adamek1942

Usychanie kukurydzy na kiszonkę

Polecane posty

adamek1942    6

Witam was otóż jest następujący problem kukurydza usycha z powodu braku deszczu (nietylko u mnie zresztą) w niektórych miejscach jest juz całkiem uschnięta, co robić z tą kukurydzą ukisi się ona ?? zakiszaczy nigdy niedawałem a teraz bedzie trzeba pewnie, i mam jeszcze jedno pytanie mozna polewac wodą pryzme z kukurydzy gdy jest zbyt sucha ? poradzcie cos bo kiepsko będzie. pozdro

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

A czemu niewolno wodą?? w zeszłym roku jak juz skosiłem i ugniecona była, miałem przykrywac to deszcz poszedł i to spory na pryzme jak przykryłem to przez prawie 2 tygodnie soki z niej odchodziły, czyli polecacie kwas mlekowy tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Kuzyn posypywał zawsze i mu sie nie psuła itd Czy sol pomaga w zakiszaniu nie wiem napewno kiszonaka jest strawniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Sąsiad w zeszłym roku posypywał solą to nic mu nie dało bo cyklopem ładował takie miał straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Na temat koszenia kuk z powodu suchej to jeśli 60% jest wyschnięta to trzeba ciąć bo ziarna niee berdzie nawet jak popada.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Byłem w sklepie i kupiłem zakiszacz mieli tylko 2 to wziąłem tańszy ma nazwę Astivit powiedzieli mi tylko jak to zmieszać z wodą i pojechałem w domu czytam a to jakiś ekologiczny nawóz. Aż strach to dawać bo jeszcze całe gówno zrobię z kukurydzy jak i tak jest jej mało. Dobry on jest do zakiszania czy szukać czegoś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

to co polecacie do taniego zakiszania kukurydzy najlepiej zeby się potem nie zagrzewała i czy ktoś stosował serwatkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Czym byście nie polewali to broń boże nie lać wodę z kranu!

Serwatka jest ok tylko trzeba jej trochę rozlac najlepiej co przyczepa to dwie konewki i jazda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Ja nie polewałem, ale słyszałem ze co niektórzy sypią sól ale jak to się przechowuje nie widziałem na własne oczy ani nie sypałem chodź podobno niektórzy sporo tego sypia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Markowy stabilizator lub zakiszacz z pioneera gdzie tj najwyzsza półka kosztuje 250zl na hektar - 50t masy i po nim jest efekt. 

Na moje to kukurydza to za drogi biznes żeby później wyebac pół pryzmy a jak ktoś wybiera jeszcze widelkami to pół biedy bo sobie odrzuci... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Zgadza się widłami odrzuci się co zepsute, ale bywa i tak ze nie stosuje sie żadnych zakiszaczy i pryzma nie pleśnieje oraz wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Bo jeśli wszystko zrobi się dobrze to nic się nie zepsuje problem może być latem przy wybieraniu a te środki ograniczają zagrzewanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj