pawel6485

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630

Polecane posty

jaro    166

"Perkins to renomowana firma i te silniki to światowa czołówka pod względem osiągów i spalania"-wszystko się zgadza-tylko dlaczego najbardziej renomowane firmy zajmujące się produkcją ciągników-czyli Fendt i JD nie stosują tych silników-normalnie to woła o pomstę do nieba-a może te silniki są zbyt dobre ?;)-stosować własne silniki lub Deutza kiedy pod ręką taki rarytas jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na spalanie, ale nie wypada o tym mówić ;). Jak sobie przeglądam raporty DLG to jednak często Perkins spala mniej od porównywalnego JD.

EDIT

Jaro

A dlaczego MF, McCormick, Landini je stosują? Nie napisałem, ze są najlepsze tylko, że są w czołówce. Dlaczego zakładasz, że nie można zabudować czegoś lepszego od JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
John deer ma zdecydowanie lepszy silnik niż ferguson. mam właśnie tego i tego i mogę porównać. MF jest dobry w lekkich pracach lecz JD w orce spisuje się doskonale. Miałem problem w fergusonie mianowicie taki ze skrzynia biegów się psuje nie mogę wsadzić biegu R

 

 

śilniki fergusona to lipa

Może napisz nam jakiego masz JD i jakiego MF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A co Powiecie o Silnikach " Sisu " W jakich Ciagnikach sa montowane ???? i jak sie Spisuja ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"A dlaczego MF, McCormick, Landini je stosują? Nie napisałem, ze są najlepsze tylko, że są w czołówce. Dlaczego zakładasz, że nie można zabudować czegoś lepszego od JD?"

Stosują je ponieważ silnik Perkinsa jest sporo tańszy zapewne.Co do drugiej części pytania-odpowiem też pytaniem-dlaczego to właśnie JD a nie dajmy na to MF czy inny Landini uchodzą za "woły robocze"-przynajmniej taka jest obiegowa opinia-nie ma ona przypadkiem aby coś wspólnego z silnikami ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
dlaczego to właśnie JD a nie dajmy na to MF czy inny Landini uchodzą za "woły robocze"-przynajmniej taka jest obiegowa opinia-nie ma ona przypadkiem aby coś wspólnego z silnikami ?;)

Pierwszy raz spotykam sie z taką opinią, a wołami roboczymi można równie dobrze nazwać serie ciężkich Ursusów mimo że silniki parametrami nie porażają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli twierdzisz, że MF nie nadaje się do pracy? Wg mnie się nadaje, nawet rekord w orce pobił...A czy obiegowa opinia o tym, że JD dużo pali też jest prawdziwa? Za woła roboczego uchodzi też Case(zwłaszcza Magnum), Fendt czy New Holland.

A tu masz dowód, że jednak wyprodukowano oszczędniejszy silnik od JD

6170

6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Porównywanie starych konstrukcji w tym temacie raczej mija sie z celem. Skupił bym sie na konkretnych modelach podanych w tytule czy choćby seriach. I niech najważniejszym aspektem będzie tu "co i za ile", a nie to co ma fajniejszy znaczek na masce czy silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mirasek-miałem na myśli opinie wyrażane nie tylko w Polsce-było nie było oprócz naszego pięknego kraju jest też trochę innych na mapie świata ;)-a jakoś tak się składa że na świecie synonimem jakości i niezawodności nie wspominając o uciągu MF nie jest a JD i owszem ;)-zresztą podejrzewam że jeżeli chodzi o ciągniki ciężkie (a tam w/w cechy zaczynają odgrywać poważną rolę) stosunek sprzedawanych MF do JD ma się jak 1:10 :)-i pewnie wiele się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a jakoś tak się składa że na świecie synonimem jakości i niezawodności nie wspominając o uciągu MF nie jest a JD i owszem ;)

Możliwe, jednak przy wyborze ciągnika dla siebie miałem to głęboko w... poważaniu ;) i dobrze na tym wyszedłem. Nie każdy musi jeździć takim cudem jak JD... Temat traktuje o MF 6480 i JD 6630 jednak do tej pory nie pojawił sie żaden konkret na temat wymienionych modeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

jak sie czyta niektóe posty to sie smiac np silnik Fergusona to lipa . nastepna osoba mu napisała podaj uzasadnienie , a on napisał dobra juz nic . niektózy niech sie zastanowia za nim cos napiszą . albo ze silnik Perkinsa sie grzeją hehe pierwsze słysze widocznie cos musiało byc ze sie grzał . woałbym jak by ktos pisał jakies konkrety i najlepiej te osoby które miały stycznosc z tymi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tomek34 a masz stycznosc z silnikiem Perkinsa w soim gospodarstwie? Nie rozumie osob ktore mowia ze silniki sa dobre jak nie maja ich w swoich maszynach. Ja kazdemu tez moge powiedziec ze chodzi jak laleczka ale to nie jest cala prawda.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Tomek34 a masz stycznosc z silnikiem Perkinsa w soim gospodarstwie? Nie rozumie osob ktore mowia ze silniki sa dobre jak nie maja ich w swoich maszynach.

Ja mam dwa, w dodatku oba w MF, są dobre, nie grzeją sie. Cała prawda. A w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W normalnej robocie mi tez sie nie grzeje. Tylko jak jest goraco nie ma wiatru i chodzi w ciezkiej robocie. Ale mysle ze kazdy ciagnik bedzie mial podwyzszona temperature


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

ja mam jednego Perkinsa i się jakos nic nie grzeje

 

a zapomniałęm w kombajnie tez mam perkinsa i tez pieknie chodzi oczywiscie . kosiło sie nieraz od rana do zmierzchu o jakos sie nic nie grzał

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!

Edytowano przez robertbara
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Hehe grzeje się dobre ja pracowałem w pługu przy 30C i mi się nie grzał. A oprócz tego niedaleko mnie koleś ma mf z tej samej serii co mój i ciąga piątke obrotówkę unii, co prawda w żółwim tempie ale idzie. Jedyną wadą perkinsa z takiej serii jak ja mam to troche zbyt mała pojemność (łatwiej go zadusić). Ale nowa seria ma już lepsze silniki. Wybór między tymi dwoma ciągnikami jest nie powiem trudny. Najlepiej to zamów sobie obydwa na test porównawczy.pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mogliby tylko w tych silnikach poprawic chlodzenie. Mi na ogol tez dobrze chodzi nie moge narzekac.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

konkluzja z tego taka - kornik nie umie chłodzić prekinsów w swoich ciągnikach ;) (to raczej żart, ale skoro kolega ralf sie upiera ... a inni producenci potrafią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

umie ale moglby to troche lepiej robic ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
A co Powiecie o Silnikach " Sisu " W jakich Ciagnikach sa montowane ???? i jak sie Spisuja ?????

 

Montowane w Valtrach, oraz MF np 8240, 8250, 8260, 8280.

Sizu są bardzo oszczędne w lekkich pracach, natomiast w cieżkich JD wychodzi lepiej -tak wynika z testów :)

 

Na pewno w ciągniku do lekkich prac Sizu bedzie oszczędniejszy, JD lubi konkretne obciążenie i konkretną robote

 

Co do grzania się Perkinsa to ja nie wierze, albo chłodnica brudna albo inne niedomaganie.

Mi JD też się grzał ale w chłodnicy było tyle pyłu z latawcy czy tych mleczy przekwitniętych jak prasowałem i przedmuchałem chłodnice na polu i wszystko gra ;) A też mogłem wrócić do domu i napisać na AF że mi się seria 6020 grzeje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja Wybrałem MF Jest wiadomo Tańszy a wcale o Duzo nieodbiega od JD. Mam Takie Pytanie Powiedzcie Co w JD jest Lepsze??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordson    0
Montowane w Valtrach, oraz MF np 8240, 8250, 8260, 8280.

Sizu są bardzo oszczędne w lekkich pracach, natomiast w cieżkich JD wychodzi lepiej -tak wynika z testów :P

 

 

 

W styczniowej agromechanice czytałem że MF ma montować silniki Sisu w modelach już od 6460 i 6470. Jeżeli nie masz przekonania do Perkinsa to bierz z Sisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj