Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Gość   
Gość

od kilku miesięcy zastanawiam się nad ciągnikiem pomocniczym do mojego gospodarstwa. mam 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) i nie wiem czym zastąpić mojego T25a. Myślałęm o MF 235 lub 255, Ursusie 2812 lub 3512 lub jakies zagraniczne używane ciągniki sadownicze np. New Holland, Same.  nie wiem co wybrać. licze na Waszą pomoc. 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
od kilku miesięcy zastanawiam się nad ciągnikiem pomocniczym do mojego gospodarstwa. mam 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) i nie wiem czym zastąpić mojego T25a. Myślałęm o MF 235 lub 255, Ursusie 2812 lub 3512 lub jakies zagraniczne używane ciągniki sadownicze np. New Holland, Same.  nie wiem co wybrać. licze na Waszą pomoc. 

pozdrawiam

 

JD 5215 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale ja moge dać tak do 35 tys. szukam czegoś w miare taniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
no to 2812 ja mam i bardzo polecam malo pali zwinny

 

no a ile on waży i z jakimi maszynami moze pracować (pług, agregat) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

ja bym brał 2812 super traktor sam mam takiego uciągnie to co C-330 a nawet więcej tylko trzeba mu dociążyć tył albo pracować na regulacji siłowej. Ja oram na siłowej i nieraz jak trzeba to wyoram taką bruzde że ciężko z niej wyjechać. ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja bym brał 2812 super traktor sam mam takiego uciągnie to co C-330 a nawet więcej tylko trzeba mu dociążyć tył albo pracować na regulacji siłowej. Ja oram na siłowej i nieraz jak trzeba to wyoram taką bruzde że ciężko z niej wyjechać. ;D ;D ;D

 

jak na razie to też wszystko wskazuje na niego. Zastanawiałem się też ostatnio nad Ursusem 4512 ze starą maskąi wąskimi oponami lub C362 ale czy ktoś wie ile to ma koni ??? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja bym radził 2812 lub 3512 ew.3514 ( choc drogi ).

Dobre ciągniki a po za tym palą mniej od Zetora.

A jak do sadu to akurat się nadają.

Myślę, że 3320 nie jest zły, ale ja byłbym jednak za Ursusem.

Lub jak napisałeś 4512 starszy typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnio wychodzi na to że Ursus 2812 :) myśle że zmieści sie między wiśniami i będzie można nim wjechać w międzyrzędzia ( truskawki, kalafior)

 

 

P.S. Ile może uciągnąć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

jako ciągnik pomocniczy to ursusik wystarczy. Ja bym radził jednak 3512 bo pali praktycznie tyle samo co 2812 a jednak ma te kilka koni wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Zastanawiam sie jaki ciagnik wybrac uzywany na 23 ha czy zetorka z przednim napedem? czy ursusa c 385,902 czy 912 cena gdzies do 25 000 tys :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Zależy co on będzie robił????Ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie??? Pamiętaj że przedni napęd wiele daje. Tylko że za 25tys to ciężko będzie kupić dobry ciągnik z przodkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

By robił przy przyczepie samozbierajacej 6t troche przy ugnitaniu moze przy turze , pługu, kultywatorze przy bece do szamba i jeszcze przy czyms :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W takim razie koniecznie z przednim napędem, u914 lub zetor 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a moze jakis MTZ za 25tys to juz ładnego kupisz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Jezeli juz Ursus to zadnej gadki ni mo bierz 3512...starczy ci jak na te twoje 5 ha sadu..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bierz 3512. To dobry ciągnik. Mam taki z 93 roku i obrabia ponad 16 ha + prasa na zarobek. Mógł by więcej ale nie ma:(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za porady i zainteresowanie tym tematem... Wychodzi jednak na to iż w niedługim czasie kupie MF255 lub MF254...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

znajomy ma taką samą sytuacje jak ty. do pomocy ma MF255 i jeszcze nigdy na niego złego słowa nie powiedział a teren ma górzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj