Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdruj77    3

ja polecił bym ci 7211,7711,lub te ciągniki w wersjach z napędem zetory są łatwe w obsłudze oraz wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

A co jest trudnego w obsłudze np mf 3060, jedynie może na początku dla niektórych ehr a wygoda jak dla mnie bez porównania lepsza jest w Mf niż Zetorach które wymieniłweś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

U 912 jest naszym głównym ciągnikiem na 20 ha ale chcemy go sprzedać i kupić coś w jego miejsce miałby być to ciągnik najlepiej z przodem który sobie poradzi z pługiem Akpil 4*35 i agregatem uprawowo siewnym czekam na wasze propozycje cena do 30 tyś zł

post-11378-1227983492_thumb.jpg

Edytowano przez robertbara
Literówki

sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ciężko tu coś polecić z lepszymi parametrami w tej cenie... Ale ja bym ci radził założyć przedni napęd w swoim sprzęcie i będzie 914 :) , a jeżeli cię to nie interesuje to mógłbyś kupić sobie masseya - fergusona bo to solidne ciągniki proste w naprawie i dość dobrze wyposażone (w stosunku do ceny) http://www.allegro.pl/item484250606_massey...eutz_fendt.html


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Tak szczerze mówiac na miejsce 912 poleciłbym Ci 914 bo chyba bardziej sie opłaca kupic nowy ciagnik z przodkiem niz zakładac do starego. i to według mnie bedzie najwłasciwsze bo watpie czy kalkuluje sie brac jakis inny ciagnik na ten areał nowszy i jakiejs innej marki niz ursus czy zetor przy takich cenach płodów rolnych. a te ciagniki z tych lat sa proste jak budowa cepa i ewentualnie sam bedziesz mógł przeprowadzac remonty nawet takie skomplikowane jaka skrzynia czy silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no myslałem na 914, zapomniałem powiedzieć że my prowadzimy zryw drzew w lesie i to musi być ciągnik zwinny i jak napisałem z przodem chociaż ten mf jest tez bardzo interesujący


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

widziałem 2 MTZ-ty które chodziły w lesie i dawały rade chociaż sie zniszczyły bardzo jak to w lesie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
eh , jak do zrywki drzewa to ja bym odradził mf dlatego ze mają tam skrzynie słabiutkie szarpniesz kilka razy i bye bye,

do zrywki nadaje się idealnie 914 a nawet 1014 (jak chcesz to zagadaj na pw mam do sprzedania 1014)

 

Po pierwsze MF 698 ma skrzynie 12/4, taką jak ta opcjonalna w Ursusach licencyjnych. Po drugie tą historie o skrzyni rozwalonej szarpnięciem to sam wymyśliłeś czy koledzy tak słyszeli? Po trzecie w lesie liczy się zwrotność a to nie jest najmocniejsza strona Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Klocel" przemyśl co piszesz " mają tam skrzynie słabiutkie szarpniesz kilka razy i bye bye".Jeżeli chodzi o MF 698 to bardzo dobre ciągniki:bez elektroniki sporo cześci pasuje od Ursusa,mają ponad 20lat i dobrze się sprawują znajomy posiada już kilka lat i chwali.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W linku był podany 698.

Nic mnie nie drażni tak jak takie podejście, ktoś usłyszy nazwę MF, nie wie o jaki model chodzi ale od razu wypisuje jakie to skrzynie są słabe. Konia z rzędem temu kto szarpnięciem zniszczy skrzynie 12/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przed moją wypowiedzią gdzie była mowa ze to chodzi o mf 698?

niewiem jakie one mają skrzynie ale wiem ze trzeba uwazac na skrzynie w innych mf ,znam 2 przypadki ze w mf skrzynia poszła jeden z 94 roku a drugi 90 i w tym z 90r to poszła skrzynia własnie od jednego mocniejszego szarpnięcia w polu

Bylibyśmy wdzięczni jakbyś napisał co się konkretnie zepsuło i w jakim MF.Trochę mało prawdopodobne żeby skrzynia rozsypała się uwaga!"od jednego szarpnięcia"


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja bym Ci polecil mtz'ta ja tez pracuje w lesie mam mtz z mala i duza kabina daja sobie wysmienicie rade mozna nim nawrocic wokoło drzewa :) do lasu najlepiej za ta kase mtz'ta


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

ja mam w sumie ponad 20 ha i mam dylemacik z ciagnikeim,bede teraz skladal wniosek do arimr,ale mysle o czyms wiekszym Df ,MF,lub NH do 150km ,max2002 rok i do 150 tys ,czy moze jakis inny ,jak macie jakies propozycje pisac:)to ma byc ciagnik głowny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Nie wydaje Ci się że zaduży ciągnik chcesz kupic ? My kiedyś jak mieliśmy dużo mniej pola czyli 30 ha to obrabialiśmy to ursusem 3512 tylko i wtym były buraki cukrowe po 6 - 7 ha, dopiero jak jak nam przekroczyło 30 ha to kupiliśmy drugi a tereny mamy górzyste , więc mi się wydaje że tobie jakieś 70 km spokojnie starczy . Ppzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Radosharks nie kupisz cięgnika 2002 roku, bop rzepisy ARiMR zabraniają kupowania maszyny na wniosek starszej niż 5 lat w dniu podpisania umowy o dofinansowanie, po drugie wydawanie 150 tyś na traktor przy areale 20 ha uważam za niepotrzebny wydatek chyba że macie takie nadwyżki.Za 30- 50 tyś można kupić Zetora lub Fergusona jak laleczka, ja mam zetora 7211 i spokojnie obrabiam nim 26 ha i jeszcze chodze na zarobki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Ja bym radził kupić jakiegoś zetora 8441. Łatwy dostęp do części, tanie części, troszkę paliwożerny ale każda maszyna pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

dzieki za info bo nie wiedzialem dopiero jade sie wszystkiego dowiedziec po swietach.no to chodzby nawet niech bedzie jak mowisz z 2003 roku ,moj areal to ponad 20 ha z czasem mysle ze cos dojdzie,,nastawiony jestem głownie na tyton,i hodowle trzody chlewnej.mam zetora 7745turbo ,no ale mysle ze wkoncu przydalo by sie cos nowszego mysle wlasnie o jakims ciagniku + plug do tego.140,130 150km max ;) a ciagnik pomocniczy to mf 255,jak macie jakies propozycje to piszcie ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

ciągnik

zetor 11441 byłby dobry na te 20 ha...,nigdy nie ma za dużo koni ;):P ....

moc: 110km

cena:140tyś (myśle że adekwatna do produktu)

cześci też są dość tanie...

jak na twoje gospodarstwo byłby dobry,bo nie za duży gabarytowo (4cylindry + turbo) dość zwrotny,,według mnie bedzie OK na 20 ha...

 

pług

jakiś używany zawsze można znaleźć,,,poszukaj tu:

http://www.allegro.pl/search.php?string=p%...1&country=1

 

 

myśle że w 150 tyś brutto zmieścisz sie..bedziesz miał nowy ciągnik i dobry pług..

co o tym myślisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

porównaj sobie zetora Proxima 8441

a także Zetora proxima 7441 i zetora 6441

8441 kosztuje ok 114 000zł a narazie jest na ten model znirzka o 10 000zł. Najlepiej wejdż na strone zetoraz: kliknij w ten link i sobie popatrz co ci będzie pasowało najlepiej. I pamiętaj miej lepiej to 10KM mocy w zapasie bo z czasem może być za mało


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

siema daniel215 i karol091193,myslalem nad zetorami i najlepiej z nich mi pasuje 12441

mam tez do wyboru DF 130 link nizej

http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Tra...ad8b96672b.html

zetor mogłby byc uzywany2-3 latazalezy ile by nowka kosztowala bo nie moglem nigdzie znalesc ten agroton wyniósl by mnie cos ok 150 wsumie noi +jakis pług uniDf to porzadna branza wiem bo zanjomy kupil niedawno i chodzi mu bez zarzutu a o zetorze 12441 praktycznie malo ,na forum pisza ze jest nieco wadliwy ten zetor:/ ;) nie wiem w sumie jak rozwiaze ten problem wiele przemawia za kupnem DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj