Polecane posty

adrian8220    0

witam posiadam Ferdka 8220 skrzynia power control mój problem polega na tym ze ciągnik jak jest zimny to rusza płynnie do przodu i do tyłu a jak się rozgrzej to to szarpie po przesunięciu rewersu do przodu w dodatku zapala mu się pomarańczowa kontrolka która w polskiej książce serwisowej nie oznacza nic. Dodam ze filtry oraz oleje sa nowe... Wie ktoś może jak się kalibruje rewers oraz skrzynie w takich modelach bo nigdy tego nie robiłem a może  to pomorze . pomóżcie bo nie da się tym jeździć!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian8220    0

pomarańczowa z wykrzyknikiem w środku a po zapalaniu się jej gaśnie szczałka z kontrolka od kierunku jazdy i tak pare razy trzeba poruszać rewersem żeby ciągnik zastartował

 


nie wiem sam co robic może kalibracja by pomogła ale nie wiem jak ja zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

może jest nie taki olej wlany jak potrzeba i jak się rozgrzeje robi się rzadki a przed wymiana oleju też tak było


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

Ta kontrolka to pewnie jest od turbiny ze za malo gazu i ze nie mocy i trzeba dodac wiecej gazu. Puszczaj sprzeglo minimalnie, potem lekko gazu
A i czlowieki jak swieci sie ta kontrolka to od razu sprzeglo na maksa i jak najwiecej gazu bo turbine wykaczysz
, jak masz podpiety jakis plug cZy cos to nacisnij gaz tak do polowy i dopiero lekko sprzeglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Konkretnie to  ta kontrolka odpowiada za błędy w Autotronic

czyli sterowanie skrzynią -  na poczatek kalibracja dobrze przeprowadzona - i mam madzieję zę problemy znikną i kontrolka nie będzie się zapalać

 

ps.

Michal04

co ma ilosc gazu do wykańczania turbiny co to za teoria z dodawanem gazu do połowy przed sprzegłęm ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Co za bzdury o kontrolce od turbiny i ze jak kontrolka zapala sie to turbinę wykonczysz. Poroponuje poczytać o zasadzie działania silnika turbodoładowanego i dopiero sie wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

Mam nh t6.120 i jak ruszasz i masz plug opuszczony to musisz mu dodac gazu bo inaczej to go zadusisz i zapali sie ta kontrolka :P Podejrzewam ze za malo gazu bo na poczatku tez mi szarpalo ale jak powoli puszczasz sprzeglo i dajesz gazu to wszystko normalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian8220    0

Wiem że to nie od turbiny koledzy powiedzcie jak się kalibruje skrzynie nigdy tego nie robiłem więc jeśli wiecie to pomóżcie bo bez tego to ten ciągnik nadaje się na złom
Dodam że leje oleje golfa od kiedy je mam i do każdego Ferdka i nigdy tego nie miałem ten pierwszy zaczął mi wariowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Pewnie było tak jak w moim MF 6260 na początku szarpał i zaświecała się kontrolka pomarańczowa od Autotronic a potem ostatecznie po pewnym czasie nie chciał jechać to siadł czujnik dolnego położenia sprzędła. 

Trzeba pewnie wymienić czujnik i go skalibrować, czyszczenie czy coś sterego nic nie daje próbowałem wszystkich metod.

 Ja zastąpiłem go czujnikiem sprzęgła oryginalny Claas nr 7700066322 , cena o połowę tańsza. Pasował w 100%, a dodam że niby oryginalny AGCO specjalnie zamawiany według nr z katalogu nie pasował u mnie bo jak się okazało gwint był inny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Była dwa rodzaje czujników w pedale sprzęgła, stary typ z czujnikiem iglicowym zamienili na nowy i razem z nim trzeba wymienić kompletny pedał sprzęgła bo są inne czujniki i mocowania.

Co do claasa to większość części do skrzyni można kupić taniej niż w mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam po postoju odpaliłem ciągnik na drugi dzień i zaczął wyciekać spieniony olej przekładniowy hydrauliczny pomiędzy silnikiem i skrzynia ktoś wie co mogło się nagle stać ?


    • Gość
      Przez Gość
      Mam problem w MF 6475 dynashift wyrzuca mi 1 i 2 bieg i często wyskakują pod obciążeniem co to może być za przyczyną ? 
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam problem 
      Zakupiłem już jakiś czas temu MF 6290 i było wszystko w porządku
      Ciągnik od razu nie odpalał za pierwszym ale nie było tragedii 
      W 2 tygodnie temu miałem nim wyjazd i jechałem na pusto bez niczego zauważyłem że jest on bardzo mułowaty i na 4 bardzo powoli się zbiera i nie dymi 
      Tego samego dnia gdy dojechałem na miejsce i chciałem po 1 godzinie odpalić ciągnik nie dało się 
      Musiałem podpapowac pompka paliwa i dopiero tego samego dnia po powrocie stwierdziłem że wymienię oleje i wszystkie filtry 
      Po wymianie i popompowaniu pompka że paliwo wylało się z filtrow odpaliłem ciągnik i zapalił od strzała( dodam że akumulatory nie są zbyt dobre a w tedy długo się ładowal i pewnie to dlatego)(oraz nie odpowietrzalem pompy paliwa)
      Teraz po czasie chciałem nim wyjechać stał około tygodnia bez ruszania i popompowalem trochę pompka i jakoś odpalił pochodził 5 min zgasiłem go i po jakiś 20 min chciałem go odpalić spowrotem i odpalił z wielkim problem bardzo długo kręcił i nie mógł załapać 
      Myślę że nie był to problem z akumulatorem
      Więc dlatego pytam co może być przyczyną 
      Czy paliwo się gdizes cofa?
      Czy coś z pompą jest nie tak?
      Dziękuję za wszelką pomoc 
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
      Proszę o podpowiedź gdzie są zlokalizowane filtry hydrauliki w tym ciagniku?
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj