Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mietek180    0

Wiecie co wkurza mnie jak ktoś mówi że na 20 ha ciągnik 110 km jest za duży powiedzcie mi dlaczego?? jak kupi następne 20 ha albo jeszcze wiecej za 2 lata to bedzie znowu kupywał nowy ciągnik ?? i co bedzie jeździł ze zwykłym wąskim pługiem ?? mój chrzestny kupił w idealnym stanie ursusa 1634 z silnikiem valtry 155 koni i co w przeliczeniu na wykonaną robote nie spali wcale dużo no a jak dokupi ziemie to bedzie na zapas a jakby kupił 80 km to by kupił zwykłą wąską zagonówke i małe maszyny a później co ?? moim zdaniem to jest bezsensu myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja uwazam ze na 20 ha to 80km wystarczy. ciagnik musi byc wykozystany a nie stac i byc zapalanym pare dni w roku. ciagnik powinien jak najwiecej zastepowac stare ciagniki. a jak kupi taki 1634 na te 20 ha to nie zarobi na przet do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0
Wiecie co wkurza mnie jak ktoś mówi że na 20 ha ciągnik 110 km jest za duży powiedzcie mi dlaczego?? jak kupi następne 20 ha albo jeszcze wiecej za 2 lata to bedzie znowu kupywał nowy ciągnik ?? i co bedzie jeździł ze zwykłym wąskim pługiem ?? mój chrzestny kupił w idealnym stanie ursusa 1634 z silnikiem valtry 155 koni i co w przeliczeniu na wykonaną robote nie spali wcale dużo no a jak dokupi ziemie to bedzie na zapas a jakby kupił 80 km to by kupił zwykłą wąską zagonówke i małe maszyny a później co ?? moim zdaniem to jest bezsensu myślenie

100 km na 20 ha to jest za dużo, ciągnik 80 km dobrze sobie poradzi na takim areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

ja uwazam ze na 20 ha to 80km wystarczy. ciagnik musi byc wykozystany a nie stac i byc zapalanym pare dni w roku. ciagnik powinien jak najwiecej zastepowac stare ciagniki. a jak kupi taki 1634 na te 20 ha to nie zarobi na przet do niego

[/quochrzestny ma ok 40 ha a pomyśl jak dokupi jeszcze z 20 i tym 80 km bedzie całe dni siedział w polu ,moim zdaniem powinno kupować sie sprzet z myślą o rozwoju gospodarstwa , zalezy kto jak planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
Wiecie co wkurza mnie jak ktoś mówi że na 20 ha ciągnik 110 km jest za duży powiedzcie mi dlaczego?? jak kupi następne 20 ha albo jeszcze wiecej za 2 lata to bedzie znowu kupywał nowy ciągnik ?? i co bedzie jeździł ze zwykłym wąskim pługiem ?? mój chrzestny kupił w idealnym stanie ursusa 1634 z silnikiem valtry 155 koni i co w przeliczeniu na wykonaną robote nie spali wcale dużo no a jak dokupi ziemie to bedzie na zapas a jakby kupił 80 km to by kupił zwykłą wąską zagonówke i małe maszyny a później co ?? moim zdaniem to jest bezsensu myślenie

 

Zakup ciągnika o mocy 110 km na 20 ha jest ekonomicznie nie uzasadniony w większości przypadków, koszty jego eksploatacji oraz amortyzacja takiego ciągnika oraz odpowiednio wydajnych maszyn wpłynie na wyniki finansowe gospodarstwa przez wiele lat. Argument o powiększeniu gospodarstwa jest mało realny w naszej rzeczywistości (dwukrotne powiększenie areału ) przy rosnących cenach ziemi i spadającej opłacalności produkcji. Zmierzam do tego iż przeinwestowanie jest groźniejsze niż ostrożne inwestycje w nieco ''za mały"sprzęt.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonim1    0

Ja nie rozumiem ja opanuje 25h dwoma traktorami C-330 i C-360 i spokojnie wystarcza.

Mója pszczółka (C-360) ciągnie 4 skiby podczas orki na ciężkich ziemiach (glina, górki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to szacun jeszcze nakręć film jak ciągasz 4 skiby c 360 bo na naszych piachach w konkret orce to w 3 60tka ma co robić a Ty piszesz tu o ciążkich ziemiach!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

ja mam na 5 ha belarusa 820 z maszynami do c- 360 i mowie wam ze w polu 1,5 ha, pole ma dlugosc 500m a szerokosc 30 m to orke 3 x 35 robie 1h 50 min a c- 360 robilem 3 h 50 min i belarus o wiele mniej spali i go nie zamecze przez 20 lat, bo rocznie robie 200- 250 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dokładnie, a w lekkich pracach też dużej przepaści nie ma, bo dużym ciągnikem może nie ta zwrotnośc ale zawsze wygodniej i troche szybciej da się pomykac ze zgrabiarką niż np. t25 :lol: kiedyś sąsiad pożyczył t25 do grabienia słomy i spalił dokłądnie tyle samo co c360 a tylko się poobijał, dlatego główny ciągnik 4x4 to minimum 80km

 

ps. czy auot tego tematu kupił już coś czy się na coś zdecydował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonim1    0
no to szacun jeszcze nakręć film jak ciągasz 4 skiby c 360 bo na naszych piachach w konkret orce to w 3 60tka ma co robić a Ty piszesz tu o ciążkich ziemiach!!!!

Tylko, że moja pszczółka ma moc jak zetor 7211, za sprawą silnika owego zetra, a skrzynia biegow c-360. Filmu nie nagram, bo juz orke pod ozime robiłem. Jedynie moge nagrac jak jezdzi z agregatem 2.7 szerokosci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Ja ci polecam JD 1640, 2040 lub 2140, zalezy jaka chcesz moc. Spokojnie kupisz w bdb stanie do 34000 zl, a jak dobrze poszukasz to i z turem moze sie trafi. Za ta kase rocznik od 84-90. Troche jest gorzej z czesciami(sa dostepne ale trzeba czekac pare dni), ale tego sie nie remontuje tak "co chwile" jak c360, a jazda to prawdziwa przyjemnosc.

 

Takiego polecam

http://www.allegro.pl/item460243953_john_deere_1640.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Polecam zetora 7245 !!

Mój wujek właśnie ma na wyprzedaży zetora 7245 . Rok 89 , Stan wrecz idealny . Tylko ze cena jego wynosi około 38 tys . Interesuje ciebie prosze o kontakt na gg 9670064 !! Mam 4 fotki nawet na stanie , ost był remont silnika ( były wymieniane tłoki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek12    0

Mam dylemat jaki nowy ciągnik kupić tak do 100km proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje ;)

(Reszta na nastempnej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek12    0

A jeszcze tak mam na oku landini vision 100 ale nic o nim nie wiem jak sie sprawuje albo McCormick c105max. Prosze o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panie @heniek12, jeśli chcesz żeby ktokolwiek poważnie potraktował Twojego posta, to napisz coś więcej.

Ile masz kasy, ile ziemi, czy grunty I czy V klasy, jakie sprzęty itp.,itd.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek12    0

mam 28ha i grunty 4-3 klasy mam na wydanie 180 tyś i mam ursusa c-330 ursusa c-360 i ursusa 912 potrzebny mi jest nowy ciągnik w granicach 100km :P prosze o szybką odpowiedź z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Jak masz tyle kasy to kup sobie

 

JD 6320 SE (100 KM) 46 587 euro

 

albo

 

NH Tl100A 100 km 173000 zł

 

lub

 

Valtra A95 95 km 180.O5

 

Masz baaardzo dużo możliwości ; podałem tylko kilka twoich możliwości :P


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Jakie maszyny polecacie o mocy ok 80-90km i cenie do 35tys? Tata rozgląda się cały czas za jakimś MF. Znalazł MF 3065 i spodobał mu się. A ja chciałbym usłyszeć czy może coś innego warto kupić? Nie chce aby był gabarytowo bardzo duży. Na gospodarstwo 20ha.(orka, agregat uprawowo-siewny). Jakie macie propozycje?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

P.S. przepraszam za tamten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Case 845 XL 94 rok i bardzo świetnie się sprawuje.. ale fajne są równierz te mf 3065 , 3070 albo jakaś Renóweczka .. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

A czym się różni seria 30x0 od serii 30x5? Co do Case i reni tata nie ma przekonania, boi się, że będzie się sypać i ciężko o części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj