Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Dawid777    0

Wszystko zależy od pieniedzy :D Raczej 4x4 polskiego nie kupisz a sprowadzone sa bite na maxa :D ja mam 7211 i sobie chwale codzi w pługu 3x45 i kultywatorze 2.7m z 4 bronami pali do 6l na mtg (musi miec bardzo cieżko takto w 5 się mieści)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Weź sobie 7211 ja miałem 7711 i 4 cylindry robi swoje w twoim sprzęcie będzie sobie chodził a 5211 może być za mały zwłaszcza jeżeli chcesz powiększyć gospodarstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Tak myślałem że 7211 będzie lepszy bo ma 4 cylindry a 5211 tylko 3 i przy większym areale pewnie nie dał by sobie rady.

Obecnie posiadam ursusa C-330 ale to raczej tylko do lżejszych prac się nadje a nie do orki i agregatu a ja to ma polu jestem przeważnie gościem i trzydziech zdrowi dostaje po zaworach jak ora lub chodzi z agregatem:)


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja do was też mam takie pytanko co do ciągniczka koledzy forumowicze. Jaki ciągniczek zamiast c330 moc może być ta sama no albo trochę większa, a dokładniej to miałby być to ciągnik do gnoju. Musi mieć wspomaganie, no i żeby mało palił. Może być bez tura bo jak się kupi jakiś inny to z 8441 zamontujemy do tamtego, tylko trzeba będzie kupić do niego mocowania. Pomóżcie mi, proszę i z góry dziękuję


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

KUP SOBIE JAKIŚ 4X4 NP SAME I TURA PRZEPNIJ I ON SAM W ŁADOWANIU GNOJU Z PRYZMY NA ROZRZUTNIK da radę a i odpinać zawsze go bedziesz z tura mógł


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

marcin 330 Ja bym nie dał za niego 38000 zł on jest z 1990r. Całośc malowana , no i ten przebieg jest podejrzany. Zetorowski silnik więcej wytrzyma niż 3000 mth, coś jest podejrzane. No i na placu stoją inne ciągniki malowane. Ten gośc to pewnie handlarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zetorek odrobiony ale ja na twoim miejscu poszukał bym jakiegoś nie malowanego i najlepiej od rolnika :D

Natomiast co do ceny to zależy jak silnik pracuje itp. natomiast z wyglądu jest ładny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Napisz jeszcze ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć /??

kasy??? niewiem może tak do 25kafli, zastanawiamy się jeszcze nad ładowarką teleskopową ale na allegro w przyzwoitym stanie(taka aby nie wstyd przyprowadzić) kosztuje co najmniej 50tys. A może jak za 4 lata przejmę gospodarkę, bo w tym roku pójdę do technikum rolniczego to kupię nówke


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No ładowarka by była najlepsza. Więc może na razie poczekaj z kupnem masz ładowacz na zetorze i za te cztery lata już nówkę wziąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Co do mtg że ma niby 3200 to nie prawda bo dokładnie ma prawie 4000 i tak nie jestem pewien czy to prawda a silnik nawet ładnie pracuje bo już go oglądałem ale raczej go nie wezmę bo cena za wysoka poszukam czegoś tańszego tak do 30000 A może wy mi doradźcie jaki mniej wiecej byście mi polecili? Piszcie do mnie na gg i podsyłajcie rózne linki z fajnymi Zetorami mój nr gg to 8458573


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam takie pytanie na co zmienic c330? Ciągnik ten będzie pomocniczy i chyba będzie z turem... Narazie mam c330 i trolla.

Ale mam zamiar sprzedac ten komplet i kupic coś lepszego za c330 wezmę ze 15.500zł a za trolla licze jakieś 7tys co daje 22.500 i moge dołożyc tak ze 2500zł czyli razem 25000zł co można kupic w tej cenie z turem? Ciągnik ma pracowac z opryskiwaczem 400l 12m, rozsiewaczem motyl 400kg, sadzarka polska, redełka, dwukółka, no i tak w obejściu. Co byście polecili? ;) Hoduje trzode chlewną nie mam płyty obornikowej, ziemie lekkie 4-6 duża odległośc pole od pola. Ciągnik główny zetor 7211. (nie chce nic z perkinsem!!!)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Znajomy zmienił ostatnio c-330 na John Deera 1040 ;) Za 330 wziął 14tyś,a za JD 22tyś :P Ciągniczek jak najbardziej godny polecenia w kabinie cichutko,wspomaganie super tylko wsiadać i jechać :) ciągnik pracuje na 5ha.Jest kilka ciekawych ofert na allegro własnie tych modeli z turem,a cena właśnie ok 25tys.Az mam chęć sprzedać swoją 360 i takiego Johna wyrwać :) :)

 

Dorzucam linka

http://allegro.pl/item626581308_john_deere...m_czolowym.html


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sam owszem ale nigdy z turem tura chce dokupic osobno bo w ciągniku z turem zwłaszcza małym nie ma już w co wsiąśc.

a co myślicie o zetorku 5011/5211 takim do 20tys i do niego tur zetorowski z 3tys do negocjacji? Mój kolega miał dużego JD z turem to oddał na złom więc się boje JD ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli koledze nie wytrzymał w turze ciągnik na pełnej ramie (JD) to tym bardziej Zetora zajeździ.

 

Jeśli do ładowacza do John Deere jest najlepszym rozwiązaniem bo obciążenia nie są przenoszone na silnik oraz skrzynię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@robert ale w tych JD do 25 tys nie zaznasz ramy niestaety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

faktycznie widać na tych fotkach ramę, szczerze mówiąc to się im nie przyglądałem, a JD z tamtych lat z którymi miałem doczynienia ramy nie posidały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie chodzi mi bynajmniej o pękanie JD tylko o podzespoły takie jak silnik skrzynia hydraulika. Kupił go za 20tys z turem stoll i nie było już czym robic olej lał się litrami ;) jak poszło sprzęgło to dach w oborze przestawił :P A ten tur zetorka jest na szynach (czy jak to się nazywa więc złamanie mu nie grozi)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam tak w jakim stanie jest ten MF ile ma przepracowane godzin.Moim zdaniem dużo daje i warto sprzedać,za 60-65 tyś można już kupić nowszą serie MF-a.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

pomóżcie mój MTZ 570 miał wczoraj wypadek cały ciągnik do kasacji

wszystko połamane po wywrotce w lesie ;)

potrzebny mi jest ciągnik uniwersalny który by miał 65-75km

i kosztowałby do 35tyś zł proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0
Napisano (edytowany)

napisz czy ma miec naped i co ma robic

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj