Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel215    1

finek@ róznica w cenie miedzy zetorem a mtz-em to chyba jakieś 40-30 tyś, jak sie nie myle, a to dla 20ha gospodarstwa dużo..... no sam powiedz..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo43    0

Co wybrać, NH TD80D czy Usus 6024?

 

Najpierw proszę poszukać na forum, czy już takiego tematu nie ma, jeśli jest, to pytaj w nim, a jak nie ma, to dopiero wtedy zakładaj nowy :P .

 

Tematy połączone.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja wybrał bym new Hollanda widziałem takiego dosyć ładnie wygląda a tak w ogóle postawił bym na niego ale nie wiem jakie ma spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To masz taki sam problem jak ja, ja wybralem NH TD 5040, i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Ciagnik prostu w budowie i eksploatacji co wazniejsze jest tani w utrzymaniu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

Witam.

jak zacząłem czytać wasze opinie na ten temat to aż dostałem gęsiej skurki. Porównujecie ciągniki które ani jakością wykonania, ani normami spalin, ani wyposazeniem nie są do porównania. sam od 8 miesięcy jestem właścicielem ciągnika JD 5620 wersja Adwansed (dorzucono mi do basica wyposazenia adwansed) i przy wyborze kierowałem się nie tylko zuzyciem paliwa, ale też i jego wyposazeniem, jakość wykonania, żywotność, awaryjność, jakość pracy tym sprzętem oraz opiniami znajomych użytkowników. Posiadam 16 ha gruntów rolnych (tylko orne) i jeśli chodzi o ciężkie prace tym ciągnikiem to mogę powiedzieć że wcale nie jest paliwożerny jak piszecie. 11l/ha (z klimą) przy agregacie pożniwnym 2,1 S z siewnikiem poplonów Alfa 2,2. wydajność średnio 1ha/h. przy orce był oszczędniejszy. więc moim skromnym zdaniem wcale to nie jest dużo biorąc pod uwagę to że na polu była ścięta słoma. Cena za jaką go kupiłem to 138.700 zł brutto w wyposażeniu miał klimę, tył haki, siedzenie pasażera (wystarczające dla dorosłej osoby), obsługa tuz na błotniku, 8/16 biegi pod obciążeniem, rewers pod obciążeniem, siedzenie gramera. i dla mnie jest w zupełności wystarczający. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A dla mnie bedzie dobrze jak sobie kupie NH TD 5050, wyposarzenie mi wystarczy a tego JD skorpion to kupowales chyba dos dawno temu bo niedawno temu bylem u dilera za plugami i spytalem sie wlasnie o JD tylko ze 5720 to wyjechal z cena ze moge sbie kupic 2 TD 80 w starej cenie. Wiec jaki to jest sens ladowac kase w ciagnik ktory i tak zrobi to samo co ten gorzej wyposarzony.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@kobra-ciągnik ma niestety to do siebie że sam nie zrobi wszystkiego w polu-potrzebny jest operator-czyli np.ja -a powiem szczerze że na stare lata :) zaczynam szanować swoje stare kości-i dlatego wolę owe kości powozić w miarę komfortowych warunkach-wiem że i MTZ zrobiłby w polu to samo-ale dopóki JA będę w środku siedzieć wolę aby był tam jaki taki komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To czego w moim NH jest super przynajmniej dla mnie moze nie mam zamowionego siedzenia Grammera ale fabryczne jest dla mnie niczym nie rozni sie od pneumatycznego, rewers pod lewa reka, klima, itp. Dla mnie ten ciagnik ma owiele lepszy komfort pracy jak nim jezdzilem nizeli MTZ. bezdyskusyjnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-a ile ów NH kosztował-bo jak zauważyłeś kolegi JD (zapewne nie najgorzej wyposażony i kupowany nie tak dawno temu) kosztował 139 tys.Gdy ja kupowałem swój ciągnik to Case JX 95 kosztował ponad 150 tys brutto !(normalnie kpina-ale fakt-byłem wtedy w Agromie Białystok)-bez porównania lepiej wyposażony JD 5020 (z tym iż nie w wersji Premium ) kosztował wtedy mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Teraz John Deere jak sie nie myle 180 tysi a NH 120-130. To jest roznica???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tym iż do tego JD trzeba byłoby chyba porównywać inną niż Twoja serię NH (nie wiem jak się teraz nazywa ale kiedyś były to NH TL-A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chris6441    1
jak narazie moim faworytem jest zetor 6441 lub 7441 i jedynym minusem moze byc jego apetyt ale na pewno zrobi więcej od c360 wiec ma prawo więcej wypić. Moim zdaniem spalanie jest bardzo wazne ale nie tylko po spalaniu można oceniac ciągnik tylko po tym ile mozna nim zrobic i w jakim komforcie. Mam racje koledzy rolnicy? pozdrawiam

 

Wtam jestem chris6441.

 

Jestem przszłym właścielem zetora 6441+ ładowacza 220sl.

Ciągnik już czeka na placu w sklepie bo dałem zaliczkie i bende go miał po starej cenie zy 2008r. Za ciągnik dałem 129 tys. Do ciągnika dobrałem- Skszynie 12/12 i rewers, fotel dla pasażera, koguta, szerokie gumy 13,6/24- 16,9/34 i obciążniki na tył 300kg i dolny zaczep a ładowacz to mam zy krokodylem 1,5m.

Ja mam 17 ha swojego i 5 ha dzierżawy mysle że taki starczy. Wiektos ile ma ten ciagniki wysokość bo mam garasz na 272 i nie wiem czy mi wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Gratuluje zakupu :) a wysokosc to 2692mm przy standardowych kołach :) ale jak masz tura z przodu to bedzie troche wyzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

dziś miałem w ręku znajomego Fa vat w kwocie 143.000 za JD 5720 Basic. czyli goły w wyposarzeniu. (siedzenia gramera, haki, rewers i biegi jak w 5620 moim standard). moc ok 82 KM nominalna, Maksymalna jak się nie mylę 88 KM. (to jest ten zapas JD). różni się od wersji 5620 tym że ma turbinę. cała reszta ( rodzaj silnika, skrzyni biegów, wymiary, opony, kabina, hydraulika) jest jak w 5620, 5820. ta seria różni się tylko dodaną turbiną. Kolego z tym NH TD powiem ci tak. przyjechał do mnie znajomy co ma tego NH TD 80 konnego i jak zobaczył komfort pracy w JD to zmienił zdanie o JD i uznał że szkoda że nie kupił JD. wiesz z samoochodami jest tak samo. fiatem też się jeździ ale jak można mercem czy BMW? tej maszyny nie kupujesz na rok czy dwa. nie wiem ile masz lat ale nikt młody wiecznie nie jest a jak planujesz się rozwijac jako rolnik to chyba twoje zdrowie jest ważne. najlepiej to przed kupnem ciągnika pojeżdzić troszkę i popatrzeć jak u ludzi różne maszyny pracują i się sprawują. ja mam takie zdanie i mam nadzieję że mój jelonek będzie mi wiernie służył. czego życzę, tobie z NH TD i pozostałym kolegom z branży :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiesz SKORPION powiem ci tak ja kupuje ten ciagnik nie jak ty na wiele lat ja kupuje na 5 latek i starczy i won. Ty patrzysz tylko na komfort pracy a ja na 20 ha mam w tej chwili MTZ i nie narzekam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

to było odrazu napisac, że chcesz przed sąsiadami się popisać, że cię stać na nowego. każdy ma swój punkt widzenia. Pewnie jeszcze PROW masz podpisany :lol: . ale wiesz że liczy się pięć lat od wypłaty ostatniego zwrotu. z resztą rób jak uważasz w końcu demokracja. teraz to może i JD są droższe w końcu EURO skoczyło o 1 zł od momentu jak ja kupiłem. ale i tak zdania nie zmienie. i wiem że nie jeden potwierdzi moje zdanie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Masz teraz MTZ-a na 20ha i chcesz kupic nowy ciągnik i juz po 5 latach go sprzedac bardzo ciekawe... Napewno opłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

wiesz Pablo. może ma jakiś złoty biznes (lewe paliwo robi czy coś) a tu jako przykrywka :lol: . jak nie ma co z pięniędzmi robić to niech szaleje w końcu i dealer też musi na kimś zarobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czemu, nie ma co robic a ile wy chcecie zeby te nowe ciagniki wytrzymaly?? Normalny interes jak kazdy z gospodarstwa biore sprzety na PROW i wyjda mi za pare groszy. Maszyny beda sluzyly dotad zaczna sie sypac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Przed chwila pisałes ze 5 lat i won a teraz beda służyc dotad az się zaczna sypac... :lol: Nowy ciągnik po 5 latach sie nie zacznie sypac no chyba ze się o niego nie dba wogole...

 

Te maszyny wcale ze te pare groszy nie wychodza tylko troche więcej a opłacaloosc rolnictwa jest taka sobie więc takie rzucanie się na nowe drogie sprzety jest troche ryzykowne no chyba ze ma się gotówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sory wtedy cos mi musialo odbic ze 5 lat, ale jaki ciagnik kupisz za 50 tysiecy do 100km z jakim przebiegiem to ja wole sie troche pomeczyc i kupic nowy za ta sama kase.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chyba ze tak. Wiadomo ze co nowe to nowe. :lol:

Tylko jakie warunki trzeba spełnic zeby dostac PROW i czy to się opłaca na 15-20ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pablo sluchaj ja na 17 ha wlasnej ziemi jestem na Vacie i wychodze zaczepiscie, kupuje wiecej jak sprzedaje i jestem ciagle do przodu a PROW usze w to isc bo jak teraz nie skorzystam i nie pokupowuje maszyn to moje gospodarstwo zginie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj