News
michalkowalski115

Siewnik Poznaniak 2.5m jaka odległość między redlicami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Rolnikt25
      cześć chcę zrobić zagarniacze do siewnika i tu pojawia się prośba do was jakie mi możecie polecić zagarniacze ja myślę nad tymi:http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_9dfccd81a5c34e2b005d5a41c317391d.jpg jak myślicie będą dobrze zagarniały i ładnie równały i ile potrzeba tych palców na siewnik 2,10m. chodzi mi żeby ładnie zasypywały ziarno i równały pole.
    • Przez damian1166
      Witam. Mam okazje za male pieniążki nabyć siewnik Tive hsv 3m. Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedziec mi coś o tym siewniku? Warto sie tym zainteresować? Dodam,ze jest on w cenie poznaniaka. Proszę o opinie
    • Przez Buszido007
      Witam.
      Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.

1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.

Znalazłem taki wzór na forum :

Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]   Zl - długość znacznika lewego Zp -długość znacznika prawego Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m]) A - Rozstaw przednich kół ciągnika m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]   a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki   Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl    Czy jest on poprawny?   Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?   2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?   Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.