Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

tobago    351

Co do budżetu to wiadomo że ciężko ustalić granice. Ogólnie miałby to być ciągnik uzywany, 4-cylindrowy z racji ekonomicznej, przedni napęd, 80-100KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

te wasze racje ekonomiczne są dla mnie śmieszne, bo 4 z turbem żeby osiągnąć 100km musi spalić porównywalnie do 6 tej samej mocy, a silnik bez turba wolniej się zużywa...

jak nie określisz budżetu, to jak ma Ci ktoś poradzić, przecież maszyn o takich kryteriach są setki ?

może chociaż podaj jak rocznikowo ma wyglądać, albo jakie marki preferujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

hmm...jeśli by porównywać tą samą markę silnika, to 6 może nie znacznie więcej spalić w lekkiej pracy...

ale jeśli by porównać ursusa 1014, albo zetora 10145 do np. fergaja 3080 na perkinsie to nawet w lekkiej pracy 6 mniej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

No więc załóżmy że ciągnik w granicach 30tys. Czy aż 100km potrzebuję, trudno powiedzieć. Byłby on do cięższych prac (pług, agregat) ale w miarę rozsądnie co do wielkości gospodarstwa. Ja założyłem że 100KM. Oglądałem case ale wiadomo, cena więc pewnie jakis deutz dx w tej cenie. Nie mam jakoś specjalnie upatrzonej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@hadler Zależy o jakich rozwiązaniach mówisz czy tych z lat obecnych czy tych z lat 90-tych, 80-tych... Ciężko z nowych dobrać taką samą moc a inną ilość cylindrów więc test nigdy nie będzie dość dokładny.

 

@ tobago Za 30 tysi to wątpię abyś coś rozsądnego znalazł w mocy 100 KM. Albo dołóż trochę albo szukaj czegoś w mocy 70-80 KM i też szału nie będzie bo i kasy mało jest. Tym bardziej szukaj mechanika bo jeśli na ciągnik masz mało to na remont tym bardziej nie ma co się zapożyczać, dlatego nie baw się w żadne 3060 bo wszystko ładnie i wygodnie ale jak trafisz kiepski wyrób to na remont nie wyrobisz. Tak więc coś z Zetora może znajdziesz albo MF serii 500, 600. Fendt z serii 300 jest godny uwagi ale jak znajdziesz za 30 tysi to 307 bądź 308 i też młodością grzeszył nie będzie, ewentualnie Ursus 914 i tu myślę, że prędzej coś znajdziesz za 30 k, jak nie ten konkretnie to 904 albo 1014 bądź C-385A jak dobrze kojarzę. W każdym bądź razie luknij na allegro i zorientuj się co, gdzie i za ile a potem pytaj który lepszy bo ceny się zmieniają a okazje zdarzają. ;) I życzę powodzenia w szukaniu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@Kamillo0 dzięki. Zgadza sie to co mówisz, za 30k ciezko o cos młodszego. A jaka krąży opinia o deutz? Z tego co czytałem są mało awaryjne i w miarę ekonomiczne. 4.50 80KM mozna juz za takie pieniądze spotkać.

http://otomoto.pl/deutz-fahr-dx-6-05-a-z-turem-stoll-A205169.html to była okazja o których mówisz że się trafiają ;)

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

za 30 tys. to raczej o tych z lat 90/80 kolego Kamillo0

fakt, za 30k raczej trudno o mf serii 30xx, jakiś 5xx, 6xx, 26xx prędzej w tych pieniądzach to chyba najlepszy będzie ursus/zetor albo ten deutz ale nie wiem jak one stoją z ceną...

ewentualnie też można poszukać case 1056xl albo 856xl on tak ok 30 chodzą ale nic o nich nie mogę powiedziec bo nie znam tych traktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Witam. Myślę z ojcem nad kupnem zetora 10145 na nasze 25 ha czy taki zetor będzie dobry do agregatu aktywnego 3m jakiegoś pługa 3 skiby obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Rozmyslam kupno nowego ciagnika chciałbym sie zorientowac który najlepszy na 25 ha 10 ha oranej i 15 ha łaki Case JX 90 , Agrofarm 410 , NH T5040 albo TD5040 chodzi mi dokładnie o NH dobry wybór ?

 

Ja bym chyba wybrał Case'a bo tańszy od Agrofarma i ładniejszy od NH ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

witam wszystkich. chcialbym poznac wasze opinie na temat wyboru ciagnika do mojego gospodarstwa. a wiec mam u siebie c330, c360 i 912 (bez przodu;() mam 2ha dzierzawy lak i 18ha swojego pola z czego 1ha to laka a reszta pola uprawne. sieje 3ha buraka , ziemniki, a reszta poki co to zboże, mam w planach przejsc na warzywka tj ok5-7ha. mam ogony- 25szt bydla i troche swin. jesli chodzi o maszyny to mam wszystko do produkcji zboza- prasa kombajn itd. gleba jest b.dobra tj ciezka- głównie 3klasa(ok70%) troche 2 i ciut 4. za 2lata najprawdopodobniej bede mial jeszcze 9ha dzierzawy(dluga historia:P). 912 z plugiem 3skibowy obrot daje rade ale jak popada to juz stoi. mam agregat uprawowy lecha 3,3m ponad tone wazy, wiec musze przod dociazyc a wtedy 912 ciezko ma- widze po samym spalaniu. 912 jest dzidzia 86km2500mth 94rok od nowosci jest. montaz4x4 przodzu odpada bo za drogo. co podpowiecie? jaka marka ile km ten ciagnik, na ciagnik moge przeznaczyc max 65tys zl. chcialbym cos malo awaryjnego i dosc zadbanego czesci wiadomo nie drogie i dostepne i oczywiscie najwazniejsze hehe- bez wiru w baku. prosze o podpowiedzi z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

A ja czekam na nowego D-F agrofarma 420 i też mam 20 ha i myśle że ciągnik bedzie w sam raz na taki areał przynajmniej nie bedzie się "męczył" przy pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Co polecicie na 20 ha ornej ziemi coś do 20 -25 tyś zł ?? ;) w gospodarstwie jest tylko C360 i nie mogę się nią wyrobić gdyż pracuję jeszcze poza rolniczo i brakuje mi czasu na prace w polu :( przydało by się coś z napędem bo mam kilka kawałków pola gdzie jest zawsze mokro i bez napędu ani rusz :(powoli zaczynam się rozglądać bo nie jest łatwo kupić coś w tych pieniądzach a też nie chciałbym zbytnio w to inwestować nie wiem jaki pieniędzy bo hodowli nie mamy więc dużo pracy nie będą miały 2 ciągniki;) większy będzie do orania i agregatu,transportu cięższych rzeczy natomiast 60-tka do reszty ;)fortschnit kusi ceną ale są o nich różne opinie :/ w grę wchodzi ciągnik góra do 100 KM ;) Co powiecie o ciągnikach same, international, renault ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może jakiś zetor 6045 lub 7045 albo mf 575 czy 3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Mam na uwadze też te zetory z jednego względu nie musiał bym zbytnio zmieniać maszyn które posiadam ale zapewne kupić zetora z 4x4 za ten budżet co mam będzie bardzo ciężkie, najwyżej przeczekamy rok ;) nie pali się jak na razie ;) zobaczymy jak będzie po zimie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poczekaj z rok dołóz trochęi kup dobry ciągnik stajnai jak na twoją kieszeń to zdecydowanie zetor jak się zepsuje tanie części masz a że trochę więcej spali to już trudno coś kosztem czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack74    0

A ja powiem że na 25ha mam już zamówionego Ursusa 8014H. Nowinka techniczną to on nie jest ale patrząc na wyposażenie w stosunku do ceny to myślę że wypada atrakcyjnie. A jak będzie sie sprawował???? Hmmm zdania tu na forum są podzielone pewno zależy na jaki model trafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką sprawe mam 23h ornego i tylko tyle, interesuje mnie siew zboża a obecnie mam tylko 2* c330 jest to troszke męczarnia. A poza tym pracuje w psp wieć zadne zwierzęta nie wchodzą w rachube. mam ok 30tyś i myśle kupic jakiś traktorek, zastanawiałem się nad ursusem 914 bądź zetorem 7211 co polecacie.... żeby był w miare ekonomiczny i zrobił robote. prosze o podpowiedzi. pozdro(:

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj