Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

kobra89    71

Mam swojej ziemi 21 i u ludzi 15 wiec starczy mi koni, a klima sie jednak przyda bo wykonuje duzo prac duzym ciagnikiem latem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzioł o 8km mocniejszy zawsze to coś bo bez klimy da się żyć otwierasz drzwi okna dach i masz lepiej niż klima :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak tylko ze potem wracasz z pala uje**** jak swinia i na drugi dzien tez do ciągnika się nie chce wchodzic bo zarazi sie zabrudzisz a po co to jak mozna w czysciutkiej kabinie jeździc?

 

W samochodzie tez bez klimy mozna jeździc tylko co to za jazda pootwieraj sobie okna od ok 80km/h w góre to zobaczysz jak huczy az się jechac odechciewa ale przeciez mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

I w dodatku czyścić kabinę np. po uprawie pola pod siew :):) -super, też tak chcę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0
Kobra ja bym wziął traktor o 10 km mocniejszy kosztem klimy, zastanów się ile naprawdę spędzasz godzin w traktorze, wg mnie jeżeli mniej niż 8 godz. to się nieopłaca , przecież będziesz miał nawiew, szyberdach i uchylne szyby.

Ale wytrzymać te 8 godzin w pełnym upale nie wspominając o kurzu nie jest tak przyjemnie a w klimatyzowanej kabinie nie mamy tego problemu :) nawiew i otwarta szyba nie załatwi wszystkiego :) klima to wydatek rzędu 5 tyś zł brutto w moim przypadku Ja wolałem stworzyć sobie lepsze warunki pracy niż inwestować w moc która nie jest mi potrzebna na moje warunki :) ale każdy ma swoje zdanie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 20 ha polecam ciągnik LANDINI REX LUB URSUSA 3512 jestem dealerem LANDINI i URSUS zapraszam do kupna ciągnika w mojej firmie


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 5 ha polecam ciągnik LANDINI REX lub URSUS 3512 jestem dealerem LANDINI i URSUS zapraszam do kupna ciągnika w mojej firmie


Ursus 3502 Agro Bis - sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moze Pan Diler jakos reklamke na AF wykupi to nie jest duze obciązenie finansowe dla dilera a zawsze duzo osób to bedzie widziec co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudiusz    0

Cześć

mi też jest potrzebny ciągnik na 20h w tym 7h ciężkiej ziemi

i narazię mam tylko ursusa c-360 chcę kupić coś lepszego

dysponuje kwotą od 25,000 do 28,000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

za ta kase to polecam MTZ 82 za 28 tys kupisz w bdb stanie silnik nie do zajechania oszczedny czesci latwo dostepne chyba ze chcesz cos innego to moze MF jakiegos 80 konnego a moze renault podobno dobre ciagniki

 

http://www.allegro.pl/item539889166_renaul...uson_deutz.html


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

teraz w nowym ciągniku bez klimy nie idzie pracować czujesz się dosłownie jak w szklarni, warto dołożyć te 5-8 tyś i mieć tą klimę bo jak jej nie weźmiesz to będziesz żałował że jej nie kupiłeś :lol:


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie bez klimy nie ma innej opcji ale bede dokladal chyba jeszcze i wezme wiekszego ciapka ;P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja mówie wolałbym mocniejsz ciągnik niż z kilmą bo kilka koników by się przydałao no ale jak kupował bym nowy to bym dożucił kilka set złotycj i bym macny z klimą kupił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAB    1
Cześć

mi też jest potrzebny ciągnik na 20h w tym 7h ciężkiej ziemi

i narazię mam tylko ursusa c-360 chcę kupić coś lepszego

dysponuje kwotą od 25,000 do 28,000 zł

@Pynczor z tą renówka chyba dobrze Ci radzi...jak bym miał kupywac ciągnik to bym sie nad nią zastanowił-pojeździł bym ogladnąc jak to wygląda...Lub szukał bym cos z ursusa 12*4 .

A co do klimy to ja bym dołożył i kupił z klima...ale to twoja decyzja. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek89    0

Witam,

Mam dylemat nad wyborem ciagnika. Posiadam 20ha ziemi (orna). Pola rowne bez gorek. Ciagnik w gospodarstwie ma sluzyc jako glowny do ciezkiej pracy. Cena ma nie przekroczyc 110tys. zl najlepiej jak by to bylo ok 105tys. zl. Moc ma oscylowac w okolicach 72KM. Zastanawialem sie nad Zetorem 7441 ale z tego co mi wiadomo to teraz jest go bardzo ciezko dostac w moim regionie a jak jest to cena jest wrecz smieszna. Narazie chce sie rozejrzec za czyms innym. Moze znjdze sie cos lepszego w podobnej cenie. Ponoc strasznie tanie sa teraz Ursusy mozna miec 70KM za ok 90tys. zl. Ale Ursus to Ursus ;) nie bardzo mi sie to widzi. Ciagnik ma zastapic 385 ktora nie szczedzi moich uszu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

A ja bym polecał Farmtraca 80 4 WD.W porównaniu z NH ma lepszy silnik,sporo mniejsze spalanie, gwarancję na 24m-ce,dużo tańszy servis gwarancyjny i po gwrancyjny.Może kabina troszkę głośniejsza ale za to sporo większa.U mnie ten ciągnik pracuje od trzech lat bezawaryjnie.Ma w tej chwili 1400Mth. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B96711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

tylko ten New Holland ma chyba silnik 3 cylindrowy. myśle że z 4 cyl byłby bardziej optymalny na tą powierzchnie. wiadomo też że z 4 cylindrami będzie cięższy i można większą maszynę zaczepić. więc myśle że odpowiednik td80d (nie wiem jakie jest oznaczenie) będezie w sam raz a i w cenie też powinieneś się zmieścić. pozdrwawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

ja sobie na 20 ha kupiłem dzisiaj zetora forterre 12441 full wypas przynajmniej do niej moge wszystkie urzadzenia podpiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nie no spoko chyba ze będziesz sie w dużym stopniu powiększał bo na te 20 ha 122 km to troszke przy dużo ale co tam kazdy robi tak co uważa za słuszne ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

jasne jak tylko sie uda to sie powieksze ale jak bym kupil mniejszy ciagnik to przy moich glebach(klasa 4,5 czasami 3) nic bym nie uciągnął tego typu jak agregat siewny czy 4 obracaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

hehe moj znajomy na 3 i 4 klasie ciaga ibisa 4 xxl zetorem 11441 i spokojnie daje rade ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek89    0

Zastanawialem sie nad NH ale to ponoc uboga wersja jest i specjalnie robiona zeby konkurowala z cena Zetora 7441. Farmtrak co do kabiny to jakas duza roznica jest pomiedzy innymi ciagnikami w db?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

W Farmtracu jest troche głośniej jak w NH a porównywalnie do Zetora 8441.Mogę tam spokojnie słuchać radia przy max. obciążeniu.Ja mam Farmtraca z kabiną ze Smolnik,a te nowe z kabiną Metal-Fach są dużo lepiej wykonane i sporo cichsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0
Ciagnik w gospodarstwie ma sluzyc jako glowny do ciezkiej pracy. Cena ma nie przekroczyc 110tys. zl najlepiej jak by to bylo ok 105tys. zl.Zastanawialem sie nad Zetorem 7441

 

teraz w promocji za te pieniądze można mieć Proxę 8441 i nie trzeba już dopłacać za radialne opony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj