pawel6485

Massey Ferguson 6480 VS John Deere 6630

Polecane posty

pawel6485    242

Witam !

Ktory Ciagniczek waszym zdaniem jest poprostu lepszy! Ogólne porownaie.Czy warte sa swojej ceny

Jak sie nimi pracuje i na ktory z nich sami byscie sie zdecydowali??

 

 

 

zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol90    0

zdecydowanie MF ;)

miałem stycznośc z obiema maszynami ;)

w testach lepiej wypadł MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Po pierwsze nie ten dział... ;)

 

A po drugie, @karol90 podaj jakiś konkretny argument...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Gratuluje pierwszego posta ale mógłbys troche szerzej sie wypowiedzieć i uzasadnić dlaczego akurat MF ?? ;)

 

A ten 6630 to z jaką skrzynią miałby być?


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol90    0

pierwszy argument to cena maszyny ;)

MF jest tanszy od jelonka

płacimy mniejsze pieniadze a w nich mamy większe wyposazenie ;)

na dodatek JD ma większe koszty przeglądów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

No tak ale wiadomo ze JD to precyzyjne wykonanie. MF niemaja takiej opini.... Czy ktos z was posiada MF lub JD....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A jakie Sa wasze rekordy MF i Jd np rekord orki rekord predkosci heheh. A po ilu mtg zaczeły sie awarje jesli wogule jakies były??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W tych ciagnikach jest drametralna roznica w silnikach!!! MF ma Perkinsa a JD ma swoj. Ze wzgledu na te silniki zdecydowanie bral bym JD a przeciez silnik jest najwazniejszy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może powiesz w czym silnik JD jest lepszy od Perkinsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych ciagnikach jest drametralna roznica w silnikach!!! MF ma Perkinsa a JD ma swoj. Ze wzgledu na te silniki zdecydowanie bral bym JD a przeciez silnik jest najwazniejszy.

John deer ma zdecydowanie lepszy silnik niż ferguson. mam właśnie tego i tego i mogę porównać. MF jest dobry w lekkich pracach lecz JD w orce spisuje się doskonale. Miałem problem w fergusonie mianowicie taki ze skrzynia biegów się psuje nie mogę wsadzić biegu R

 

A może powiesz w czym silnik JD jest lepszy od Perkinsa?

śilniki fergusona to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja niemam nic do zazuceniam Silnikom Perkinsa pracuja rowno sa dynamiczne i niepala zbyt wiele..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niemam nic do zazuceniam Silnikom Perkinsa pracuja rowno sa dynamiczne i niepala zbyt wiele..........

Co do spalania masz rację ze mało palą. Zależy jeszcze jaki masz ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No JD jest o wiele bardziej wytrzymalszy. Mam w McCormicku Perkinsa i drugiego ciagnika bym nie kupil z tym silnikiem chyba ze byla by cena bardzo atrakcyjna. N we wakacje pojdzie do glebosza to trzeba patrzec na temperature bo sie grzeje i jest ponadzawsze utrzymywana temperature. tzreba uwazac na ten silnik. Bynajmiej w JD nie slyszalem zby ktos narzekal na grzanie sie silnika. Oczywiscie nie jest to takie grzanie aby trzeba bylo prace przerywac.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@grzegorz3512, mam do ciebie taką jedną wskazówkę, może dwie... ;)

 

Pierwsza z nich to to, żebyś nie pisał posta pod postem, używaj opcje EDIT... ;)

 

A druga z nich to to, żebyś nie pisał w "Enter trackback links (one per line)", tam można zamieszczać tylko linki, a jak chcesz coś napisać to używaj tego pierwszego pola... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić nowy ciągnik bo używane są lub mogą być przegrzane i przepracowane i to się wiąże ze słabą mocą silnika

 

 

a kolega to chce dostać bana za usuwanie dopisków moderatora?? bo ostrzeżenie zaraz wypisze.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moze To wina McCormicka a nie Perkinsa??? a Czy słyszłes o tym aby Silniki Perkinsa w Ciagniku MF Dostawały zbyt wysokiej temperatury??? Ja Osobiście niespotkałem sie z takim stwierdzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No JD jest o wiele bardziej wytrzymalszy. Mam w McCormicku Perkinsa i drugiego ciagnika bym nie kupil z tym silnikiem chyba ze byla by cena bardzo atrakcyjna. N we wakacje pojdzie do glebosza to trzeba patrzec na temperature bo sie grzeje i jest ponadzawsze utrzymywana temperature. tzreba uwazac na ten silnik. Bynajmiej w JD nie slyszalem zby ktos narzekal na grzanie sie silnika. Oczywiscie nie jest to takie grzanie aby trzeba bylo prace przerywac.

W JD narzekają na coś innego ;) , ale to podobno nie prawda i wcale nie palą dużo( właściciel nigdy nie powie, że jego ciągnik dużo pali).Perkins to renomowana firma i te silniki to światowa czołówka pod względem osiągów i spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj