa. Ale to głównie ze względu na lepszą kabinę i chyba staranniejsze wykonanie, przynajmniej mój w porównaniu do ursusów z okolicy sprawia takie wrażenie. Porównując mojego zetora do 914 to praktycznie to samo, różnica występuje w kabinie, braku instalacji pneumatycznej do przyczep i hydraulice - dodatkowe filtry i wejścia hydrauliczne, przez to niektóre rurki są inne. No i mam jeszcze napęd włączany elektro-hydraulicznie. Tak kończąc powiem, że kup ten ciągnik który uda Ci się znaleźć w lepszym stanie, bo i tak oba jedną matkę miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj