News
michalkowalski115

Czy wie ktoś co to za część w poznaniaku? (załącznik)

Polecane posty

Witam. Składam poznaniaka zwykłego , 2.7m bez docisku, i od zawsze miałem luźne to koło zębate , widoczne na zdjęciu, mam pytanie , orientuje się ktoś jak nazywa się ta część zaznaczona na obrazku? Właśnie ta część trzyma to koło ale u mnie jest chyba coś z nią nie tak. Pozdrawiam

post-35961-0-01082100-1440536893_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

rolniku360    69

jak odkręcisz tą nakrętke M6 i potem ściągniesz taki pierścień który ma klin na śrubokręt i jak już to ściągniesz to można zdjąć tryb a pod nim tulejka przynajmniej u mnie tak było ja jeszcze miałem luźny cały ten uchwyt zamocowany na kole małym i tam też była tulejka wymienione i lata

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Rolnikt25
      cześć chcę zrobić zagarniacze do siewnika i tu pojawia się prośba do was jakie mi możecie polecić zagarniacze ja myślę nad tymi:http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_9dfccd81a5c34e2b005d5a41c317391d.jpg jak myślicie będą dobrze zagarniały i ładnie równały i ile potrzeba tych palców na siewnik 2,10m. chodzi mi żeby ładnie zasypywały ziarno i równały pole.
    • Przez damian1166
      Witam. Mam okazje za male pieniążki nabyć siewnik Tive hsv 3m. Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedziec mi coś o tym siewniku? Warto sie tym zainteresować? Dodam,ze jest on w cenie poznaniaka. Proszę o opinie
    • Przez blachbadylorz
      Witam, potrzebuję zaciągnąć opini praktyków☺
      Planuję zakupić agregat uprawowo siewny bierny 2.7m. do siewu co roku około 10ha pszenicy. Gleba II, III trochę IV i V. Nie zachwaszczona, bez wzniesień, za to obfita w kamienie różnorakiej wielkości...

Agregat będzie współpracował z zetorem 5340 62km ciagnik ma 14 lat z malutkim przebiegiem i bardzo zadbany. Zamontowany solidny tur więc kwestia przeciwwagi załatwiona. Udźwig wedle książki 3400kg więc taki zestaw dźwignie, wyliczyłem że nie zasypany zestaw to około 1400kg. W razie potrzeby dołożę drugi siłownik pomocniczy jeśli zajdzie taka potrzeba.

Siewnik jaki posiadam to poznaniak z ,,kraju kutno" 2.7m z 94r stan idealny na najprostszych redlicach. Wiem, nie jest to rarytas ale uważam że nie ma potrzeby go zmieniać bo jest wystarczający na moje potrzeby.
      Agregat do którego się przymierzam to: agro masz AS27 bądź jego odpowiednik innego producenta. Teraz moje pytania:
      1) jaki wał wybrać na moje kamieniste pola? Przedni wał jedynie strunowy dzielony w oryginale. Dwa rzędy zębów i tylny wał do wyboru: strunowy, rurowy,packer lub crosskill. Takim zestawem planuję siać bezpośrednio nawet po orce zimowej jeśli ma to znaczenie przy dobraniu wału.
      2) Zastanawia mnie jednak najbardziej jak pracuje połączenie na hydropacku? Mianowicie czy połączenie jest sztywne i na większym kamieniu gdy podbije agregat to jednocześnie podskoczy też siewnik, czy pracuje on niezależnie od agregatu i nie przeszkadzają mu wychylenia? Nie mam niestety gdzie popatrzeć na pracę takiego zestawu z bliska bo w mojej okolicy albo siew klasyczny najpierw uprawa potem siew albo siewniki nabudowane.
      Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość jeśli coś spitoliłem w poście lub nie ten dział☺
    • Przez Marek_m37
      Witam, poszukuję siewnika do ursusa c330m. Obsiewać ma ok 10 ha. Przeznaczony do zboża i rzepaku. Pole wszędzie jest równe. Do tej pory siałem konnym siewnikiem, ale jest duży problem gdy norma wysiewu jest mała (głównie żyto hybrydowe i rzepak). Ziarenka się przypychają, siewnik sieje nierówno. 
      Jaki siewnik polecicie? Czytałem opinie że Hassia jest dobra, ale jest problem z częsciami. Znalazłem coś takiego:
      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-siewnik-hassia-250-dkl-CID757-IDo6CdS.html#9e93a47cf6

Dzieki z góry za pomoc!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.