PawelJanowski

bizon, fahr claas czy new Holland

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik2517    387

wole od stara

ale i tak bizon jest na sprzedaż prawdopodobnie po następnych żniwach idzie na sprzedaż albo do żniw się zobaczy jak z pieniędzmi będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

trochę heder za duży najlepszy by był 3,60 kombajny ogólnie warte uwagi ale ja bym szukał wersji 75 bo mają rurę hydrauliczne

a masz części w okolicy do claasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o części to nie będzie problemu nie znalazłem żadnego 75 z hydrauliczną rurą są same z ręczną tylko w claasach nie ma łożysk na klawiszach tylko drewniane panewki i jak one się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

bizonem to sie smiga bez hamulcow wiec sie przejmuj zbytnio jeszcze pare sezonow pokosisz i nabiezesz wprawy pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Jeśli chodzi o części to nie będzie problemu nie znalazłem żadnego 75 z hydrauliczną rurą są same z ręczną tylko w claasach nie ma łożysk na klawiszach tylko drewniane panewki i jak one się sprawują?

wersja 75 w większości ma hydrauliczną rurę patrz tuhttp://olx.pl/oferta/claas-mercator-75-CID757-IDbuCE7.html#dd735fb38d

a  miałem takie w 487 i bezobsługowe nic się nie działo z nimi te klocki są nasączone specjalną żywicą czy coś

 

bizonem to sie smiga bez hamulcow wiec sie przejmuj zbytnio jeszcze pare sezonow pokosisz i nabiezesz wprawy pozd

bizonem planuje max jeszcze jeden sezon kosić chyba że jesteś chętny na bizona to kontakt na priv

 

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@PawelJanowski, ja mam dwa mercatory, 70 i 75. Jak coś to oba są na sprzedaż.

Panewki na wytrząsaczach sprawują się bardzo dobrze. Jak są luzy to kasujesz je wyjmując blaszane podkładki lub je delikatnie przyszlifować. Na luz boczny też jest sposób aby zlikwidować jak coś.`


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Przed żniwami na olx mercator 70 był wyceniony na 22500zł wiadomo że do negocjacji. 75 to nie wiem ile ojciec by teraz wycenił. Jest młodszy niż 70, ma hydrauliczną rurę, sinik Mercedesa, heder 3,6m i może mieć stół do rzepaku z elektryczną kosą boczną. Kwestia dogadania.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

dzieki za bizonka juz go przerabialem jakis czas temu zo56 1990r sprawdzony sprzet sprawowal sie naprawde super kiedys to nawet za sezon do 100hektarow golil poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zastanow sie dobrze czy na pare hektarow jest sens pchac sie w starego zmeczonego mercatora z lat 70? u mnie jest chlop ma senatora skarbonka bez konca na rzepakach ukrecil os odrzutnika slomy, senator przestal tydzien wszyscy pokosili w pszenicy na koniec urwal sie wytrzasacz i tak ma zawsze cos a to pasek tez trzeba szukac jezdzic czekac a w rzniwa to trzeba kosic a i ten kombajnik ma tylko na 25h jak jest dobry bizon to robota idzie a w razie jakiej awari czesci w kazdym sklepie sam to przerabialem to wiem rozumiem claas ale cos nowszego i tez go trzeba dobrze przejzec powymieniac lozyska paski i inne rzeczy zeby kosic a nie stac . chyba ze kapitalny remont przez zime zrobisz pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Taki sam sens jak stary zmęczony Bizon :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

tylko ze starego zmeczonego bizona naprawisz za chwile i za pare zloty, a zmeczonego mercatora zniwa przeleca a dalej czesci bedziesz szukal albo zaplacisz tyle ze glowa boli pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

zenek_19 ma rację bizon to bizon , zmiana na zachodni wytelepotany  to tylko kłopoty , każdy kombajn się psuje nie ma reguły czy bizon więcej być może ale taniej się go naprawi a jak jest przeglądany z roku na rok to żniwa przelata bez problemu , w czym mercator jest lepszy od bizona kabiny pewnie też nie ma heder czasami 3 metrowy 4 wytrząsacze , bizony mają lepsze hedery , nagarnie się wszystko wygoli po samej ziemi , czy groch czy położone zboże , na bizony nie ma ceny można kupić w niezłym stanie i za nieduże pieniądze jak się poszuka , na zachodnich zarabiają tylko ludzie którzy je sprowadzają i przeważnie maja też części bo to schodzi , a co ma nabywca robotę kłopoty i pustą kieszeń

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ale zrozum że do bizona części są słabej jakości i co stego że zrobisz go jak za dwa lata znowu a claasa zrobisz to pochodzi ta części minimum 5 lat tylko że musi być oryginał no i wiadomo że będzie z dwa razy droższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@zenek_19, pojęcia nie masz o czym piszesz. Za darmo nie chce tych tanich części. Dolicz do zakupu części przestój kombajnu oraz koszt pojechania po te części do sklepu w zależności ile razy będziesz jeździł po tą samą część. Jest takie powiedzenie: biednego nie stać na tanie rzeczy.

Mamy Mercatory o 2005r. Jakoś zawsze dało się wykosić do samej ziemi i to nawet położony groch. Więc kiepski argument. Nie zdarzyło się też aby naprawiana lub wymieniana  część zepsuła się ponownie. A o ceny części do Mercatorów dowiadujcie się w innych sklepach niż Korbanek, wcale nie są takie wysokie jak na ich jakość. A co do dostępności to kwestia regionów , ale mając samochód, internet i telefon nie widzę żadnego problemu oprócz lenistwa i ograniczenia wiedzy do wszechwielkiego BIZONA.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

kamil mercator dobrze ze ty sie tak super znasz i masz POJECIE do opowiadania bajek juz wiem dlaczego bo pewnie co zniwa klepiesz i napawasz te swoje mecatorki wiem elektrody sa tanie w porownaniu do orginalnych czesci claasa cos ci sie pomylilo to nie claas z 90 lat tylko 70lata wiec go tak nie reklamuj jaka to super maszyna no chyba ze sprzedajez, pojecia nie mam bo jak mielismy bizon zo56 z 1990r to chodzil jak rakieta wiec nie napawalismy go bo byl bezawaryjny pozdrawiam wszystkich realnie myslacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dobrze że ty wiesz lepiej co ja w domu robię :) I to wszystko? Czekam na dalsze twoje wypowiedzi :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

no NH też godne polecenia

pojeździ po handlarach i po oglądaj sprzęty i zdecyduj jaki ci się podoba i popytaj w okolicy do niego części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj