kamillocp

Ursus 11054, czy Zetor Forterra 110

Polecane posty

damianos95    435

O widzisz kolego a ja dziś czytałem artykuł o nh td 5050 który zrobił 15 tys godzin i wymieniane było tylko sprzegło a tak to tylko eksplotacyjne rzeczy

Na spalanie właściciel nie narzekał 7-8 w wozie paszowym 12 w orce wiec kolego chyba troszke sciemmniasz

No i porównanie białoruśki i nh to juz wogóle nie na miejscu jeśli dla cb to podobne ciagniki

Tym bardziej ze u mnie gość w belarusie 820 po 2200mtg wymieniłą wtryski i remontował pompe paliwa :D

nie wspominajac o wykonaniu i tej skrzyni w belarusie oraz tym jak ten ciagnik po 3000mtg wyglada a dbaja o niego akurat właściciele

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dzięki ;) na pewno przeczytam, bo jak na razie gazeta do mnie nie doszła jeszcze.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja też to wyczytałem tygodniku rolniczym ;) a ten nh chodził tylko przy wozie paszowym.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Na dzień dzisiejszy cena za NH TD5.105 w podstawie to 120 000 netto, a za Ursusa 11054 na full opcji 141 000 netto ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus szczerze mówiąc to mógł by zejść trochę z ceny, bo według mnie jak za c 380 chcą nie dużo to już za 11054 cenę dowalili sporą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.zetor.pl/zetor-forterra    

http://www.zetor.pl/zetor-proxima-plus   

http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054     

http://www.tym-traktor.pl/index.php/t1003-traktor       

http://www.tym-traktor.pl/index.php/t1054-traktor -----> tego nie znalazłem w sprzedaży

 

Ursusa porównuję do TYMa i Zetora Proximy. Podobny udźwig podnośnika, waga pojazdu. Rewers w tych ciągnikach znajduję się po lewej stronie przy kierownicy. Ursus ma rewers mechaniczny biegi 24x24 (4 biegi główne, 3 zakresy + biegi pełzające), Zetor ma rewers mechaniczny biegi 16x16. Tym T1003 najlepiej wypada. Rewers EH biegi 32x32. Ceny masz podane w ogłoszeniach. Co do zetora forterry 110. Udźwig 7700kg czyli największy. Rewers mechaniczny znajdujący się po prawej stronie przy biegach głównych 24x18 przełożeń. Forterra jest również najcięższym ciągnikiem z podanych modeli przeze mnie. Podpowiedź ode mnie. Ja bym brał Ursusa albo Tyma.

 

TYM T1003      

Zetor Forterra 110

URSUS 11054 (nowy ma rewers przy kierownicy)

Zetor Proxima 110 PLUS

TYM T1003 więcej zdjęć

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Kolego jeśo ma w podstawie nh td5.85 a za co jest dopłata i jaka bo nie moge znalezć informacji

A tego to już Ci nie powiem. Mogę co najwyżej wspomnieć, że jeśli Chcesz NH TD5.85 za 100 netto, to w Warpolu koło mnie taki ciągnik miałby wzmocniony podnośnik i wzmocniony wydatek pompy (do 80l/min), no i jak byś miał dobrą gadke, to podejrzewam, że obciążniki by Dorzucili ;)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20
Za DF-a Agrofarma 410G w mechanicznej wersji mój kolega dał 182 brutto z ładowaczem Sigma4. Wersja full mechaniczna z klimą a ładowacz w bogatszej wersji. Jakbyś poszukał to może byś jakieś ostatki wyrwał z Agrofarma, bo teraz to masz 5C, więc musiałbyś pogadać z dealerem SDF i zapytać o 5110C albo 5120C.

 

DF serii 5C to "pre-premium", gdzie premium to seria 5 bez żadnych literek, a w ofercie przecież mają DF serii 5G w różnych konfiguracjach wielkości (LD, MD, HD), które są bezpośrednią kontynuacją (modernizacją) modeli Agrofarm. Nota bene sam jestem użytkownikiem 5105G HD, tylko że dość doposażonej wersji. SDF ma też w ofercie ciągniki serii 5D, które prawie niczym się nie różnią od tych nowych, oprócz tego że są w starej stylistyce (taki Agrofarm tylko zmieniona nazwa na 5D). DF 5D Ecoline, czyli najtańsza, mechaniczna wersja podejrzewam że wcale dużo nie różniłaby się ceną od Ursusa czy Zetora. Jedyną wadą jaką zauważyłem w tych ciągnikach to ich waga, trzeba kombinować żeby je dociążać bo są bardzo lekkie.

 

Edytowano przez Bajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

I nie Pożałujesz :)
Poztym jak patrzę po Twojej galerii, Masz same Ursusy, więc jak to mówią jeden w tą czy w tamtą nie robi różnicy:D hahaha :P


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Mądrze Rozumujesz ;)
Obciążenie tylne oczywiście też bym radził :)

I pozostaje tylko czekać na fotki nowego nabytku :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odzyskuję wiarę w ludzi, że są tacy co potrafią zaufać naszym firmom a nie tylko zachód i zachód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tylko kolega niech bierze na szerokich oponach 380/70-R24 ; 480/70-R34

Ursus 11054 w standardzie ma takie gumy. Za dopłatą można dostać 420/70 R24 i 520/70 R34: http://img24.staticclassifieds.com/images_tablicapl/147220683_2_1000x700_ursus-11054-nowosc-ehr-klim-szerokie-ogumienie-dodaj-zdjecia.jpg

http://olx.pl/oferta/ursus-11054-nowosc-ehr-klim-szerokie-ogumienie-CID757-ID5Ptw7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Czy on aż taki świetny? Ładnie wygląda itd. Dla mnie to te 110 KM to mocno naciągane ( w porównaniu z 1224 co niby 7 KM więcej  to niebo a ziemia).

Jakościowo żaden z was nie wie jakie są bo i niby skąd. 

Niech kolega trochę nim popracuje i da znać jak się sprawuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj