Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    29

Koledzy mam pytanie czy Zetorem 5211 da rade obrobic w terminach i do tego po pracy czyli gdzies od godziny 17 ok 20ha pola?

 

 

Bo ja mam obawy ze ciezko bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

według mnie twoje obawy sa uzasadnione, ja bym ci proponował jakiś większy z przednim napędem, około 80 koni. zależy jeszcze co uprawiasz i jaki masz sprzęt, bo znowu wymieniać wszystkie maszyny to też lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Koledzy mam pytanie czy Zetorem 5211 da rade obrobic w terminach i do tego po pracy czyli gdzies od godziny 17 ok 20ha pola?

 

 

Bo ja mam obawy ze ciezko bedzie.

A to zależy co tam siejesz, co znaczy u Ciebie w terminie, oraz jakie zabiegi agrotechniczne wykonujesz, jeśli nie chcesz wymieniać większości maszyn to na upartego obrobisz się, ale to zależy czy teren nie jest grzęski, działki blisko siebie itd, najlepsze było by coś 90km 4x4 i odpowiednie maszyny ale to kosztuje także sam wiesz co będzie dla ciebie najlepsze, myśle że 511 czy 7211 to zyskasz tylko 1dną skibe więcej w orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
Jeszcze nie było osoby powtarzam nie było u mnie na wsi która chwaliła by perkinsa :P Typowe usterki to: wyrwanie śrub ze spręzarką :P , rozwalenie pąpy paliwowej, spalenie się tłoków :) , ogólne problemy. :)

No i oczywiście olej ja paliwo lubią :)

 

heh bujaj las a nie nas. Silniki zetora nie dorównują silnikom Perkinsa. a czemu nie dorównuja to nawet nie musze pisac... bo chyba kazdy wie o co chodzi...

Perkins Power Economy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
:P :P :P Power? :) Perkins się nadaje weź 60KM perkinsa do mojego zetora i zobaczymy co więcej wytrzyma :)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

tak sie składa ze mam w swoim gospodarstwie silnik perkinsa i zetora no i spalanie w perkinsie jest rewerlacyjne w prawie identyczne jak w zetorze a 30km róznicy jest :P ale perkinsa łatwiej zadusic niz zetora zetor zadymi a pójdzie a perkins nie zadymi a zgasnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Masz racje, ale w c330 też jest "rewelacyjne spalanie" tylko do ciężkiej pracy po prostu się nie nadaje. I czy to 4.5 do 5l w kultywatorze 2.7m + 4brony na 3biegu na glinie to dużo? A żaden Ursus 4512 nie czarujmy się nie pociągnie tego co zetor 7211 i wiem co mówie :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

heh no to i mój zetor 5211 w agregacie 2,5m takie spalanie miał :P w prasie jakies 4l na mtg :P fergaja kupilismy dlatego ze zetor przodka nie ma jakby miał to by nadal sam wszystko ogarniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakiego masz fergusona?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
:P :P :P Power? :) Perkins się nadaje weź 60KM perkinsa do mojego zetora i zobaczymy co więcej wytrzyma :)

 

Jesli uwazasz ze Perkinsy są takie i owakie, to czemu maja takie zastosowanie w róznych maszynach rolniczych , budowlanych itp.... A zetor gdzie ma zastosowanie?? tylko w tych swoich smokach :) . Do dzisiaj nie potrafia zrobic oszczędnego silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie no perkinsa kładą do wszystkiego bo mają podpisane umowy (chociaż nie wiem dlaczego) a z tym paleniem zetora to już mnie nie w******j i ciekawe jak perkins wcale nie pali :P chyba na powietrzu chodzi :P Są takie nie zawodne... :P przegżej go albo daj mu w d*** to zobaczysz jaki niezawodny. Miałem perkinsa i nie chce darmo :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dawid777 tak przypuszczałem ale teraz potwierdziłeś regułę, tzn. najgłośniej wychwalają swoje zetory byli posiadacze felernych perkinsów, ja rozumiem ktoś ma wysokie wymagania co do ciągnika kabina komfort itd ale w tym przykładzie co do silnika, już wiele razy się zastanawiałem czy Ci ludzie mieli pecha trafić rzeczywiście na felerny model perkinsa, czy raczej druga opcja (bardziej prawdopodobna) niepotrafili prawidłowo posługiwać się maszyną a potem naprawić, bo jeśli pesudomechanik (znajomy ojca) tak odpowietrzył rocznego mf 255 że potem przez całe lato mu gasł to sprzedał i kupił 5211 to do dzisiaj (17 lat) bedzie opowidał jaki to kiepski jest mf ( a niecały rok go miał) i wiele innych takich przykładów, a tak wogóle to znam kilku posiadaczy obu ciągników 7211 i 4512 i mają inne zdanie na temat porównania spalania obu ciągników od Ciebie Dawid777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
Nie no perkinsa kładą do wszystkiego bo mają podpisane umowy (chociaż nie wiem dlaczego) a z tym paleniem zetora to już mnie nie w******j i ciekawe jak perkins wcale nie pali :P chyba na powietrzu chodzi :P Są takie nie zawodne... :P przegżej go albo daj mu w d*** to zobaczysz jaki niezawodny. Miałem perkinsa i nie chce darmo :)

 

Ta kłótnia do niczego nie doprowadzi. Ty masz swoje zdanie Ja mam swoje i niech tak bedzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No i spoko :P I tak każdy kto będzie kupował sam wybierze my możemy tylko doradzic :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

Zetory palą sporo, dużo więcej niż niektóre inne zachodnie marki w tym samym sprzęcie i tu nie ma co się kłócić. Tylko że mają dwie największe zalety:

1. Są wytrzymałe

2. Dostępność części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ani jedno ani drugie,

to zależy od użytkownika jak w przypadku każdego innego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Zetory palą sporo, dużo więcej niż niektóre inne zachodnie marki w tym samym sprzęcie i tu nie ma co się kłócić. Tylko że mają dwie największe zalety:

1. Są wytrzymałe

2. Dostępność części.

Mają tylko jedną zaletę w porównaniu do zachodniaków - tanie części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Prawdą jest to że opinia o małym spalaniu w perkinsie wzieła się od tego że 3cylindrowe perkinsy w MFach 255 palą naprawde mało, wiem bo mam, ale jak dostanie porządnie w dupe to nie oszukujmy sie ale swoje połknie, zresztą tak jak każdy ciągnik. Z kolei duże spalanie Zetora sie wzieło podobno od tych z serii chyba od 5211 do 8011, bo te podobno palą dużo.

 

Wątpie że ktoś wogóle uwierzy ale napisze to poraz kolejny. Mój Zetor (dla przypomnienia 9541 Proxima plus 90KM) w pługu 4x40 w typowej zimowej orce na klasie od III doIV pali średnio 10-11l, w bardzo ciężkich warunkach na glinie spalił na max. 12l. Co nie możliwe?? Przyjedź jeden z drugim jak bede orał to zmierzymy. ALe to pewnie za to że trafiłem na felerny egzemplarz i sie pomylili bo nie zrobili go żeby palił jak smok tylko przez pomyłke zrobili że mógłby sie równać z zachodniakiem. W tym, bądź na koniec zeszłego roku było w top agrar test kilku ciągników i Zetor wyszedł że pali najmnie a MF z tym najoszczędniejszym na świecie perkinsem wyszedł na szarym końcu. Jaki z tego wniosek? Pewnie zaraz bedą głupie teksty że sie przechwalam swoim ciągnikiem czy coś ale pisze prawde i wkurza mnie to jak ktoś gada a niema

 

Kilka osób tu pisało głupie rzeczy o Zetorze, między innymi @Ferdek07. Więc mam pytanie do Ciebie, masz jakiegoś Zetora?? Bo jak nie to prosze Cie nie gadaj głupot jak nie masz i niewiesz tylko stryjeczny wój szwagra siostry byłego męża ci tak mówił bo to już śmieszne nie jest tylko nawet powiedziałbym że dziecinne.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No to porównajmy zachodni ciągnik z zetorem z tych samych lat np zetor 7245 i JD 1640. No i pytam co w JD jest takiego super? :P Kabina? Spalanie? Komfort? Miałem sprzedac swojego 7211 i kupic JD, ale dobrze że tego nie zrobiłem, bo ze wszystkich jakie oglądałem lało się strasznie i nie wierze że JD wytrzyma więcej od zetora mi już 7tys na zetorku mineło bezawaryjnie :P Ale jak mówicie że perkins taki oszczędny to niech ktoś się pochwali ile pali taki 60-80KM :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Tutaj zgadzam się z kolegą @Ferdkiem07 bo zachodniki są nawet bardziej wytrzymałe od Zetorów.

 

Masz bądź miałeś Zetora że wiesz takie rzeczy? Albo nawet skoro tak piszesz to pewnie masz i zachodniaka i Zetora razem, albo pewnie miałeś i wiesz takie rzeczy?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ale jak mówicie że perkins taki oszczędny to niech ktoś się pochwali ile pali taki 60-80KM :P

A więc tak ciągnik landini 7550z 87 roku moc ok75 koników mam go krótko ale w tych pracach co robił czyli beczka 7000l, zestaw kosiarek dyskowa 2.4m i rotacyjna 1.6m trochę transportu nie spalił więcej jak ok 5 litrów(średnio) na mth pracy przy obrotach 2100-2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No to mój Zetor (paliwożerny smok dla przypomnienia) w pracach typu: wszelakie rzeczy turem, beczka 6tyś, transport i takie lekkie pierdoły więcej od 5l nie łyknie więc gdzie tu oszczędność perkinsa do Zetora paliwożernego? Aha , ten Twój ma 75KM, a mój Zetor 90KM więc też powinna być różnica :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj