Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MgrLukash    154

pracowałem na wielu ciagnikach :P ale czemu jestem przekonany do tej marki to inny temat :P chyba sie zdecyduje na tego 914. Byłem dzisiaj ogladac 1224 , warto by było kupic ale wydaje mi sie ze nudził by sie u mnie :)

Skoro pracowałeś na wielu to dlaczego stawiasz na jeden z najgorszych(bez urazy)?

 

Jeśli ja miałbym kupować coś teoretycznie taniego w naprawie to raczej stawiałbym na Zetora URIII :P

http://otomoto.pl/zetor-8540-2000-rok-A408690.html

http://otomoto.pl/zetor-7540-e-98r-okazja-8540-7745-7245-5340-6340-7340-4514-912-A406439.html

http://otomoto.pl/zetor-7540-A397283.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaszczur    0

Ty uwazasz ze najgorszy a ja najlepszy ale zostawmy ten temat ;) zaskoczyłes mnie tym zetorem , nie ma takiego u mnie w okolicy :) poszukam takiego i zobacze czy mi podejdzie :) dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Witam wszystkich

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika gospodarstwo 18 ha łąki w przyszłości opasy teren pagórkowaty. Chciałbym przeznaczyć 60 - 70 tysięcy. Co byście polecili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

ale to tylko kolego 18ha łąk? jeśli tak w czym on by miał robic itp. za te pieniądze smiało bym wybrał ciagnik 70-90KM z 4x4 taka moc jest do wszystkiego i do kosairki i do zgrabiarki i z ładowaczem znajdziesz super same albo MFA ja osobiscie mam same explorer 70KM i mF 675 68Km na 17ha z łakami uniwersalne do wszystkiego ale ty juz kupisz cos z serii 6100 w mfie z turem np, albo jakegos renault ceresa silniki mwm a oszczene skretne opcji jest milion i zalezy abys miał łatwosc czesci zamiennych blisko itp bo john deere to łaki to nie dla niego za lekka praca i w paliwie cie srednio wyjdzie chyba ze grunty orne to wtedy cos z serii 6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Tak tylko łaki. Na pewno koszenie traw, wiadomo póxniej belowanie itp. Orne póki co nie. Lepiej nowy czy używany ? Tzn używany maks 5 lat bo ciągnik na młodego rolnika ma być. Zastanaiwałem się nad Ursusem 4512 albo Masseyem fergusonem 375. Z tego co zauważyłem proste ciągniki, jednak nie wiem w sumie czy warto. John deere odpada to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

John deer toć przecie najlepszy ciągnik na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guaio    0

Witam.

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za ciągnikiem do gospodarstwa. Aktualnie posiadam c-360 i chciałbym nabyć drugi ciągnik, bo Ursuskiem ciężko to wszystko obrobić(22ha) biorąc pod uwagę ze mam kilka nowych(większych) maszyn i na moich ciężkich gruntach nie zawsze sobie daje rade tak jak by sie chciało.

 

Od ciągnika oczekuję przede wszystkim napędu 4x4. Nie musi być jakiś super wyposażony w elektronikę, bardziej stawiam na niezawodność(chyba, że uda się aby te dwie rzeczy szły w parze :D)

Moc ok 80km+. Ciągnik będzie chodził w pługu, prasie etc.

Tura nie potrzebuję bo mam koparkę :)

Kwota jaką dysponuję to 70 tyś. zł.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor proxima 85 u mnie sie sprawdził na podobny areale, lecz jeśli chodzi o nowy ciagnik to kwota troszke za mała ;) chyba ze poczekasz na budżet 2014-2020 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guaio    0

Szukam czegoś młodszego, tak od 2000r. w górę i w trochę wyższym przedziale cenowym(do 70 tyś. zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dywor    0

Posiadam MTZ 82 i C330, mam w planach zakup 3, jaki polecacie? Ma to być jakby główny ciągnik w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dywor    0

Na taki nie duży areał jakiegoś massey-fergusona lub fendta około 100 km

Zapodaj jakieś dobre modele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Polecać to można wiele tylko podaj jakiś przedział cenowy. I z kąt ty kasę na to masz skoro oborę masz stawiać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jestem ciekaw ile takich tematów będzie jeszcze rozpoczętych? Na razie mamy 5 stron! Mój hicior to " Jaki ciągnik na 3 ha i 2 ha stawów". Wasze typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja założę temat jaki ciągnik na 29,76 ha, bo był temat "jaki ciągnik na 29,75" ale to nie to samo, u mnie jest więcej i potrzebny pewnie większy ciągnik ;) Już dawno też to zauważyłem co Ecopiotr, czy masz 5 czy 10 to w zasadzie to samo, czy 30 czy 40 te same ciągniki byś mógł wykorzystać, a w ogóle to jak ja nie wiem jaki mi ciągnik potrzebny to ze mnie dpa a nie bauer


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Słuszność założenia tematu jak i możliwości kupującego są wątpliwe... Wiec skoro widzicie nieprawidłowości to macie opcje "raportuj". To służy do załatwiania takich spraw, a nie wyżalanie się w temacie i robienie jeszcze większego syfu jak był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

zakładający temat powinien najpierw poczytać temat na 30 ha i tam zadać pytanie, za chwilę ktoś założy temat na 28 ha itp itd


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Romek ma w zasadzie rację, ale ja np. mam jakąś blokadę jeśli chodzi o raportowanie. Nieważne gdzie, kogo i komu. Może to wina pokolenia? Rzuciłem pomysł aprobaty nowych tematów przez modów, ale na razie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj