Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

O prasa łańcuchowa ale jaka to nie zastanawiałem się. A co do sieczkarni to ma wymagania 30KM, 30-stką na jedynce i full gazu jakoś szło ale pod góre jak wracałem to aż przód się podnosił.

Edytowano przez krzysztofcvb

MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To co chwile pewnie ciapek w naprawie stoi, a tak zapiałbys do kumuruna i szybciej robota by szła i bez katowania ciagnika :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieczkarnie kupiłem 2 lata temu specjalnie do 30. 30 mam od nowosci 2 razy był tylko naprawiany a w tej chwili działa tylko problem mam chyba z rozdzielaczem bo słabo podnosi do góry pompe mam nową.


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Ursus c 360-3P moim zdańem będzie zasłaby sam mam takiego ale po wymiańe na silnik zetora (72KM).Kup dobrego zetora to napewno nie pozałujesz. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinos125    0

witaj karol22 ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad mtz-em kupiłem go na PROW w tamtym roku i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ciągnik jest mocny ekonomiczny i narazie bezawaryjny (oby jak najdłużej)a i cena niezbyt wygórowana 69000 brutto

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

:lol: Człowieku, on ten temat założył 4 lata temu, a Ty mu dzisiaj radzisz co ma kupic.........:lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deydykal    0

Ciągnik na 20 ha to na pewno o mocy 80-90 KM . Słabszych się nie opłaca.. To nie ma być zabawka tylko ma być to ciągnik który ma chodzić w maszynach . Po co jeździć dwoma 60'tkami jak może jeździć jeden człowiek i o krótszym czasie pracy. A nigdy nie wiesz czy dodatkowe ha się nie znajdą.. I później co ? Znowu wydawać kase na ciągnik?? Taka jest moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi dodatkowe ha to na pewno ich nie będzie, a mnie interesuje coś ekonomicznego i mało awaryjnego .


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad zakupem ciągnika i mam wybór między Lamborghini lampo 70 a rollerem 70W. Jakie są Wasze doświadczenia z tymi dwoma markami, no i którego z nich byście polecili? Dodam, że będzie to główny ciągnik pracujący na jakiś 15 ha. Z tego co się już dowiadywałem to podobno oba są mało awaryjne i mało palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

w Lamborghini musisz uważać na sprzęgło podobno strasznie siadają, mój sąsiad kupił 2 lata temu nowego 60KM z turem to w tym roku już naprawiał sprzęgło podobno koszty spore a oczywiście siadło gdy akurat 2 tyg. temu skończyła mu się gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmeer    0

witam! mam 23ha ziemi z czego 8 ha tj ziemia ciezka, jaki proponujecie kupic ciagnik na teki aerał za ok 50tys zl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Napisano (edytowany)

Może coś jeszcze dodasz-jakiej mocy ma to być ciągnik? Z jakimi maszynami ma współpracować? Zachodnie ciągniki wchodzą w grę?

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmeer    0

zapomnialem dodac ze posiadam mtz82 wiec mozecie domyslic jaki sprzet ciagnie ten traktor;) a chce go sprzedac i kupic cos lepszego bo nie mam juz sily do tego ciagnika:( same awarie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Witam!Panowie chciał bym was sie poradzić a mianowicie mam dylemat na jaki ciągnik sie zdecydować,na 20ha(w tym 4ha łąki)+jakieś tam dodatkowe zawsze sie znajdą łąki do koszenia czyli w granicach ok 25ha za pare lat jak dobrze pójdzie to areał zapewne sie zwiększy,ziemie średnie 3,4klasa,narazie mam tylko starego wysłużonego i czekającego na emeryture URSUSA C-360,maszyny oczywiście w miare potrzeb były by zmienione na większe.Ciągnik miał by również współpracować z presą zwijającą(prawdopodobnie też na usługi)dobrze by było jak by miał tura i w takim wypadku rozmyślam nad deutz-fahr 4.50 i pochodne(w granicach 80-95km)lub tańsza wersją deutza czyli same explorer 90,ale nie wykluczam tez innych marek zastanawiam sie też mocno nad zetorem 8245,9245,funduszami jakimi dysponuje to w granicach 35-40tys żeby sie zamknąć.Prosiłbym was bardzo o opinie i porady co do mojego wątku bo wiem że od was jako od użytkowników takowych ciągników moge sie dowiedziec najcenniejszych porad:)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ja do tej sumy bym sie w zachodnie ciagniki nie bawił :), jesli nowe to tylko zachodnie, kolega ma 8540 i sobie chwali tez ma go z turem i nie narzeka póki co:) mocny podnosnik z tego co kojarze rewers tez ma. Kupisz ładny stan to sie nacieszysz. Kiedys mialem c385 ogólnie uciag mial ciężki był ale hydraulika słaba;/ , i w huu* stara konstrukcja bo z 1970 ;P nie na te czasy:) ale to pewnie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja tam za takie pieniądze bym nie kupił zachodniego ciągnika bo to przewaznie ciągnik z 85-90r czyli stara maszyna a z turem to jeszcze starsza zeby sie zamknąc w 40 tysiącach. za tą kase to chyba tylko belarus :D w miare swieża, mocna maszyna i z turem sie zamkniesz w tej kasie do 40 tys. to około 96 r już kupisz na orbitrolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Chyba będe musiał sie zastanowić nad tym Belarusem tylko musiałbym sie dobrze rozejrzeć za wersją TS,albo 920 zawsze pare koników w zapasie,a cenowo też niewielka różnica,tylko kurde ten 8245 mnie bardzo kusi ale kupić szrota za tanie pieniądze to też nie sztuka a za zadbanego niestety ale trzeba położyć :/


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo98    0

Bierz Mf 3095 ;)

 

+10% brak uzasadnienia

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Tak i kupie odrazu do niego pług 2skibowy :P Po pierwsze że za duży a po drugie to nie chce MF a już wogóle serii 30..


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

c-330 spokojnie wystarczy na taki areał noi jeśli masz jeszczec360 to spokojnie to starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Myślę że jakbyś kupił takiego Deutza DX w dobrym stanie to napewno by Ci jeszcze dłuugo posłużył mój od 4 lat mi służy na 50ha i większych problemów z nim nie było :)

Jak nieznajdziesz takiego to zawsze możesz jakiegoś Fendta, Valmeta czy też JD najważniejszy jest stan techniczny ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

,, super,, Skoro 20lat temu sie tak obrabiało to nie oznacza że i dzisiaj też tak trzeba,owszem idzie tak bez problemu robić ale skoro jest możliwośc sie rozwinąć to nie zamierzać do końca życia sie tłuc starą 360,a pozatym chce rozwinąc troche produkcje zwierzęcą i jak sie uda to powiększyć areał także nie widze sensu dokupywania do 360 jeszcze ciapka i za jakieś dwa lata znowu zmieniać.

,,MgrLukash,, Też właśnie myśle podobnie jak ty i jestem takiego przekonania że nawet starszy zagraniczny traktor typu deutz,same itp.NIE WYTŁUCZONY posłuży nowemu użytkownikowi jeszcze sporo czasu przy umiejętnym użytkowaniu.Tutaj znowu w moim przypaku deutz wygrywa nad konkurencją pod tym względem że szwagier prowadzi import maszyn budowlanych i posiada bardzo dużo części,silników i podzespołów od deutza i z tego co mi mówił to są w miare łątwo dostępne także o ten problem bym już sie nie musiał wiele martwić.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj