Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

morowa91    6

@Rafal180 ta renia ma już gumy przyjechane i widać że jest już mocna zchadrana i napewno licznik mth z 2 raz w niej się już kręci, problemu z częściami może niemasz, ale z ceną częsci napewno, bo mój kolega miał renówke i mówił że za remont silnik dał tyle co za dobrą sześdziesiątke ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie wiem po co proponujecie ursusa 914 na 20 ha ? albo zetora 7745 ? sami mamy 20 ha i c-360 sobie dają rade tylko potrzebujemy wiekszego ciagnika do tura koniecznie 4x4, na taki areał to ja proponuje zetora 7245, 6245 albo 5245.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B63432 - 5245

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B64250 - 5245

http://allegro.pl/item408121944_zetor_5245.html - 5245

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B61010 - 6245

http://allegro.pl/item414001158_zetor_6245.html - 6245

 

http://allegro.pl/item410742533_okazja_zet...5_1992_rok.html - 7245

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B62558 - 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A jak ja mam też niecałe 20 ha to mam do końca życia katować się C-360? ;) W ten sposób w Posce od lat 50 nie byłoby żadnego postępu w dziedzinie ciągników, i tylko gdzieniegdzie trafiłby się Ursus C-45 albo Lanz Bulldog. Nie można podchodzić do tego tylko przeliczając na wielkość gospodarstwa, jest jeszcze coś takiego jak chęć rozwijania się, ilość posiadanej ziemi nie zawsze stanowi o wielkości ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

do tej pory C-360...

dzięki, zastanowię się nad zetorkiem 7245 i mtz'em.

Dzięki ursusc385 za linki, przydadzą się. A te 3tys. się dołoży ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

widzisz ja mam prawie że 15ha i mam c330 i 7211 i musimy dokupić jeszcze jeden bo nie wystarczają 2 ciągniki ;) wg mnie w każdym gospodarstwie muszą być 3 ciągniki :o by praca szła :) polecam w szczególności 7745 (nawet spokojnie na turbo) zawsze zapas mocy się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no i tu sie z toba zgodze bo moj kolega na 15 ha ma 4 ciagniki i wszyskie w zniwa maja zajecie tak wiec czym wiecej wolów do pracy tym robota idzie lepije i efektywniej sory za OT ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Na 20 hektarów za taką kasę możesz kupić zetora proxime 8441 cena coś około 95-100 tys zł+ VAT i jeszcze jakieś maszyny do niej zostanie, ma chyba 82 km. i na 20 ha spokojnie starczy ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

a czego zetor ostatni ja bym wolał go jak miec belerusa albo farmtracka i farmera i te gadki szmatki o spalaniu zetora sa załosne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Karol musze przyznac Ci racje....zetor to solidna i sprawdzona nie tylko w Polsce marka i tez wolalbym zetorka niz jakiegos belarusa...chociaz przyznam ze farmtracki mi sie podobaja i polecilbym go....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Kup sobie Pronara 82SA(81km)/ TSA(90km) II generacji ;) U nas takie chodzą i jakoś nikt nie narzeka ;]


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Ale zetor to ostatni ciągnik jaki bym kupił

hahahahah wezcie mnie trzymajcie to moze bys wyjasnil co dlaczego bys nie kupil zetora bo tak to i ja sobie moge napisac ;) :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio4321    0

po pierwsze mam kumpla który ma nowego zetora kupił 7341 i robił kapitalny remont silnika i skrzyni to mówi samo za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Żeby kazdy patrzył tylko na kumpli czy znajomych to dalej by orał koniem........


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0
po pierwsze mam kumpla który ma nowego zetora kupił 7341 i robił kapitalny remont silnika i skrzyni to mówi samo za siebie

kolego każdy ciągnik sie kiedyś psuje wcześniej czy poźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
może coś z modeli valtry albo pronara bo to mało pali

od tygodnia mam lambo r3 85 i w lekkim transporcie (około 6t) zgrabiarce,rorzutniku 3,5t średnio spala 3,5l/mtg a mtg trwa dokładnie jednągodzią z kilkoma minutami, jednyny minus to na szerokich oponach skacze i jest piekielnie szeroki (2,3m prawie przód)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

kapitalny remont w nowym ciagniku-to co on zrobił na nim juz ze 8 tys mtg-cos mi sie wierzyc nie chce w takie bajki-nie piszcie takich bzdor bo tego sie czytac nie chce-mozliwa jest jakas usterka i trzeba cos naprawic ale to nie odrazu połowe ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@PRZEMEK321 wiesz można trafić na felerny model bo u nas koleś kupił nowego farmera 8244 i po miesiącu robił już remont silnika tylko po prostu wziął go bo był z 2007 roku i był be gwarancji i za niższą oczywiście cenę i tak myślę że ten pośrednik wiedział co jest z tym ciągnikiem więc sprzedał go bez gwarancji :):D:) Ale nie chce mi się wierzyć że w zetorze robił kapitalke w tak krótkim czasie :) :) ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

- proponuje Kubotę modele z rodziny ME (do wyboru pięć modeli- w twoim wypadku zastanawial bym sie nad trzema pierwszymi pod wzgledem mocy)

Dostajesz za niewygórowane pieniadze bardzo dobrej klasy ciagnik z prawie pelnym wyposazeniem w standardzie, za co u konkurencji musisz slono placic. Nie za wysoki i skrętny z autorewersem co liczy sie w gospodarstwach z niskimi wjazdami i ciasnymi budynkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mycy kubota była fajnazanim podnieśli cene teraz za me 8200 cenią chba 130 tyś a za tyle to będzie jd 5720 lub agrofarm, oczywiście dla odważnych nie odradzam kuboty, ale za tą cene jak dla mnie to jest lekki ciagnik na małych kułkach za bajerami, ja obstawiał bym za czymś z sdf, albo jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj