Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bora    0

a jaki ciągnik byście polecili na 26 hektarów z czego połowa to łąki a reszta to to grunty orne. Myślę o ciągniku w przedziale mocy od 70-90 km. Ciągnik głównie pracował by z turem i belarką oraz kosiarką choć nie mówie że i w orce by nie pracował śłużyl by jako ciągnik główny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

new holland td 80 bo jak masz pół lak to do tura by byl dobry. ale nie wiem czy pytasz o nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
new holland td 80

Moze byc lub jakis McCormick


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

a nie jest on trochę za lekki do tura

 

a co myślicie o landini powerfarm 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
a co myślicie o landini powerfarm 80

Nie pisz posta pod postem

Uzywaj opcji EDIT


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Moze byc lub jakis McCormick

Jak z Mc Cormicka to polecam CX 95 Xtrashift. Ma on 90 km, i kosztuje od 35 tys. euro do 38 tys. euro.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ludzie na 20ha 80-100 konny ciągnik gdzie tu logika poco mu takie kolosy to tylko 20ha a nie 40czy50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Na 20 ha to ciągnik główny o mocy max 70-75 KM spokojnie wystarczy :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Na 20 ha to ciągnik główny o mocy max 70-75 KM spokojnie wystarczy :)

Tez tak mysle. Jakis odpowiednik moze JD 5620. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Ludzie na 20ha 80-100 konny ciągnik gdzie tu logika poco mu takie kolosy to tylko 20ha a nie 40czy50

 

 

zgadzam się.

Jeśli kolo chce się rozwijać to niech kupi sobie 80KM w napędzie 4x4

a jeśli nie to jakiś 70KM ale też w 4x4 bo to jednak jest wygoda niż tylko 2WD

 

a po co obrazu AŻ takie drogie modele....

Wystarczyła by jakaś używka np MF3070 za 40tyś a jakieś JD?? powyżej albo koło 100tyś?

jak podpowiadacie komuś to tak z lekką powagą nie każdy ma aż tyle pieniędzy co ty?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

ale mi chodzi o nowy ciągnik bo nie mam przekonania do maszyn używanych gdyż nie lubię przy nich majstrować(używany zawsze krucej pochodzi iż nowy)

a myślę o ciągniku 80 km gdyż już kupiłem belarkę z nożami tnącymi i myśłę że słabszy ciągnik to jej nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie na 20ha 80-100 konny ciągnik gdzie tu logika poco mu takie kolosy to tylko 20ha a nie 40czy50

zgadzam się. najlepiej wziąć DF agroplus 67DT. ja mam 20ha i tak zrobiłem (tylko że mam jeszcze 5714). nie jest drogi a znakomicie wyposażony (super się jeździ i robi w polu). zdecydowanie polecam DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja jednak napisze swoje zdanie- polecam ci PRONAR-a 5135 który dzięki swojej mocy pozwoli ci rozwijać gospodarstwo . Silnik iweco bardzo oszczędny rodem z new Hollandów przekładnia z firmy ZF która robi przekładnie dla DEUTZ-a , EHR marki Bosch. Świetny traktor-mocny zwinny szybki oraz komfortowy a cena niejest przesadzona. Pojedz do dilera a niepożałujesz. A jeżeli niemasz kasy to MTZ na krzyżakowym moście z pronaru to będziesz miał dobry serwis. w używki się niebaw bo to nic pewnego- czasem można wpaść w niezłe bagno a czasem nie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
Ja jednak napisze swoje zdanie- polecam ci PRONAR-a 5135 który dzięki swojej mocy pozwoli ci rozwijać gospodarstwo . Silnik iweco bardzo oszczędny rodem z new Hollandów przekładnia z firmy ZF która robi przekładnie dla DEUTZ-a , EHR marki Bosch. Świetny traktor-mocny zwinny szybki oraz komfortowy a cena niejest przesadzona. Pojedz do dilera a niepożałujesz. A jeżeli niemasz kasy to MTZ na krzyżakowym moście z pronaru to będziesz miał dobry serwis. w używki się niebaw bo to nic pewnego- czasem można wpaść w niezłe bagno a czasem nie.

U mnie ma pronara 105 KM z silnikiem Iveco i nie narzeka.

Edytowano przez Olik
ortografia się kłania ! i literówki też :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Zetor 7340 bedzie dobry. Chc te nowe pronary sa niezle. W porownaniu do mocy sa one tanie, i maja nowe silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ale tez pronar 5135 jest za duzy na 20ha najlepszy by byl ciagnik 70-75km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

Ale tez pronar 5135 jest za duzy na 20ha najlepszy by byl ciagnik 70-75km

[/quotea

 

zgadzam się chodzi mi o ciągnik taki do 90 km który mało pali i sie ie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

A więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy: chcemy mieć droższy ciągnik ale bardziej komfortowy ale co za tym idzie z czasem drogę w obsłudze lub ciągnik mniej komfortowy bardziej mechaniczny. Trzeba się liczyć z tym ze żaden ciągnik nie jest bezawaryjny i nikt mi nie wmówi ze 20-30letnik nawet Fendt nie będzie się psuł !!!! bo to jest nie realne. Co więcej jeśli już mam sypać nazwami i modelami to : wariant komfortowy to w moim przekonaniu Lampo, Same z silnikami 50-60km a wariant mechaniczny to Ursus 4514. Trzeba pamiętać nie sztuka jest kupić ciągnik czy inna maszynę ale sztuką jest ja utrzymać.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja bym proponował mtz-ta . Na ty areale by sie nie przemęczał więc raczej długo by pochodził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jeżeli tak jak piszesz chcesz powiększyć areał to kup sobie ZEFIRA 85 , 85 koni połączenie komfortu z prostotą i mechaniką 12 przód + 4 w tył. Pojemna kabina a cena Fenomen (w standardzie ma opony 14,9 R 24 z przodu a 18,4 R 34 z tyłu, wystarczający udźwig podnośnika pojemną kabine itd.) 90 tys. zł Brutto


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj