kamillocp

Ursus 11054, czy Zetor Forterra 110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz789    2

Ja byłbym za Ursusem bo tak jak piszesz jest cięższy,ma większy udźwig a do tego Ursus w standardzie ma wydajniejszą hydraulikę niż NH za dopłatą.

Jakościowo NH TD jest na tym samym poziomie co Ursus (Ten na Perkinsie i Carraro) i Farmtracki.

Seria TD to oszczędnościówka i jakościowo nie ma nic wspólnego z z modelami od T4 w wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a od dawna masz go i ile masz mth, z jakimi maszynami pracuje, jak z odpalaniem w duże mrozy? Ciągle zastanawiam się co wybrać może i ten ursus byłby dobry a kosztuje 160tys. brutto a może lepiej 25 letniego fenda za 50tyś, ale zawsze nowy to nowy, ciężki wybór. Mam też pronara zefira 85KM i przez 8 lat zrobiłem 800mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Powiem tyle, że Ursus jest takich samych gabarytów, co Zefir. Porównywałem, to wiem. Rozruch będzie lepszy w ursusie, bo silnik w Zefirze jest sporawy i ciężko go ruszyć. Jeśli chcesz nowoczesny ciągnik, to lepiej Fendta. Jeśli prosty, to Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillocp    8

Jak możesz porównywać 25-letniego Fendta z nowiutkim Ursusem. Przecież to jest całkiem inna technologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czemu nie można? Akurat spojrzałem na 25-letnie Fendty i nie są one lepsze i nowocześniejsze od Ursusa 11054. Jednak część starych zachodnich ciągników jest znacznie nowocześniejsza od 11054.

Technologia się dużo nie zmieniła. Przekładnie się przecież nie zmieniły. Różnica jest w wyglądzie i kabinie.

Oczywiście jeśli fundusze pozwolą, to polecam wziąć Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Jak chcesz się dowiedzieć o trwałości nowych Ursusów to rozmawiaj z użytkonikami Farmtracków bo mają te same główne podzespoły.

Stare zagraniczne ciągniki jeśli porównywać samą technologie to biją na głowe nowego Ursusa pod względem trwałości a co do komfortu pracy to nie jest tak źle.

Tylko że te ciągniki po tylu latach mają już swoj przebieg i nawet jak są zadbane to trzeba się liczyć z tym że może w nich paść coś ważnego i naprawa będzie kosztowna ale po takiej naprawie ciągnik będzie pracował bardzo długo.

Ale jak mniejszym ciągnikiem zrobiłeś 800 mtg przez 8 lat to trwałośc i komfort nie są jakieś mega ważne,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillocp    8

Zastanawiam się nad tym : http://ursus.com.pl/Aktualnosci/Informacja-prasowa---Dotacja-Ursusa-z-NCBiR ? Jak myślicie będzie to dobre rozwiązanie? Wtedy tak by miał wyglądać Ursus 11054 : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1191871914159974.1073741954.211432502203925&type=3 . Według mnie nieźle się prezentuje i ponoć ma mieć E-H rewers  :D Tu zapraszam do oglądania http://hannover2015.ursus.com.pl/

Edytowano przez kamillocp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lupino    0

Witam, jestem posiadaczem Ursusa 11054, za dużo nie mogę powiedzieć bo mam zrobione dopiero 5mth. Mam pytanie z innej beczki, ponieważ są tu użytkownicy tych maszyn to jakie pługi do niego byście polecili ? Myślę o Agromasz PO4, ale boje się, że może się zbyt męczyć z nimi, ziemia niezbyt ciężka klasa 3-4. Każda podpowiedź będzie pomocna. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj