Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

katator    473

moim zdaniem na 20ha zetor 6441 powinien wystarczyc. ale same,df lub lamborghini to chyba lepszy wybór :blink:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

jaka bedzie róznica w spalanie miedzy zetorem 6441 a np rollerem 70 lub lampo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

W cenie Lampo, nie będzie przypadkiem proxima 8441? Za taką kasę (ok.130tys) to juz mozna o forterrce myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

proxima 8441 to juz konkretna maszyna a forterka tez jest super. Tylko czy taki ciągnik bedzie wpełni wykorzystany w 20ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja mam Proxime 8441 i mam 60 ha. a powiedz mi ile masz kasy przeznaczonej na ten ciągnik?? to


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Ja mam 30 ha ziemii i 20 ha łąk. Pola obrabiam 11441 , a ląki dwiema c360. Uwierz mi, że to wcale nie jest za dużo sprzętu. Miałem kupić proxime, ale niewielka różnica w cenie skłoniła mnie ku forterrze. Teraz uważam, że jest w sam raz. Szybiej się obrabiam - mam więcej czasu na inne sprawy. Człowiek się może rozwijać - ale musi mieć na to czas. A większy ciągnik - to więcej czasu. Zawsze lepiej kupić trochę większy, niż trochę mniejszy ciągnik. Dlużej pobędzię w gospodarstwie, a nigdy nic nie wiadomo... W razie czego zawsze możesz przecież skoczyć na usługę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ktm950 wiesz np u mnie w regionie ciężko z tą usługo bo ludzie mają wszystek podstawowy i potrzeby sprzęt, jest coraz więcej nowoczesnego i wydajnego sprzętu. a na jakieś bardzo wielkie nowości nikt nie ma kasy żeby tym zarobić i żeby to sie jeszcze wróciło.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
z jakimi maszynami pracuje Twoje lampo?

 

u mnie jest on ciągnikiem pomocniczym i pracuje najczęściej w opryskiwaczu, rozsiewaczu nawozów, siewniku itp. ale jak trzeba to zaczepiam do niego dwie przyczepy 6tonowe lub prase zwijaną i też musi iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A z jakimi maszynami miałby pracować?

Jeśli z tymi od C-360 to wystarczy 6441 i jeszcze będzie zapas mocy.

Jak chcesz mieć przy nim TUR'a to kup zestaw z czeskim ładowaczem z "Zetor system" (trac-lift jeśli się nie mylę)- będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Czesc Kktm95. Ile pali Twój zetor i ile kosztował? dla mnie wystarczyłaby najmniejsza frontirerra ale nie mam pojęcia ile pali paliwa i jaki sprzet musiałbym do niej kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Mój kosztował łącznie z dodatkowym wyposażeniem 144000zl (siedzenie grammera + komplet obciążników+ tylny zaczep przesuwny+opony szerokie+CBM). Ile pali? W sumie w transporcie 8-10l/mth, w orce i agregacie ok 15-18l/mth, więc przy swojej mocy nie jest to dużo. Jedź się do dilerów, obejrzyj, przejedź się. Zobaczysz, wtedy , co ci najbardziej pasuje. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

ale 5720 pewnie kosztuje ok 145tys a to juz sporo (wart swej ceny?). Chciałbym ciągnik ktory bedzie uniwersalny do kazdej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

praktycznie to nic bo go nie posiadam słyszałem że są dość paliwożerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W wersji Bassic- ja nazywam to wersją "gołą".

Żeby ten DJ przypominał prawdziwego DJ trzeba jeszcze z 15tys. wydać na jego wyposażenie co daje 110+15=125tys. zł netto.

 

Jak na 20ha to wystarczyłby Farmtrac 665DT lub 675DT- zostało by jeszcze troche na sprzęt lub paliwo (perkinsy są oszczędne, więc starczy na długo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

czyli ok 150 brutto a to juz sporo. na 20ha nie ma raczej sensu wydawac tyle kasy na ciągnik bo nie bedzie wpełni wykorzystany a słyszałem ze ten 5720 ma apetyt a ropa tania nie jest. To ma byc ciągnik do wszystkjiego czyli powinien byc w miare oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj