Skocz do zawartości
News
DJG888

Jaka długość wałka przekaźnika do Z-609/2?

Polecane posty

DJG888    0

Witam,

Mógłby ktoś podać ile długości (złożony i rozłożony) powinien mieć wałek przekaźnika do kopaczki elewatorowej Z-609/2? Ciągniki którymi będę działał, to Massey Ferguson 255 lub Ursus C-330. (Jeśli ma to jakieś znaczenie.) ;)

Pozdr.

Edytowano przez DJG888

bobcat2250    345

Tato jest w posiadaniu kopaczki elewatorowej Agromet Strzelce Opolskie Z609/0-2, a ziemniaki kopie Ursusem C-330 ;) Zmierzylem długość części wsadkowej, gdyż drugiej znaleźć nie mogłem :P ma 87cm. Mam nadzieję, że choć po części pomoglem. :)20150827-190730.jpg

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

DJG888    0

Dzięki za odp. Swoją drogą, masa użytkowników na forum, wiele na pewno posiada "elewatorówki", a nikt pomóc nie chce...

Wezmę wałek 110cm<=>150cm i na sto % wystarczy. ;)

Edytowano przez DJG888

Wiadomość z agroFakt.pl

bobcat2250    345

Takie życie. Jak coś potrzeba to nikt i nic, a jak już jest, to wszyscy wiedzieli i każdy miał zamiary.
Licząc że druga część mojego jest taka sama, to złożony powinien mieć 107cm, a maksymalnie rozłożony, ale tak żeby bezpiecznie pracować to jakieś 160 cm ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaszewskim
      Poszukuję elektryka do MF 3080. mam problemy z załączaniem się WOM, przedniego napędu oraz blokady mostów. Potrzebny mi jakiś namiar aby dowiedzieć się co może być nie tak .Może Wy macie jakieś pomysły jak to naprawić. Kupiłem Fergusona 2 dni temu i jeszcze do końca nie potrafię go dobrze obsługiwać. Z góry dziękuję za jakiś kontakt albo ewentualną pomoc.
    • Przez masiew
      mam MTZ-a z 80 roku. mam problem z przekażnikiem. nie mogę go włączyć. odkręciłem ztyłu ten dekiej z końcówką WOM bo myślałem że rozsypały się wałeczki zabezpieczające ale okazało się że wałek wychodzący ze skrzyni obraca się swobodnie. jaka może być przyczyna? może ma ktoś schemat WOM-u ? bardzo proszę o pomoc
    • Przez wojtek93
      Witajcie! Mam pytanko. Otóż żeby w Masseyu włączyć WOM muszę przestawić dźwignię do przodu i dopiero mogę włączyć Wom guzikiem. Więc czy mogę włączyć sobie tą dźwigni i mieć ą tak cały czas do przodu a WOM włączać tylko guzikiem czy za każdym razem muszę robić najpierw wajchą a później guzikiem?
    • Przez emtecc
      Witam
      Dziś zauważyłem że z otworu (patrząc od spodu)przez który widać koło zamachowe zacząl kapać olej przekładniowy. Napewno jest to olej przekładnoowy a nie z silnika!!!
      Drugi stopień sprzęgła jest.
      Ciągnik przez kilka minut był szarpany z przodem pochylonym do dołu. Czy przez to mógł sie wydostać olej po wałku sprzęgłowym??

Wydostały sie naprawdę śladowe ilości oleju.
      Pracowałem nim kilka godzin przy sianie i wiecej wycieku nie było. Teraz patrzyłem ale zadnego wycieku pod nim nie ma.

Edit.
      Muszę jeszcze zapytać ojca czy nie smarował łożyska wyłączajace sprzęgło. Od czasu do czasu lubi wlaś strzykawkę oleju przekładniowego.
    • Przez pawlik1m
      witam 

posiadam JD 3050 chciałbym sie zapytać was czy macie podobne problemy z wałkiem ramion podnośnika chodzi o ten wałek który przechodzi przez tylny most i są na nim mocowane ramiona   Już dwa razy wałek ten mi się urwał ucieło go po samej tulei niewiem co jest grane w końcu aż takich ciężkich sprzętów nie ciąga ani nie podnosi bo przecież pług 4-skibowy o masie 800kg to nie aż taki wielki ciężar  Wymieniłem nawet te tuleje wraz z nowymi uszczelnieniami a olej mi wraz cieknie Prosze o porade co robić w takiej sytuacji macie coś takiego u siebie może jakaś przeróbka sam już niewiem pomocy