Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

lukas0997    0

Renault wygląda pożądnie wielkim plusem jest to że ma silnik mwm silnik fendta a co do mf to nie polecam tych wersji ponieważ są napakowane elektroniką i wadliwe a naprawa dużo kosztuje.

Proponuje ci ursusa 914 to dobry ciągnik w przestępnej cenie do 30 tyś coś znajdziesz albo jakiegoś zetora

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

co do ursusów to yhmm. nie jestem zwolennikiem polskiej 'myśli technicznej'. tak samo jak rosyjskiej. mam 30tke i 60tke oraz mtz 80 i chcialbym jednak w koncu sprawdzic cos zachodniego. chociazby starszego ale wydaje mi sie, ze to działa w podobny sposób jak to, ze lepiej jezdzic starym mercedesem niz nowym polonezem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię troszkę temat bo mam wymagającego klienta mianowicie mojego wujka który chce dokupić sobie 3ci ciągnik a ja mam mu w tym pomóc a już nie wiem sam czego suzkać ... Więc w skrócie: Ma na wydanie 50 tys zł (im mniej tym lepiej)... Posiada ok. 8ha łąk i 12ha ornego ale pomaga swojemu bratu jeszcze który ma tych ha 40 ... Posiada osobiście 2 ciągniki Ursusa C-360 z turem i Ursusa 1224... Chciałby kupić 3ci ciągnik który będzie do rozrzutnika, prasy sipmy rolki i takich prac po środku... Wcześniej te prace wykonywał 1224 ale wiadomo raz że jest mało skrętny a dwa że swoje wypali ... Wujo wymaga prostoty obsługi czyli zero elektroniki, przedniego napędu i o dziwo jak dla mnie a za razem niestety jak najmłodszego rocznika :/ ... Osobiście szukam dla niego ciągnika ok. 80KM tylko na jaki go namówić?? Bo jak coś się zepsuje później będzie na mnie oczywiście :/ Szczerze nie wiem czego szukać ... MTZy, Pronary, Belarusy nie wchodzą w rachubę ... Co byście radzili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Do mtz części są za śmieszne pieniądze a za zachód niestety się płaci grube pieniądze choć są mniej awaryjne ale walnie pierdoła to płacisz ogromne pieniądze więc jak by dla mnie to lepiej częściej wymienić a za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Luke16 ma być tani, młody i pozbawiony tej "strasznej" elektroniki?

Może to: http://otomoto.pl/valtra-valmet-865-A365003.html

W kasie się mieści rocznikowo, jeszcze nie emeryt, do prasy się nada bo ma dobrze osłonięte podwozie i nie mały prześwit, no i przede wszystkim 'siekierą ciosany'.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z tego co wiem to podnośnik jest już z EHR a musi być typowo mechaniczny... A co byście powiedzieli o Zetorze 8540, John Deere 3300, Renault Ceres 85, Ursus 5314 lub 6014?? Wujo jest zwolennikiem prostoty i szczerze z tego co mi mówił zachodu się boi z racji cen części (trochę za bardzo wierzy różnym ludziom)... Dlatego kiedy zaproponowałbym mu taką Valtre to zapytałby się a co to jest ?? Do wczoraj myślał że firma JD to firma niemiecka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W nim nie ma EHR jest jedynie błąd w opisie :P Jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz że prawa konsola w kabinie jest pusta a po za tym na błotnikach nie ma przycisków. Większe serie miały elektronikę ale te mniejsze były całkowicie mechaniczne.

Zachodu się boi - Valmet to północ nie zachód :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

H3ni0 chciałem ale wujo chce coś nowszego :P Głupie jego gadanie ... Znalazłem mu ładną renówkę to mówi że za stara bo 91 rok ... MgrLukash widziałem identyczny model z tydzień temu i miał EHR właśnie dlatego to mnie zmyliło... No i pewnie jakbym mu powiedział gdzie dostać części to by mnie wygnał :D ... Ogólnie trochę kilometrów już przejechałem ... Każdy obiecuje super stan do puki się nie pojedzie zobaczyć... Wolałbym coś z powyższych modeli tylko którego szukać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No a do Renault czy tego francuskiego JD to w spożywczaku obok pieczywa części leżą :D :D ;)

Z tego co wiem to chyba najlepiej dostępne części z zachodnich ma Massey Ferguson, do niektórych serii nawet od Ursusa pasują...

 

http://allegro.pl/massey-ferguson-390t-mf-1996r-95km-idealny-i3667998392.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MgrLukash wiesz aż mi tak głupio o wujku pisać ale naprawdę to ciemna masa... Kasę ma niezłą z krów no ale o maszynach zero pojęcia ... Jest z tych rolników którzy uważają że Polskie/Czeskie jest najlepsze :P O MFie mu mówiłem bo sam wiem gdzie identyczny w pięknym stanie stoi no ale ktoś mu nagadał ze się psują ... I mimo tłumaczenia że części od ursusa pasują to nie ... Co do części do wyżej wymienionych to prędzej bym je kupił w okolicy niż do Valtry, u nas sporo jeździ Renówek akurat ;)

 

Szczerze wolałbym się skupić jednak na tych modelach czyli Zetorze 8540, John Deere 3300, Renault Ceres 85, Ursus 5314 lub 6014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ten zetor 8540 to nowsza wersja tego 8145 czyli zamienil stryjek siekierke na kijek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szukając kolejny tydzień ciągnika dla wujka znalazłem w okolicy tylko takie:

1. http://tablica.pl/oferta/renault-ceres-ID3DBxp.html#5b647c5e22

ale wydaje mi się że ta Renata sporo już przeszła...

2. http://tablica.pl/oferta/zetor-8540-ID3U0Kt.html#3c09b2cfab

ale stan adekwatny chyba do zdjęć....

3. http://tablica.pl/oferta/zetor-7745-turbo-ID3NQaz.html#3c09b2cfab

ten jest z nich najładniejszy ale cena bardzo zaporowa

4. http://otomoto.pl/john-deere-3300-se-A365153.html

facet niby rolnik, powiedział przez telefon że lepszego nie znajdziemy, super stan ale 4 miechy ma ten ciągnik tylko ...

5. http://otomoto.pl/renault-ceres-85x-A356666.html

nie wygląda najgorzej

6. http://otomoto.pl/same-explorer-90-A371242.html

ciągnik ładny zadbany no ale ta kabina :D

7. http://otomoto.pl/new-holland-ts-100-z-turem-quicke-A315698.html

chyba też swoje przeszedł...

 

Co myślicie o tych ciągnikach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

4,5,7 wygladają nieźle. Ale mam jedno ale pisałeś że ma być 100% mechanik więc z tych to tylko zielony :P NH zapewne skrzynia EC i EHR ma choć były tez inne wersje okrojone...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Chyba żaden żaden z nich nie jest od handlarza a to jak dla mnie wielka zaleta. Poza tym trzeba to zobaczyć z bliska bo na załączonych zdjęciach niewiele widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360i82Sa    0

Cześć.Ja na twoim miejscu kupiłbym Pronara 82 SA.Kosztuje nie całe 80 tys,łatwy w obsłudze,tani w naprawie(naprawdę rzadko zdarza się taka sytuacja),małe zużycie paliwa.Do tura też dobry.Tyle ode mnie życzę Ci dobrego wyboru :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie doczytałeś. Pisze że ,,Ma na wydanie 50 tys zł"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

ja moge polecic 2 typy jesli wiekszosc czasu bedzie pracowal ciagnik w ciezkim sieczkarnia do kukurydzy ,gruber, orka na dobrej ziemi to jakis john deere 6100-6200 lub massey ferguson 3050-3060 gdyby mial robic duzo w turze i wiekszosc czasu nie bedzie wyrzystywana duza moc. nie przesadzaj z moca i rozmiarem bo szkoda kupic np. ciagnik 160km zeby stal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

Kolego ja z rodzicami zdecydowałem się na New Holland TD5.95 mając 16 ha. Oczywiście na wiosce były zaraz glosy po co taki ciągnik dla nas itp, a teraz myślimy, że jak byśmy poczekali 6 miesięcy, to byłoby nas już stać na TD5.115 i taki byłby bardziej ok, bo nie trzeba byłoby sie bawić z szukaniem agregatu i pług obracalny tez byłby już 4 - skibowy. Niemniej mając ten ciągnik nie trzeba bawić się z pracą w polu, wskoczy się i zaora w parę godzin, posieje się szybko i jest po robocie. Także jeśli masz łeb na karku i chcesz się rozwijać, to w miarę możliwości kup to co jesteś w stanie. Generalnie swojego New Hollanda z pewnością bym polecił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

oglądaliśmy przed paroma godzinami tego:

http://allegro.pl/ze...3707324112.html

stan nie był najgorszy... no ale ciągnik widać że swoje przeszedł no i na to wyglądało że chodził na oborze bo sam się własciciel przyznał że 3 lata temu go z obory na zachodzie wyciagnął i był cały odnowiony wlącznie z odmalowaniem ... Do tura też nic nie ma....

Również oglądałem tego:

http://tablica.pl/of...html#3696b3d57c

ten tylko ładnie wygląda, wyplakowany, wypachniony ... Niby nowe opony a przednia ciachnięta że nadaje się do wyrzucenia... Nie moglem go opalić ledwo co a potem zgasić, brak ładowania, coś w tylnym moscie wyło nie warto tych pieniędzy na niego wykładać ...

 

 

A co sądzicie o tym?? Mi się wydaje że coś jest z nim nie tak bo już trochę stoi

http://tablica.pl/oferta/zetor-7340-ID41tOj.html#4b3ea0eb5c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

U mojej miejscowości gościu kupił jako 3 traktor Ursusa 9014 H a ma on jakieś 7-8 ha :blink:


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jak go stać to kupił, ale ten Ursus to porażka aż żal że to ma logo naszego ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljohnny    0

kolego albusgd u mnie trzecim ciągnikiem (głównym) na niecałych 9 ha jest John Deere 5090R :)

każdy kupuję ciągnik taki jaki mu jest potrzebny i nie będzie się patrzył na opinie innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

kurcza a ja 35 ha żubroniem(48 KM) obrabiałem tyle lat i dawało się -w tym roku 360 dokupiłem do pomocy ale i tak stoi nieużywana bo żubroniem lepiej się pracuje- kompletnie nie wiem co miałbym 3 ciągnikami robić przy takich powierzchniach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj