Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

tomu    5

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

 

Bzdury wypisujesz kolego 914 jak na swoje gabaryty ma za małą moc a turbina w 1014 to rekompensuje. Sam miałem 1014, który pracował na podobnym areale, a mój sąsiad ma 904 na 20 ha i jak się popatrzyłem na pracę wykonywaną przez niego (z podobnym osprzętem, a nawet mniejszym) to w życiu nie wymienił bym 1014 na 914. Dodam jeszcze że 1014 wcale więcej nie pali od 914 a na pewno więcej zrobi w polu.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

 

Tak, ale do takiego 914 już nie podepniesz cięższego sprzętu. Jeżli chcielibyśmy jakiś agregat z siewnikiem, czy cięższy obrotywy pług to będzie mi skakał, a w polu dostanie nieźle z cięższym sprzętem. Narazie mamy 20ha nie wiem czy za jakiś czas nie będziemy mieli więcej, bo sąsiad będzie chyba rezygnował, a pole swoje ok 10ha chce wynająć czy coś w tym rodzaju wujkowi i wtedy jak byśmy wcześniej kupili 914 to co znowu inny ciągnik?

 

@Famer21 piszesz ze nie ma za dużo ciekawych ofert ciągników,a allegro aż kipi od ofert ciągników ponad 6000 ogłoszeń.

Dobrze poszukasz to znajdziesz jakiegoś ciekawego Ursusa 1014,cześci tanie i wszędzie dostępne,większosc ewentualnych napraw podejrzewam ze wykonasz sam.Do Fendta częsci coraz więcej ale cena cena jeszcze raz cena.przedstaw sobie za i przeciw.

 

Wiem, że ogłoszeń jest dużo, ale jakie... Fendta 23 letniego za 50tyś i to albo malowany aż się świeci, bo chcą sprzedać, albo oryginalny lekier i widać w jakim stanie. Fendta 15letniego to za 65tyś wzywż i lakier oryginał, ale nie zawsze. Co do Ursusów to wogóle śmieszną kasę chcą. 23lata, pomalowany lub nie (widziałem i taki i taki) to jeszcze ludzie chcą 45-50tyś i widać te same ogłoszenia od kilku miesięcy, że nie schodzą, bo za taką kase to nikt nie che kupić. Czasem trafią się ogłoszenia traktor w dobrym stanie za normalną kasę czyli 23lata 30-35tyś pomalowany to 35, nie pomalowany 30 i 16-20lat za 40-45tyś i to wg. mnie jeszcze rozsądna kasa, ale żadko takie ogłoszenia są, bo te po kilku tygodniach schodzą. Ja bym w sumie chciał Ursusa 1224 18 letniego i za 45tyś w dobrym stanie, ale wujek się uwziął na Fendta 312, a to jego kasa, a ja mam szukać :rolleyes:

 

Co do 1014 jest to dobry ciągnik. Ale bym proponował coś bez turbo, jeżeli ktoś posiada ciągnik z turbo i bez to ci to samo powie, a na małe areały proponuje 914, bo 1014 będzie miał dużo większe spalanie paliwa.

 

Czyli co chcesz powiedzieć, że Turbo nic nie daje? Przecież zwiększa przepływ powietrza zmienia energie mechaniczną i traktor/auto ma więcej mocy chyba nie? Tak mi się wydaje. Czy to inaczej działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jak ktoś nie chce turba a potrzebuje mocny ciągnik to niech kupi ursusa 1204 - 6 cyl wolnossący silnik duży. To ma moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Miałem przyjemność pracować Ursusem 1014 (4+turbo), a teraz pracuję Renaultem 110.54 (6 bez turbiny) i mogę powiedzieć że nie ma co porównywać tych maszyn do siebie komfort pracy, spalanie itd., Renówka o wiele lepiej wypada w tym porównaniu nawet jeśli ma te 20 km więcej z pługiem 4x44 obrotowym nie ma co robić w orce zimowej, a Ursus może z uciągiem nie miał problemu ale gorzej z podnoszeniem i obrotem pługa. Więc podejrzewam że 1224 też miałby kłopoty z cięższym sprzętem na podnośniku bo w końcu 1014 i 1224 mają chyba po 4t udźwigu podnośnika a Renault trochę ponad 7 ton. Mogę śmiało polecić Renówkę zwłaszcza gdy chcesz kupić Fendta bo to prawie to samo tylko w innym kolorze a sprzęt jest o wiele tańszy a jakością nie odbiega od Fendta.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No ursusy uciąg mają ale podnośnik i hydraulika niezbyt wydajna, ale 1224 ma chyba mocniejszy podnośnik od 1014. Ale reno i fendt to całkiem inny świat, a te renówki kanciaste starsze to miały silniki fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Nie powiedział bym że 1224 ma mocniejszy podnośnik od 1014, pooglądaj na YT filmiki z jakimi pługami obracanymi chodzą 12 i 16, góra 4 skiby i mają kłopoty z podnoszeniem.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Nie chce tworzyć nowego tematu ale mam pytanie. :rolleyes: Mam 16 ha gruntów ornych głównie 3 klasy i chciałbym kupić używany ciągnik taki 80, 90 koni za około 35tyś ciągnik miałby pracować z pługiemy (czteroskibowym zagonowym, lub 3 skibowym obracanym) jakimś agregatem uprawowym 3,5 metra i gruberem 2,6 metra . i równierz bedzie używany do transportu . i o to pytanie jaki ciągnbik poleciliście by mi !!! prosze tylko bez odpowiedzi na co ci 80 km na 16 ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja bym polecił JD 3050 lub 2850, a jeśli boisz się zachodnich to zetor 7745T lub 81/8245. Do tych maszyn idealne a wręcz z zapasem mocy. No i jakiś Ferguson zostaje 3070 na przykład.

Np

John Deere Tractor 3050 4 x4 (871903401) - Aukcje internetowe Allegro

John Deere 2850 sprowadzony (861345819) - Aukcje internetowe Allegro

MF 3070 Massey Ferguson 3070 90KM (869778109) - Aukcje internetowe Allegro


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

te jd nie bo sa stare i do tego te maski :) a ten ferguson jest inetresujacy jezeli mity o felernych skrzyniach nie sa prawdziwe. A jeżeli chodzi o zetor to myślałem nad 8245 albo 10245 ale nich cena troche była wyższa niż ta którą moge wydać!!! Macie jakieś jeszcze propozycje ???

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Też miałem kupowac zetora, a mam podobny aerał, ale jak przejechałem się JD w tej kabinie z ogrzewaniem, radiem klimą, EHR i tymi zielonkawymi szybami to już z niego nie wsiadłem :) U nas na forum mają kilka róznych sprzętów i możesz się popytac (wcześniej miałem 7211). Jakim ciągnikiem teraz jeździsz?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

teraz jeżdze massey ferguson 255 i ursus 4011. Mf 255 by poszedł na sprzedaż i za to kupiłbym jakies maszyny do nowego ciągnika! a czy mogł byś mi cos napisać o tych starych johnach.Jakie maja wyposarzenia jak zczęsćiami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Polecam @szczewko naprawdę ma dużą wiedze na temat jelonków sam takim jeździ :)Agrofoto.pl Forum -> 4x60 i starsze cały temat :) Zależy od egzemplarzu, ale jesli chodzi Ci o bajery to może miec przedni tuz, wom, elektryczniezałaczany napęd (nie jestem pewien), klimę, radyjko, hitch, haki na podnośniku, kogut, półbiegi, ale wszystko zależy od egzemplarzu :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Taa... Tylko że 20 letni JD będzie w lepszym stanie niż 10-12 letni zetor bo jeździłem za ciągnikiem za 60tys więc wiem. Myślałem też o Reno, ale tej firmy już nie ma więc zrezygnowałem. Wiek ciągnika nie musi byc odzwierciedleniem jego stanu, najlepiej poszukac ciągnika w tym przedziale mocy. JD ma plus że ma ramę, mocny silnik oraz dobrą widocznośc w kabinie (chociaż dla nektórych jest nie ładna)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A czy ja porównuję JD do zetora?? Ja jeździłem za ciągnikami po 70 i więcej tys i nie ma się czym chwalić bo za tą kasę możesz kupić gorszy złom z 2002 roku niż twój 20 letni JD.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Bardzo mnie ostatnio zainteresowały ciągniki marki renaul lecz boje się kupić takiego ponieważ po 1 ta marka już nie produkuje ciągników , a po 2 to może być problem zczęsciami ponieważ nie są to popularne ciągnik w polsce i nie zbyt sprawdzone. A mieszkam na dolnym śląsku do wrocławia mam 25km i boje sie że nigdzie bym nie dostal części do tych ciągnbików .A wy jak myślicie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Właśnie dla tego nie kupiłem reno tylko jelonka :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

a i jeszcze jedno możecie mi powiedzieć jaką skrzynie ma renault 106-54 i czy ona jest awaryjna .Bo teraz jestem juz dość przekonany do reni jeszcze do tego jak claas otworzy swoje punkty wcałej polsce to moze akurat jeden bedzie niedaleko mnie to bede mial mozliwosc zakupu czesci !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

bardziej chodzilo mi o to że do reni wsadzano różne skrzynie ichce się dowiedzieć czy to jest ta którą montowano w fendzie czy ta która w fergusonie bo silniki to już wiem. A ta nagła przemiana dlatego ze sprawdziłem że niedaleko mnie jakiwś 20 km w grotkowie znajduje sie serwis claasa a jak widomo ma on tez czesci do renault!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Skrzynię ma taką jak w moim 110.54 czyli raczej od Fendta


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

mam 20 hektarów co wziąłem w teraz w jesieni w dzierżawę od ludzi i chciałbym się dowiedzieć czy dwiema trzystkami dam radę to obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj