adeq15

Jakim sprzetem kosice trawe

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c 360 i potinger novadisc 265 bieg 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Landini 7550 + Krone AFL242(przód)+rotacyjna famarol 1.65(tył) prędkość w zależności od pola i trawy 7-10km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

ja kosze 60 polska czyli 1.65 hmm przewaznie ma dobra trawe to tylko 2 ale tez 60 czasami czuje.... ale silnik juz tez swoje zrobił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo 2 najlepiej się kosi, mało kiedy jak kosiliśmy 3p+ rotacyjna kosiliśmy 3 bo miał ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja kosze C330 + kosiarka 1.65m :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

Ja kosze case jx 90 + kosiarka dyskowa czeska 2,85 metra z predkoscia czasami do 35 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Ja kosze case jx 90 + kosiarka dyskowa czeska 2,85 metra z predkoscia czasami do 35 km/h

tylko że kosiarki mają przeważnie prędkość roboczą 15km/h bo to jest uzależnione od prędkości jaką osiąga nożyk aby równo kosiła, więc albo nie ma co kosić że z taką prędkością jeździsz albo ściemniasz

a poza tym nie wyobrażam sobie ciągnika który jedzie po polu 35km/h i to w dodatku jeszcze z kosiarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

15 km/h to ja kosze na łąkach mniej rownych a jak na rownej bo tak jezdze ale jak napisalem czasami no ale jak jade te 35 km/h to mam i odpowiednie obroty zeby skosila kosiarka to chyba jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to ile obrotów kręcisz kosiarkę jak mniemam jest ona na 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

No na 540 akurat w jx nie mam radaru i nie pokazuje jakie obroty ale pewnie troche wieksze ale przy takiej predkoscie na 2 nozyki tnie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

aha czyli jak kręcisz go na 540 to na 2200obr a jak na 1000 to pewnie trochę wolniej

 

nie mniej jednak jakoś nie widzę ciągnika z kosiarką przy prędkości większej niż 20km/h żeby w dobrej trawie latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

kosze na 540 bo jak na 1000 to by kosiarka za duze obroty miala

jak napisalem przy 35 da rade spokojnie skosic ale tak nie kosze caly czas np kosze tak jak mam ląke przy drodze i sasiad jedzie droga ciagnikiem a ja na polu kosze i go mijam ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ja kosze 60-ką i polską ratacyjną 1,65 na 3 i na ok 2000obr/min bynajmniej tak kosiłem kiedys bo teraz niewiem bo obrotomierz już nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie śmiga c360 na 3 biegu czasami c330 na 4 biegu z kosiarką Farmarol Słupsk 1,65m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja kosze c360 z kosiarką polską Z 042. Jeesli chodzi o bieg to zalezy jaka trawa, jak jest naprawde dobra trawa to 2 a jak gorsza to 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

u mnie c360 z kosiarka polską 1,65 koszę 2-3 w zalezności od trawy,co roku ok 30ha :D jak to mój ojciec mawia"idzie jak rakieta" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj