2013

Fendt Favorit 514C nieprzyjemny dźwięk

Polecane posty

Zoch    4

Może słyszysz tylko charakterystyczny dla turbiny gwizd.Wydaje Ci się,że obciera o coś.Przy takich obrotach dawno by się skończyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Jutro turbo już jest zregenerowane jutro zamontuje i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

to samo nie ma poprawy. Turbo jest zregenerowane a dźwięk jest nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Dokładnie lub to może być alternator, kompresor, właściciel pokazał ładną niekompetencje zaczynając od turbo, taki pisk jak byk może być od pasków, alternatora itp a nie zeby zaraz do turbo zaglądać :ph34r:  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

jutro sprawdzę. Przy przegazówce ciągnika wszystko jest ok żadnych nieprzyjemnych dźwięków tylko jak silnik ma ciężko to jest im ciężej to głośniej czasami jak pługi mnie wchodzą to całkiem cichutko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem od początku żę turbo by się już rozleciało i że jak nie obciera a luż musi być i jest taki jak po remobcie , a regenerują zawsze bo nie znam firmy w polsce co potrafi sprawdzić turbo i pytałem czy ktoś wie i cisza ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy  potrafią sprawdzić turbo odnośnie wydatku tłoczonego powietrza , bo to że zregeneruja to ja wiem i dadzą wydruk z wyważenia a czy daja wydruk z wydatku powietrza przed naprawą jak i po naprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Dobra ale co to jest, że po wymianie oleju nie było tego z tydzień około 5 mtg. I tak pomyślałem że turbo smaruje się olejem z silnika, jak ma ciężej wydaje dźwięk to co to może być, że po wymianie oleju na jakiś czas u cichło.

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może być bardzo duży problem jeśli żeczywiście po wymianie oleju żeczywiście przestalo .

1 czy nie przybywa oleju

2  czy  kontrolka ciśnienia oleju sprawna

3 czy z tłumika nie widać lekko niebieskiego odcieniu dymu

4 czy na zimnym jest lepiej to znaczy zaraz po odpaleniu

 

 

a turbo oczywiście że jest smarowane z silnika tym samym olejem tu masz rację.

 jaki olej wlałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Dzisiaj pojechałem na pole blisko z 200m objechałem prawie raz na około pole 1h i na zimnym nie rozgrzanym silniku nie było tego dźwięku. Im cieplejszy olej to głośniej jak się już rozgrzeje to już jest. Orka na ziemi średnio 5 klasy pługi Unia Grudziądz 5x35. Olej to jest Fusch 15 W40
Drugi Filmik

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co odnośnie mojego pytania 1.2.3. bo to co napisałeś to trochę za mało żeby wydać wyrok ,olej dobry wlałeś a cha  tak wogule to silnik deutz czy mwm myślę że deutz bo to już nie fendt,

interesuje mnie jesli deutz to jaki model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Silnik MWM 6cyl
Dym czarny czy nie przybywa oleju tego nie wiem ale raczej nie. Silnik jest po remoncie. Przed remontem był ten sam dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i mam dwie niespodzianki pierwsza to to że to jeszcze mwm i bardzo dobrze bo dobra jednostka  ,

ale druga niespodzianka to to że po remoncie , i teraz to nie wiem co powiedzieć najlepiej to pytać mechanika ,

ale ja jak mial bym pytać to dlaczego był robiony i co dokładnie było robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Uszczelke z pod głowicy wydmuchało.
Kontakt z olejem z silnika poza turbosprężarką to co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to co innego to nie remont,to tylko naprawa jednej uszczelki jak rozumię ,

te pytania z przybywającym olejem oczywiście nie moga mieć nic wspólnego z tym silniki to dla dociekliwych.

sprawdz ciśnienie oleju na wolnych obrotach na zimnym i mocno rozgrzanym.

a na coś na co najbardziej czekasz ,to najgorsze to może być któraś panewka co jest bardzo grożne i może mieć wpływ cisnienie oleju ,

lub sworzeń co jest mniej grożne i ciśnienie oleju wogule nie ma na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Nie cały silnik został rozebrany wymienione 4 tuleje, nowe panewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kuzyn  ma podobny dzięk 611 z 1982 roku lub coś podobnego. Stuka dzwoni cały czas.

Też cały silnik rozebrał i nic nie znalazł, podejrzewa wałek rozrządu bo do niego tylko nie zaglądał. Jeździ tak już z  5 lat i nic się nie dzieje, ale on pracuję na 30 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Cały czas mu stuka, dzwoni czy tylko pod większym obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj