Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

@rolnikzdoskoku

napisz skąd jesteś bom ciekaw ;)

Ja na niewiele więcej mam 2x ok 95KM ;)i ciapka

A tak poważnie to faktycznie za te 30 tysia można kupić fajnego mtzta typu 82tsa ale sciąganego z zachodu, skrzynia synchro, turbinka itp.

Ciągnika typu 914/1014 lub zetorka 8145/9145/10145 ciężko kupić (żeby go zaraz nie remontować).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z łódzkiego płaskie tereny klasa 3 i 4. kurcze jakoś nie jestem przekonany do tych mtz-ów. dlatego myślałem o ursusie bądź nawet zetorze bez przodu. jeżeli nie ma kiszonek i raczej nie mam podmokłych terenów to przedni napęd chyba nie jest nieodzowny. co myślicie i co ewentualnie na taki areał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no na dobrego 912/1012 lub odpowiednik zetora to ci starczy tych 30 tysi.

My swego czasu 20ha obrabialiśmy osiemdziesiątką bez przodu, pytanie czy będziesz powiększal areał czy też nie?

Ja też śmigam na służby i robię w gospodarstwie i też tylko uprawy polowe + ptaszki na n2000 i dlatego nastawiłem się na większe ciągniki z przednim napędem bo nie mam czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rolnikzdoskoku- uwierz mi ze przy pierwszej lepszej wpadce na polu będziesz myślał w ten sposób "kurde jaki ja byłem............ ze nie wziąłem ciągnika z przednim napędem"

 

wystarczy ze popracujesz 1 godzinę w orce ciagnikiem 4x4 w trudnych warunkach a sam zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

4X4 w tych czasach to podstawa u mnie bez przedniego to tylko do zgrabiania tzw. c-360 po górach bo kosic potrzeba 4x4 podmokłe tereny bele wywozic tez na cztery koła orać to się skończyła era że bez przedniego napędu napęd potrzebny w trudnych warunkach łatwiej wyjśc z opresji bez pomocy drugiego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

co wvbrac z tego zestawu na 20 ha ????

 

http://otomoto.pl/john-deere-6010-se-z-zladowaczem-jd640-pneumatyka-A181765.html[

http://rob-rol.otomoto.pl/john-deere-6100-A234896.html

http://otomoto.pl/john-deere-6110-2000r-85km-warty-uwagi-A113412.html

mialem tey na oku MF a55 km tez w podobnym wieku i turem ale wydaje mi sie ze bendzie troche za slaby do zestawu uprawowo siewnego oczywiscie biernego szer 2.5m chyba ze znajde 2,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli mówicie ze bez przedniego nie ma sensu... a co powiecie o ursusie 914/?? badź zetorem 7245 bo do tych 35tyś to bym mógł dołozyć. i może by się cos znalazło. duża różnica między nimi w sile...(odczuwalna)?? i jak w spalaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak panowie jeżeli wiecie coś, gdzieś, może jakiegos URSUSA 914 to bym prosił o podanie namiaru na tej stronie... tak w granicach 30tyś z lat 87-90 tylko żeby był ładny i nie wyciorany. Najlepiej jak ktoś ma jakiegos znajomego który sprzedaje albo sam ma zamiar sprzedać, jak bedzie ładny i zadbany to jestem w stanie jeszcze troche dołożyć. Pozdrawiam i czekam na jakies info...(:

P.S Bo jakos na allegro to nie mam przekonania a nie chce zjeździć pół Polski i się wk***ić wieć mile widziane oferty z Łódźkiego i okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Za 30 tyś z tego roku i w tym stanie co Ty chcesz, to nigdy nie znajdziesz, chyba że 912...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... to może być troszke starszy ale zeby nie był wyciorany a jak coś to troche dołoże tak do 35tyś no max 37tyś, jak ktoś coś wie to piszcie(:

Edytowano przez rolnikzdoskoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Ja stoję przed dylematem jeżeli chodzi o wybór ciągnika... Zastanawiam się nad w pełni wyposażonym New Holland'em T5070 i Massey'em Ferguson'em 5450 z podobnym wyposażeniem. Cena jest podobna, choć nie pytałem jeszcze poszczególnych dilerów. Mam areał ok. 20ha GO oraz produkcję trzody chlewnej. Ciągnik miałby być brany wraz z turem i miałby być głównym, a do pomocy miałby C-330. Ogólnie jestem bardziej za MF'em, ale do serwisu Korbanków mam jakieś 160km, a do NH 8km. I tu się pojawia problem... wg producentów, MF ma spalanie ok 210g/kwh a NH 227g/kwh, co też ma znaczny wpływ na wybór. Możecie coś doradzić? Ciągnik miałby być brany na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimol22    0

Panowie jestem nowy na tym forum. Sporo czytałem lecz w dalszym ciągu nie mogę podjąć decyzji w kwestii wybrania odpowiedniej maszyny.

Zaczynając od początku. Jestem szczęśliwym posiadaczem niedawno wyremontowanego ciągnika MF 294 72kM. Zajmuje się uprawą wierzby energetycznej na areale 22ha.

Złożyłem wniosek na PROW który został pozytywnie rozpatrzony :)

Poszukuję ciągnik w zakresie mocy 80-95 kM.

Ciągnik wykonuje poniższe prace:

- koszenie wierzby przy użyciu przerobionej sieczkarni Pottinger mex 3 (około 350h/rok jeśli przeróbka zda egzamin),

- wywożenie biomasy przy pomocy przyczepy jednosiowej 3,5t,

- wykaszanie dróg technologicznych przy użyciu kosiarki Rotosan (około 50 h/rok),

- praca z opryskiwaczem 400l (około 50 h/rok),

- praca z rozrzutnikiem obornika 6t tandem,

- praca z ładowaczem czołowym przy ładowaniu obornika na rozrzutnik (łącznie z rozrzutnikiem około 300 h/rok),

- kultywator 2,2m (około 50h/rok),

- glebogryzarka 2m (sporadycznie używana),

- rębak z taśmociągiem (350h/rok lub 0 h/rok jeśli przeróbka kosiarki wypali).

Docelowo będę świadczył transport przyczepą dwuoosiową 14t na dystansie 15 km (około 1500 t/rok).

Wartości godzinowe są podane w roku zbiorów 13ha w cyklu trzyletnim (czyli zbiór 13ha w jednym roku, w drugim 9, trzeci przerwa).

Dodam że planuje powiększyć plantację o 12ha żeby wypełnić trzeci rok pracą dla sprzętu.

Mówiąc szczerze to nie wiem na co się zdecydować. Najbliżej mojej miejscowości znajdują się serwisy New Holland i John Deere.

Ze względu na pracę z ładowaczem czołowym konieczne jest napęd na przód, mokre sprzęgło i hydrauliczny rewers (kolana nie dają rady przy takiej częstotliwości wyciskania sprzęgła). Zależy mi na niezawodności (ponieważ pracuję na pełen etat i nie mam czasu na przestoje) oraz komfort (zbiory są wykonywany przy minusowych temperaturach a naworzenie w trakcie upałów no i po pracy chciałbym mieć trochę wygody)

Proszę was o jakieś wskazówki czym się kierować przy wyborze sprzętu ponieważ nie mam dużego doświadczenia z innymi ciągnikami oprócz mojego MF'a. Maksymalna kwota netto 150tyś zł oczywiście z ładowaczem czołowym. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Jakbyś dołożył trochę to byś mógł wziąć JD z serii 6000 najniższy model ma chba 95 albo 85 km, ogólnie chwalą rolnicy te ciągniki mimo ciut większego spalanie w lekkich pracach. Z mniejszej serii to na 5M by starczyło ale wygoda mniejsza 5R to 90km teraz 175 netto znajomy płacił bez ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Do takich prac jakie opisałeś był dobry Df Agrofarm 420 profiline. Zwrotny,dobra widoczność,spalanie w granicach 5- 6l w tych pracach co opisałeś.Jeżeli chodzi o wyposażenie to profiline posiada rewers elektrohydrauliczny 2 półbiegi skrzynie 40/40 kabinę wysokiej widoczności, ehr, klimatyzację, obrorty wałka 540,540eco 1000,1000eco i pompę chydrauliczną o wydajności 56 l min co daje np. szybkom obsługę wywrotu przyczepy lub prace podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Albo Kubota M9540 / M9960 oszczędniejszego ciągnika chyba nie ma , rewers w standardzie , a cena z ładowaczem pewnie koło 200 tysi


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Za te pieniądze z ładowaczem to pożądanego nic nie kupisz ;/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek9024    2

witam mam problem z wyborem ciągnika rolniczego. ciągnik ma służyć w gospodarstwie jako główny na ok 20 hektarowym o profilu bydło mięsne gleby to lekkie i czasem trafiają się średnie. Myślałem nad Zetorem Proximą Plus 90 a Farmtrakiem 690dt który lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

jak za 25tyś zł to urus 912 chyba że z turem to zetor 7211 lub 7711 ale nie wiem czy kupisz za tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

famtrack to nie był by dobry pomysł bierz zetora proxime 90 dobry ciagnik i cena jest dobra abo new holland t5040 lub t5050 około 90km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Tak więc muszę się was poradzić jaki ciągnik doradzić mojemu wujkowi ;D Ciągnik około 100KM , miałby pracować na bardzo ciężkiej ziemi , glinie itp. ;) Jest to bardzo ciężka ziemia ponieważ Ursus 902 w 3x35 ma co robić ;D Ciągnik miałby być nowy , moim zdaniem kupując nowy ciagnik bez PROW strzeli głupotę bo się nie opłaca ;P Tak więc jakie radzicie nowe a jakie używane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja wiem czy strzela głupotę ja ciagnik brałem bez PROW na zwykły kredyt cena zestawu 130tyś i w ciągu 3 lat go spłacę nowy to nowy zawsze trochę pochodzi propozycje:

-Zetor Forterra 105 dobry uciąg do pługa ;)

-John Deere 5100R półbiegi i dobra skrzynia chodz lekko moze nie mieć ;)

-Farmtrac 7100DT moim zdaniem niedopracowany jeszcze

-Ursus 1014 z używanych też ładnie pracują

-Zetor Forterra 9641 , 10641 jest ich na allegroo

-Case JX90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj