Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol22    1

Ja ostatnio widziałem nowego balarusa i proxime 7441. Zetor jest oczywiscie ładniejszy ale belarus stwarza wrazenie ciągnika większego i duzo bardziej masywnego. Taki prawdziwy czołg do cieżkiej roboty. Ale to tylko moje spostrzezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc wiesz masz dobre zpostrzezenia bo moj wujek ma zetora proxime i belarusia 85 km i mowil ze belarus po gorkach lepiej sobie radzi mniej pali i szubciej zrobi bo prubowali z synem w orce i zetor przegral sluchaj a niechcial bys farmera ja tez mam 22 ha pola na gorkach i to jest super maszyna na takie warunki pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

belarusa z wypasem mozna kupic za ok 80tys a farmera za minimum 100tys. Warto dopłacac te 20tys skoro to ten sam silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
belarusa z wypasem mozna kupic za ok 80tys a farmera za minimum 100tys. Warto dopłacac te 20tys skoro to ten sam silnik?

 

silnik to nie wszystko, co jak reszta podzespołów będzie siadać

 

ja bym wolał farmera, bardziej mnie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

wiesz skusilem sie bo jezdzilem takim moj kolega ma i super maszyna wole dac 100 tys za to co mi sie podoba wiec i tak jestem zagranica to doloze pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wracając do tematu... :lol: ktoś proponował Zetora Forterre.ten zetor jest duzy, cieżki, a co za tym idzie średnica zawracania i zuzycia paliwa a wydaje mi się, że przyszły wałściciel nie chce wymieniać calego parku maszynowego...

moje propozycja to ciągle Same Roller 70W jeżeli Karolowi 22 nie szkoda kasy...

a jeżeli szkoda to proponuje Belarusa 80km na pełnym wypasie... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ja mam starą wersje MTZ 82 ma na budziku 3600 mth i tylko rozdzielacz wymieniłem, fakt że skrzynia trochę zgrzyta ale idzie sie przyzwyczaic, też przymierzam się do kupna ciągnika ale to za pare lat i nowe belarusy nie są takie najgorsze i cena przyzwoita ale nie ma żadnych wypasów bo po co żeby się więcej psuło.

A wiesz mam tu nieco odmienne zdanie co do tych wypasów i psucia się-mam (właściwie miałem :lol: ) Poloneza i Volvo -podobne roczniki ,przebiegi z tym iż Polonez jak to Polonez zero wypasu-w Volvo mam automat ,klimę ,elektryczne szyby itd-a teraz pytanie-zgadnij który był bardziej awaryjny ?:)Zgadłeś ;).Trochę też liczy się materiał,konstrukcja, wykonanie itd.Mamy tu w Polsce szczególne podejście do maszyn-a co będzie jak się zepsuje ?-bylebym sam dał radę naprawić-no i naprawiało się Poldolota,naprawiało bo konstrukcja prostawa,części dostępne.Szczerze mówiąc wolę jak coś się porządnie zepsuje raz na dziesięć lat niż co chwila jakaś pierdółka.Już nieraz czytałem posty typu-no ciągnik jest super i nie psuje się-no tylko trochę cieknie,oj jakieś tam cięgło się urwało,troszkę tam podnośnik źle działa ale jest super-pół roku i żadnej awarii :o-to albo jest bezawaryjny albo nie jest !-prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc wiesz popieram zdanie piotra bo wiem co to znaczy miec 20 ha i robic c 330 masakra czas i zdrowie ale teraz jak zajade farmerem to bedzie sie dzialo na polu pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

bardzo mi sie podoba roller 70 ale te 3 cylindry cos do mnie nie przemawiają. Napewno jest oszczędny ale w ciągniku liczy sie bardziej robota jaką on wykonuje w jakim czasie i komforcie. Doszedłem do wniosku ze jakiego ciągnika bym nie kupił to i tak będe musiał zmienic maszyny bo od c360 to śmiech więc lepiej kupic jakies 80km w 4 cylindrach i miec pewnosc ze spokojnie da sobie rade teraz w tych 20 ha i w np 50 ha za 10 lat (wszystko jest możliwe). Wczoraj ugniatałem trawe ściętą na kiszonke sąsiada 914 i jest to fajny sprzęt tylko bardzo słaba widoczność do tyłu a szcególnie na boki. ale sie rozpisałem:-) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja bym Ci również polecił Białorusa. Masywne, tanie części. Nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem części. A jeżeli uparłeś się na zachodni ciągnik używany, to kupisz trupa, części tanie nie będą. A jeżeli nowy to musisz patrzeć tak żeby było blisko do serwisu, bo czasami wtedy gdy ciągnik jest najbardziej potrzebny rozsypie się i musisz czekać na serwis. Za białrousa dasz nie dużo i dokupisz do niego maszyny i będzie w pełni wykorzystywany. Oczywiście, że każdy ciąnik będzie się psuł prędzej czy później. Według mnie to najlepszy wybór, bo kupisz ciągnik i maszyny do niego. Pozdrawiam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

kup sobie pronara p5 np.5135 zwrotny podzespoły od znanych niemieckich firm za 150000zł.to masz z klimą i zaczep automatyczny ,oraz z najszerszym ogumieniem :D


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem niedawno Poloneza z 98 roku i sprzedałem go przy 105 tyś km i nie dołożyłem złotówki przez 8 lat ,mój szwagier zaszalal i kupil sobie volvo może komfort był lepszy ale skonczyło spalone na austostradzie a że było drogie nie miał autocasco i tak sie skończyła przygoda z powazną marka.Co do tematu to sam mam 20 letniego MTZ na podobnym areale a tydzien temu kupiłem nowego i starego nie zamierzam sprzedać gdyz jest wzorem niezawodności.Komfort gorszy ale 50 h orki i tyle samo z agregatem jakoś wytrzymam a plony mam takie same jak po J.D lub Fendcie.Od 2 lat mam passata i mam wiecej kłopotów z nim jak z poldkiem przez 8 lat.Wniosek z tego taki że nie wszystko złoto co sie świeci i trzeba o tym pamiętać a w szczególnosci o zasobach finansowych i realiach w jakich zyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam dylemat tak jak pisałem zastanawiam się jaki ciągnik kupić na 20 ha ziemi, lecz zamieżam zakupić jeszcze kilka Ha. Dodam że ziemia nie jest w jednym kawałku tylko niektóre są oddalone od siebie i od gospodarstwa o kilka kilometrów.

Jak narazie posiadam 2 ciągniczki Zetora 5211 oraz Ursusa c-330 (może niedługo zamieszcze fotki)

 

Ciągniczek Najlepiej Nowy I Najlepiej Z Zaufanej Mi Firmy Zetor Lub Coś Co Będzie Warte Pięniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jak Zetor to nie wiem o co pytasz? Masz już markę wybraną, to teraz dobierz wskaźnik moc-hektary i masz odpowiedni model Zetora.

A pozatym to takie wątki już chyba istnieją.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
Myśle Na Zetorem Forrterą 11441 lub coś do 150 tys zł.

 

Chyba żartujesz, na taki areał to ciągnik max 80KM, no chyba że masz kase na sprzęt i wache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

a ja myślę zę 110 konny ciągnik będzie za duży na taki areał. ale jak masz kase to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja jak bym w Totka wygrał to bym kupił na moje 20ha F936, i pewnie bym się nim nigdzie nie zmieścił na żadnej drodze. No ale wracając do tematu jak masz kasę to bierz jak najmocniejszy ciągnik z full wypasem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

ja zamierzam kupic valtre n91 z turem na 13ornej i 12łak. tata teraz będzie robiła cała uprawe pewnie sam bo ja ide do szkoły i tylko na soboty i niedziele bedę przyjeżdzał. jeszcze dokładnie nie wiem czy kupimy ale jezdzilismy i ogladalismy wiele ciagników o podobnej mocy i klasie i valtra wydała nam sie najodpowiedniejsza. solidna budowa mocny tylny most. masa odpowiednia do mocy. super silnik, dobrze ze stopniowana skrzynia. mocny podnosnik. i pare bajerków ulatwiajacych zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Valtra to fajny ciągnik, no i jak masz mało czasu to ciągniczek w sam raz dla ciebie. No i te silniki Sisu, klasa sama w sobie, kiedyś mieli wajny zwyczaj podpisywania silnika nazwiskiem osoby która go składała. Dodatkowo Valtra jest mało popularnym ciągnikiem, więc będziesz oryginalny na takim rumaku.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

hehe tez mi sie wydaje ze 110 KM ciągnik na 20h to za duzo...ale mój wujek na ten areał ma Forrterą 11441 i proxime 6441...ludzie szaleja :] a co do tematu to os 80-90Km jakis JD :)


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

John Deere 5620 najlepiej Premium, ale BASIC kosztuje 111 111 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Chyba żartujesz, na taki areał to ciągnik max 80KM, no chyba że masz kase na sprzęt i wache.

a jak dokupi nastepne 20ha?? -to ciagnik bedzie w sam raz :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Na ten areał nie potrzebuje on jakiegoś dużego czy drogiego ciągnika... No chyba, że jest kasiasty i kupi sobie 200KM Massey Fergusona, ale to jego sprawa... Mi się wydaje, że Belarus byłby wystarczający, chociaż niektórzy uważają, że to totalne złomy... Ale modele 920 i 952 wcale nie są złe... A z ciągników to są one najtańsze pod wzdlędem mocy... No chyba, że chcesz jakiegoś Zetora np. 8441, ale Zetory podobno paliwa nieoszczędzają... Wybór należy do Ciebie...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj