Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

Mam inna prace, a gospodarstwo jest druga dzialanoscia. Po to kupuje traktor, zeby nie siedziec przez pol roku w polu. Wiec nie mam zamiaru jezdzic C330 czy C360, a nie czuje potrzeby nabijania 1000mth rocznie, jesli moge zrobic to w 50 czy 100mth. Cenie swoj czas i zdrowie i komfort, a jak ktos chce jezdzic C330 i kupowac ochraniacze sluchu to jego wybor. Takze jesli ktos moze polecic jakies modele ciekawe to prosze o wypowiedz.

Dobrze, jakby byl to nowy ale jesli bedzie uzywany z niewielka iloscia mth to tez dobrze rozwazam, wiec czy cos polecicice ?

 

Spokojnie wystarczyła by używka i nie ważne jakiej marki ważne aby w dobrym stanie jak pisałem wcześniej mtg za dużo nim nie nabijesz tak że będzie służyć długie lata bezawaryjnie. Jeśli kasa nie gra roli to idź do dilera , pojeździj różnymi markami i wybierz ten który tobie najbardziej odpowiada. Zajeździć na pewno żadnego nie zajeździsz czy to bedzie tania czy wypasiona marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galileusz    0

Ok, używki nie skreślam (tylko żeby też nie była za stara).

Kasa zawsze gra rolę, w mniejszym bądź większym stopniu. Skoro mogę kupic dobry i spelniajacy moje oczekiwania taniej to wole kupic taniej niz placic za sama marke. Ma być nowy lub nie używany nie za stary, komfortowy.

Co możecie polecić z Case i Claas ? Głównie na tych dwóch się skupiam, bo mam w miarę blisko.

Z Case Farmall C/U ? Opinie ma dobre, a czym się różnia (poza moca) ? Co ma U a czego nie ma C ?

Claas Axos ? Warto czy nie, dużo opinii że silnik nie za dobry, pali duzo i kilka rzeczy sie psuje. Inne propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie to się nie martw, budynki mam w bardzo dobrym stanie, jeden nie dawno wybudowany, a z domu nic nie odpada :)

Co uprawiasz na tych 25 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zboża, tytoń, troszkę malin, jest też w tym trochę łąk ale nie dużo bo mam nie wielką hodowlę

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

z czym konkretniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Co uprawiasz na tych 25 ha?

 

 

Temat jest jaki ciągnik na 20 ha . Co was interesuje skąd weźmie kasę i co sieje i czy tynk na budynkach się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przeczytałem i aż się zszokowałem... Co to kogoś obchodzi czy tynk odpada z budynków? Ja mam 15ha i wziąłem nowego Majora którego bym polecił a nie wydasz za dużo kaski... I jak dobrze pójdzie to wezmę jeszcze jeden nowy ciągnik... By pracować komfortowo i ekonomicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

teraz do pomocy weź sobie majorka 2wd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
355    140

Przeczytałem i aż się zszokowałem... Co to kogoś obchodzi czy tynk odpada z budynków? Ja mam 15ha i wziąłem nowego Majora którego bym polecił a nie wydasz za dużo kaski... I jak dobrze pójdzie to wezmę jeszcze jeden nowy ciągnik... By pracować komfortowo i ekonomicznie...

Nie rozumiem takiego myślenia, budynki że nie ma gdzie nawet zboża zsypać, dach się zapada, błoto po kolana, a ciągnik nowy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRYNIA    0

Nikogo nie interesuje ani rozwalająca się stodoła ani tym bardziej odpadający tynk,tylko niech nie mówi bzdur,że z 25 ha (bez kredytów ) stac go na nowe auta z salonu i budowanie nowych budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

No to muszę Cię zmartwić bo to co napisałem to sama prawda a żeby poprawić ci humor dodam że myślimy o kolejnej budowie, ciekawe jest to że wiesz lepiej co mam w garażu ode mnie równie dobrze mogę narobić zdjęć z garażu i podwórka tylko po co,chcecie to wierzcie nie to nie. Co niby miałbym zyskać kłamiąc? Chyba co po niektórych pewna część ciała zabolała że na 25 ha można dawać sobie lepiej radę niż nie jeden na 50

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

To że Cię zazdrość zżera to twój problem, możesz się śmiać robić co chcesz mam to gdzieś ja robię swoje i dobrze na tym wychodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dalej nie wiem o co ci chodzi ubzurałaś sobie w główce że zmyślam niech tak będzie możesz pisać do userów ze znajomych - niektórych to potwierdzą możesz dalej bawić się we wróżkę na razie słabo ci idzie. Kończymy temat tego co mam nie do tego służy temat a wielbicieli zapraszam do śledzenia profilu :D

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Prujesz się babo to masz wyjaśnienie haha ojj zapiekła cię pewna część ciała.

Moderatorzy pousuwajcie ostatnie posty bo syf się robi

 

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ja bym na 20 ha kupił np jakiegoś fendta i to najlepiej nowego ale obecnie nie dysponuje kapitałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRYNIA    0

ale STIG0013 sprzedał troszkę malin i jak w sam raz kapitałem dysponuje,to tez pewnie by kupił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

maliny rwę gdy mam przerwę w tytoniu jest to tylko dodatek, ale przecież nadworna wróżka wie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Sąsiedzi mają 16 ha własnej ziemi, z dzierżawami coś koło 30, a co roku kupują nowe maszyny za ok 200kzł. W zeszłym roku zakupili Majora i tytana 10, w tym roku lely 245 i prawdopodobnie paszowóz, więc jak się chce to i z małego areału idzie się dorobić.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Właśnie o to chodzi że trzeba chcieć i mieć trochę szczęścia ale niektórzy nie rozumieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi mają 16 ha własnej ziemi, z dzierżawami coś koło 30, a co roku kupują nowe maszyny za ok 200kzł. W zeszłym roku zakupili Majora i tytana 10, w tym roku lely 245 i prawdopodobnie paszowóz, więc jak się chce to i z małego areału idzie się dorobić.

 

Za ok.200kzł?to ile to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj