Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

kamil41    29

pali tyle samo co proxima 82km bo to ten sam silnik, w 130 tys powinna się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Na chwilę obecną 6441 na pewno ci wystarczy, tylko co jesli będziesz chciał kupić np. agregat? Zastanów się też w jakim czasie nie będziesz planował poszerzenia areału, żeby nie okazało się, że za 3-4 lata okaże się, że jest za słaba.

Tu masz link co cen zetorów:

http://www.agrofoto.pl/forum/Ceny-cignikow-t24.html

Zastanów się też czy lepiej kupić za całą sumę tylko ciągnik, czy może słabszy ciagnik + sprzęt do niego?

Pamiętaj, że za błędną decyzję będziesz odpowiadał tylko ty - a nie nikt z doradzających forowiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

Ja też polecam jakiś zachodni typy Deutz fahr bo do ursusów nie jestem przekonany a lepiej kupić droższego zachodniego niż kupić ursusa który za 3 miesiące bedzie sie psuł

kupisz sobie gdzieś tak 60-70 KM i będziesz miał na wieki

 

 

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@pronar 15 - a kto powiedział, że Ursusy się szybko psują? My w 2001 roku kupiliśmy 4514 i jak do tej pory zrobił ok.2000mth bez żadnej poważniejszej awarii. Fakt, pod względem wyposarzenia nie są to jelonki, ale jeśli potrzebny jest ciągnik uniwersalny na 20ha to ja wahałbym się właśnie pomiędzy ursusem, zetorem i farmtrackiem. A jakiegoś super wypasinego ciągnika na ten areał to się nieopłaa kupować. Tu chodzi o to aby ciągnik był tani w eksploatacji i w miarę bezawaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

mi sie bardzo podobają jd5720 i valtra A ale ich ceny to ok 145tys a zetor 6441 lub 7441 kosztują ok 100tys, więc czy warto dopłacac te 45tyś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Może przy ciągnikach pow. 100KM to warto, ale na mały areał to się nie opłąca. Słyszałem, że jelonki potrzebują odpowiednio dużego sprzętu, bo inaczej się na paliwo naie wyrobi. A do proximy czy ursusa to nawet na siłę można przyczepić graty od c360. Poza tym ceny części do JD są duże. Bardzo duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Może farmtrac? Nie wiem tylko jak jest z awaryjnością, ale oszczędne są na pewno (w końcu perkins :lol: )A jak nie to jakaś proxima lub ursus. Ja mam 4514 i bardzo sobie go chwalę, ale nie wiem czy Tobie się spodoba, bo cena jak na 66KM ciągnik jest dość duża (ok. 100tys. brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

te nowe ursusy są dość drogie a jakość jest podobno nie za dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Zależy co masz na myśli mówiąc "jakość". Jeśli jakość wykonania to jesteś w błędzie, bo w mojej okolicy jest trochę nowych ursusów i jakoś na razie nie słyszy się żeby się psuły. Ale jeśli chodzi Ci o wyposarzenie to masz rację - trochę przydałoby się zmienić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mówiłem o jednym i o drugim, bo ja słyszałem że są dość awaryjne tylko że u mnie jest tylko jeden nowy ursus a zetrów około 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci poroponował kupic jakis uzywany 4-5 letni ursus lub zetor bo do zachodnich nie jestem przekonany bo jeszcze jest ich za mało a jezeli jest mało to znaczy ze z naprawa moga byc komplikacje lub wysokie ceny napraw ;)

 

Ja bym ci proponował jakis ursus lub zetor bo do zachodnich nie jestem zbyt przekonany :o a tak nowa wersje ursuska z 50km z napedem i heja . Ciagnik bedzie miał lekko :lol: nawet w pojedynke i napewno bys nie był zawiedzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

jak narazie moim faworytem jest zetor 6441 lub 7441 i jedynym minusem moze byc jego apetyt ale na pewno zrobi więcej od c360 wiec ma prawo więcej wypić. Moim zdaniem spalanie jest bardzo wazne ale nie tylko po spalaniu można oceniac ciągnik tylko po tym ile mozna nim zrobic i w jakim komforcie. Mam racje koledzy rolnicy? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

będzie zaskoczony bardzo pozytywnie wydajnością bo nawet 6441 w porównaniu z c360 to dużo szybciej zrobisz, nie licz na to że maszyny będą Ci pasować od C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Sorki że wetnę się Wam tak w temat, ale może za rok albo półtora będe kupował nowy ciagnik ok. 70 km. I jeśli miałbym wybierac teraz to chyba postawiłbym na Zetora 7441, podobał mi sie NH TD70D, ale ponoc bardzo awarjny. Mozecie mi powiedziec jakie maszynki do takiego zetora mógłbym zapiąć chodzi mi tutaj głównie o pług, agregat, brone wirnikową itp.

 

Z góry dzienks!! sorki karol22, że wcinam Ci sie w temat, ale Ty chyba też na tym skozystasz :lol:

 

Pozdrawiam młody17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

według mnie na średnich glebach bez wielkich górek to pług 4x35, agregat uprawowy 3,2 do 3,5 metra i agregat ścierniskowy 2,1metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

znajomy ma 2 rollery 70dt na 40ha warzyw i jakies 20 ha zboz i sie spokojnie obrabia

przy jednym ma nawet ladowacz czolowy, ciagniki te robia wszytko tzn , od robienia redlin, sianie po orke i gleboszowanie.

te ciagniki sa dosc glosne ale w kabinie wbrew pozorom jest cicho i calkiem dobrze sie jezdzi

no i malo pala i czesci nie sa kosmicznie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

A zastanawiałeś się nad nowymi belarusami- dobry tani sprzęt ja bym polecał jako główny traktor


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Vektor - ile spali taki 82 konny belarus w orce a ile w lekkiej robocie lub transporcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

z doświadczenia wiem że spali troszke więcej niż C-360


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

posiadasz ten ciągnik, słyszałem że ma bardzo słabe skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja mam starą wersje MTZ 82 ma na budziku 3600 mth i tylko rozdzielacz wymieniłem, fakt że skrzynia trochę zgrzyta ale idzie sie przyzwyczaic, też przymierzam się do kupna ciągnika ale to za pare lat i nowe belarusy nie są takie najgorsze i cena przyzwoita ale nie ma żadnych wypasów bo po co żeby się więcej psuło.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj