Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

MgrLukash    154

Z jakim ładowaczem był Zetor?

Zetor w kilku wzgledach przewyższa Farmtraca min:

- wydajnosc układu hydraulicznego'

- udźwig TUZ

Moim zdaniem ma też lepiej pogrupowane biegi (2 grupy po 6biegów a w FT 3 grupy po 4 biegi)

 

takze zetor przypadł mi do gustu lecz jak zobaczylem cene to jakos ochota odeszla dalekoooo!! :(

Narazie moim faworytem jest Farmtrac 675dt tylko jest jedno ale nie mogę znależć zadnego posiadacza u mnie w okolicy a wiadomo pójść do dilera z prosba aby znalazł mi blisko rolnika z tym ciagnikiem bylo by troszke nie obiektywna opinia posiadacza badz moze zwiazanego z dilerem mam nadzieje ze rozumniecie o co chodzi a jazda po palcu to nie to samo cigniczek czysty nie zmeczony itd..

Nastepny na mojej liscie znalazł sie Belarus modele od 820-950 ogolnie jeszcze doglebnie nie zaglebialem ich ale natomiast moj sasiad zachwala je pod niebiosa tylko nie wiem czy rzeczywiscie sa takie cuda ma on belarusa 952 2011r 100mtg (chyba) i pronarka 82SA 2004r 1300mtg z turem pronara

ale zastanawia mnie jedna rzecz ostatnio to troszke sie dopytywalem o te ciagniczki to jedna rzecz mnie nurtuje otoz powiedzial "teraz to musze oszczedzac pronarka 82sa" ale jakos nie dowiedzialem sie dlaczego tak powiedzial tak jakby uciekał od udzielenia odp. heee ale ostatnio to jak mnie sie dopytywal jaki ciagnik bede bral to stwierdzil ze teraz to takze by sie zdecydowal na belerusa. Kurcze i sam nie wiem co myslec :(

 

hee za komuny bylo prosciej szlo sie do Agromy i wybor byl banalnie prosty

 

Moi sąsiedzi maja Belarusy 1025 i 952.3 ogólnie nie są z nich nadzwyczaj zadowoleni głownie problemy sprawia WOM na taśmy który nie wytrzymuje większych obciążeń(prasa rolująca, rozrzutnik obornika itp) ale i innych awarii było sporo szczególnie w 952.3 w 1025 jakoś ich trochę mniej pomimo iż ma 3krotnie większy przebieg.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ma moze ktoś inny jakies propozycje nowych ciagników w przedziale mocowym 70-82KM w cenie max. 120tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No właśnie w takim przedziale ciężko coś doradzić w takim budżecie. Może delikatnie przekraczając 120 tysięcy polskich złotych znajdziesz po upustach Case JX 70 ale to już musisz gadać z dealerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Z jakim ładowaczem był Zetor?

Zetor w kilku wzgledach przewyższa Farmtraca min:

- wydajnosc układu hydraulicznego'

- udźwig TUZ

Moim zdaniem ma też lepiej pogrupowane biegi (2 grupy po 6biegów a w FT 3 grupy po 4 biegi)

 

 

 

Jaki to ładowacz był to nie mam pojęcia, bo mnie to po prostu nie interesowało ;)

 

- Udźwig tuz w FT o ile wiem można zwiększyć poprzez dodatkowy siłownik wspomagający, kiedyś było o tym pisane.

Z większą pompą myślę że też problemu by nie było, bo komunalna wersja 675 DT ma pompę o wydatku 50 l/min - ale czy tak normalnie można to nie jestem pewien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

krotko i zwiezle co byscie wybrali za 120tys mam dwa typy:

nr 1 Zetor Proxima 80

Skrzynia 12x12 rewers.

ogumnienie standard

podnosnik 4,2t o ile sie nie myle standard

ogolnie standardowa "goła wersja z rewersem

 

nr2 Farmtrac 675dt

z szerszymi oponami

z grzałką

z silnikiem perkinsa :)

z podnosnkiem o wydajnosci 3,2t

 

czyli krótko mówiac albo goły zetor albo dopasożony farmtrac:

prosze jakby ktoś jest dogłebniej zorientowany co do specyfiki o okreslenie plusów i minusów obu modeli

Nigdy w życiu nie sadzilem iż zakup ciagnika przyniesie taki problem zwiazany z wyborem stajni

Według mnie zetor wydaje sie ciagnikiem trwalszym i solidniej wykonanym a co do farmtraca hmm takze niezly ciagnik tylko jest to marka z bez tradycji jaką ma konkurent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Te ceny to są wstępne bez negocjacji? Bo jeśli tak to szersze papucie czy coś innego możesz jeszcze wynegocjowac ;) Jeśli istnieje możliwośc to doposaż ciągnik w WOM o prędkości 540E (750) na pewno przełoży Ci się to na oszczędności paliwa podczas pracy z lekkimi narzędziami napędzanymi od WOM :)

 

Jeśli ja miałbym wybierac z tych dwóch to na główny ciągnik wziąłbym Zetora zaś na pomocnika mógłby byc Farmtrac -_- Dlaczego tak? Bo Zetor jest mocniejszy, ma większy udźwig TUZ, wydajniejszą hydraulikę, jest cięższy o około 700Kg od FT ;)

 

 

@Ursusc385 a to stanowi istotną różnicę bo każdy ładowacz ma inną cenę -_-

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

w proxime jak jest skrzynia 12x12 z rewersem automatycznie jest walek 540/540E lub 540/1000 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

moze ktoś zarzucic konkretne informacje dotyczace spalania i dokladnie opisac z czym pracuje na jakiej ziemi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

ja posiadam FT 690 mam dopiero 55 mth ale na belarusa bym nie zamienil 123.500zl 88km spalanie jeszcze go tak nie wyczołem dokładnie lekkie prace tak 5-6 l i po przegladzie mi zmniejszyli obroty wolne bo miał ponad 1 tys. bardzo zwrotny zkrzynia zsyynchronizowana w ciezkiej robocie łyknie około 8-9 l napewno. prosty mechaniczny ciagnik zadnych bajerow elektroniki...itd zwolenice planetarne ,silnik sie swietnie wkreca na obroty ma prace jak ....sisu

 

moja mała rada pojezdzij po delerach przejedz sie kazdym co ci odpowiada i do jakiej pracy ,do jakich maszyn sa jeszce takie wynalazki jak Foton..(chinszczyzna) nie mam opini o tym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Cześć

Przyłącze się do tematu.

Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika 80-90km.

Mój areał to niecałe 20h.Ciągnik miał by być głównym koniem pociągowym w gospodarstiwe.Jak na tą chwile mam tylko

mf 255.

Chodzi głównie o cos polskiego i taniego.Ciągnik ma być kupiony na młodego rolnika.

Prowadzę hodowlę trzody chlewnej.

Zastanawiałem się nad kupnem Pronara 82SA lub TSA.

Znam parę osób które maja Pronara i zachwalają go.

Myślałem na kupnem Belarusa lecz slyszałem niepochlebne opinie o nim. -_-

Doradzcie mi.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

a może zetora? te najnowsze modele są bardzo fajne wygodne dla pasażera również< jeśli chodzi o miejsce dla pasażera to zetor wygrywa> cena jestt całkiem całkiem a ze spaalaniem to głupoty.. użytkuję to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Powiem tak miałem podobny dylemat chiałem najpierw farmtracka potem belarura 952.3 potem jakis inny wynalazek az wreszcie padło na fendta 309 c z 2003 r za ok 140 tys mysle ze zle nie zrobiłem bo fendt na wartosci nie straci tak jak mtz narazie mało pali i jest ok a komfort nie porównanie do mtz bo tez mam tego dziada od nowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

ciagnik jest na premie mlodego rolnika, takze raczej nowy wchodzi w gre, rowniez polecam zetorka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

No sorry ale niby dlaczego pronar jest lepszy od "ruska" przecież pronar jest jak to ująć podróbka belarusa jedyne co ich rozni to karoseria

 

w niedziele tj 15 kwietnia. beda targi rolnicze w Czarnkowie wiec popytam sie o ceny i ogolnie poprzygladam sie a nastepnie tydzien pozniej 21-22 kwietnia targi w Starej łubiance

Nie wiem jak wygldadaja targi w Czarnkowie ale mialy one zastąpić Starą Łubianke wiec powinny bycpodobne i prawdopodobnie bedzie mozna "po handlowac" i wyciagnąć cos wieccej :D

Ahh tak to napisałem moze komuś ta informacja sie przyda

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Orientacyjne ile taki zetor kosztuje i jaki model w zakreie 80 km?

I jeszcze jak z sprzetem do niego?

Musiałbym się zmieścić w granicach 100 tys bo wiecej nie mam chyba że wezme kredyt ale to raczej nie wchodzi w gre.

O zetorze slyszalem dobre opinie lecz nie wiem jak tam cena bo troche przekracza moj budzet. :huh: :(


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kolego z tego co mi wiadomo Zetor proxima 80 +rewers wom 540/540E 120,000Brutto

z kolei Farmtrac 675dt 108 000 Brutto wiec roznica spora :( własnie jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem co wybrac ale na pewno bedzie jedno z tych dwóch.

Orientuje sie moze ktos ile kosztuja tury do zetora czy roznica cen bedzie znaczna w porównaniu z farmtraciem?

Jestem nie do konca doinformowany ale wydaje mi sie zetor maszyna solidniejsza a zarazem trwalszą a spojrzec na sylwetke obu ciagników starsze modele zetora ( lata 00' ) mialy podajrze chyba praktycznie identyczna maske co teraz farmtrac to co wizualnie widac i zarazem lepsze wykonanie kabiny na korzysc zetora. Wracajac do silników perkins i zetor hmm na temat spalania zetora za wiele nie wiem i wydaje mi sie iz tak czy siak musi w lekich pracach spalic zapewne wiecej od perkinsa a wiec wedlug spalania przewyzsza tu na pewno farmtrac i nie ma tu dwóch zdań jako ciagnik do wszystkiego. przodki sa podobne ale zetor posiada troszke mocnieszy od farmtraca. patrzac na hydraulike z udzwigiem u zetora 4.2t co do farmtraca wynosi podajze cos ok. 2,4t (chyba )

Tylko nie wiem o co chodzi z tymi zwolnicami planetarne itd. w obu modelach zetor i farmtrac.

a spogladajac na sprzegło takze za wiele na jego temat za duzo nie wiem prosilbym kogos obeznanego o przyblizenie tematu jak tu wyglada przy obu modelach

skrzynka biegów w fartracu to carraro a w zetorze ZETOR :)

trudny wybor jestem nastawiony zdecydowanie na kupno tylko wiadomo wszystko zalezy od dilera ZA ILE bo wole dołozyc np. te 10tys a miec juz ciagnik do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Co do ceny to tak jak podkreślalem nie mam za duzego dochodu więc raczej zetor i farmtrac odpadaja.

A jest wśród nas jak posiadacz pronara sa lub tsa z 10-12 r.

Mi żadne bajery typu rewers klima,jakis lepszy wom nie sa potrzebne.

Człoweik na ursusach jedzil cale lata i jakos zyje.

Ja pottrzebuje zwykly ciagnik 4x4 tani prosty w obsłudze oszczędny i niepsujacy się.Wiem że ideał trudno wybrac wiec pytam sie was.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

moj znajomy ma pronara 82SA 06' i Belarusa 950,3 11' podajże

a wiec w tym pronarku nawaliło mu łożysko w tylnim kole po ok. 3lat to duże co nachodzi na ośke no i sie troszke zapowietrzał tzn. nie mogł nim praktycznie wcale jezdzic zero mocy niby jakis przewod byl nieszczelny po ok. 5lat

 

a co do belrarusa ostatnio mi mówił iz zgłsil na gwar. rozdzielacz bo strasznie z niego leci a to po 13miesiacach a ciagnik z grudnia

 

Pronarka jest na najszerszych laczkach z turrm i wspominał ze predzej sie go zadusza od belarusa prawdopodobnie głownym powodem jest szersze ogumnienie w pronarku

ostatnio mowił iz "musi oszczedzac teraz pronarka" nie wiem co mial na mysli a wiec ogolnie mysle ze lepszym wyjsciem bylo by kupno belarusa niz pronarka takie moje zdanie w jego przypadku belarus ma wiekszy apetyt poniewaz ma turbine i 90kucy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja pottrzebuje zwykly ciagnik 4x4 tani prosty w obsłudze oszczędny i niepsujacy się.

 

Takie rzeczy tylko w Erze :P

Kupujac tani produkt musisz pogodzic się z jego niską jakością oraz wyższą awaryjnością ;)

 

 

Orientuje sie moze ktos ile kosztuja tury do zetora czy roznica cen bedzie znaczna w porównaniu z farmtraciem?

 

 

Ładowacze tej samej firmy beda kosztowały tyle samo różnica to kwestja przystawki do ciagnika ;)

 

 

Zastanawiałem się nad kupnem Pronara 82SA lub TSA.

Znam parę osób które maja Pronara i zachwalają go.

Myślałem na kupnem Belarusa lecz slyszałem niepochlebne opinie o nim. -_-

 

 

Nowy Pronar 82SA kosztuje ok. 120 000zł brutto,

Za ok 95 000zł brutto można miec Belarusa 920 czyli odpowiednika w/w Pronara

Ciągniki te różną się jedynie opakowaniem - Pronar ma nowocześniej wyglądającą kabine i maskę, technicznie róznic praktycznie niema

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

mp 255 chyba najlepiej belarus 820 na stozkowym lub krzyzakowym moscie. krzyzak 10tys drozszy ale solidniejszy i szersze ogumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Co do ceny tego Pronara 82SA to trochę przesadziłeś MgrLukash.

Był nie dawno u mnie gościu z jednej firmy i podał mi cennik Pronarów jakie ma

82A - 96 tys.

82SA-108 tys.

a co do maszyn to

siewnik Famarol 20 tys.

agregat Tempessa czy jakoś tak 10 tys. (Grano System)

pług Akpil - 9 tys.

Patrzałem też na Allegro i w Wałczu mają nawet o 5 tys. tańsze. ;)

Edytowano przez mp255

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak bedziesz jechał do Wałcza tzn Kania to przez płot jest konkurencja ma to Magda w ofercie ma praktycznie wszystkie ciagniki oprócz rusków. ja bym na Twoim miejscu nie brałbym pronara badz co badz jest to składany w narwi a wiec przechodzi przez pare raczek wiecej zanim trafi to nabywcy a Belarus ma znacznie krótrza droge aby trafic do patenta a wiec wez belarusa jest to samo tylko w innym desingu i przez osoby skladajace ten traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co do ceny tego Pronara 82SA to trochę przesadziłeś MgrLukash.

 

a co do maszyn to

siewnik Famarol 20 tys.

agregat Tempessa czy jakoś tak 10 tys. (Grano System)

pług Akpil - 9 tys.

Patrzałem też na Allegro i w Wałczu mają nawet o 5 tys. tańsze. ;)

 

Zerkłem na allegro i tam właśnie było po tyle :huh:

 

Ogólnie Pronar jest lepiej pomalowany niż Belarus i ma lepsze tłumiki (w MTZ po kilku miesiącach będziesz musiał go spawac lub wymieniac na nowy)

 

Taniej kupisz Zestaw z Agromaszu ;)

http://otomoto.pl/agro-masz-siewnik-zbozowysr300-A140568.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj