PawelJanowski

bizon, fahr claas czy new Holland

Polecane posty

Michal97rolnik    477

Na ile ha ? kiedyś mieliśmy fahra m1202 ale ciężko było z częściami do niego. Dlatego odradzam zakup fahra. Chyba że masz dostęp do części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Bierz ten który jest w lepszym stanie technicznym i mniej wypracowany. Ja skupił bym sie na NH i Clasie a jeszcze ewentualnie Forszmit tylko nie wiem jak z cześciami do forsza


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrnht5060    27

Ja bym brał NH albo Bizona bo części zamienne łatwo znaleźć. Ale tak jak mówił @wojtal to tego co jest w najlepszym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Ja ci polecam bizona rekord,u mnie kosi 6,5 ha+ usługi,tylko trzeba było pop zakupie doprowadzić go do lepszego stanu,ale teraz śmiga,jestem zadowolony,tylko nie kupuj supra,bo on się lubi czesto psuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Kup rekorda! Areał mam 25ha. Pracuję dodatkowo etacie i żniwa teraz to była pestka. Na usługi nie jeżdzę. Po przesiadce z Forszaja to niebo a ziemia. Może pali więcej, ale robota idzie 2 x szybciej. Rura hydrauliczna. Ceny częsci np. rekord - sita 300zł, forszaj 900-1000zł. Łożysko na wialni 30zł u rekorda, a forszaj 80zł. Silnik forszaja jest za słaby. Hydraulika powoli siadała. Mały zbiornik na zboże. Napęd kosy w hederze to dramat. Wąskie opony. Robiłem remont silnika, który kosztował sporo. Miałem forszaja 10 lat i nie był katowany, a tu tyle awarii. U rekorda 2 sezon na razie bez awarii... Szukałem swojego rok, ale się opłaciło. Za 50 tyś kupisz już ładnego, zadbanego z sieczkarnią. Pozostałych nie miałem. Sprawdź ceny części zamiennych np. łożyska, bagnety, palce nagarniacza, sita, łańcuchy w przenośnikach pochyłych, pas jezdny i na maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Akurat ceny części  które wymieniłeś to nie ma co sprawdzać bo wszędzie będą podobne - bagnet, palce łożyska itp to mało ważne - Różnica która jest ważna w cenie to cena części  nietypowych - np bęben hederu, ślimaki ewentualnie łańcuchy w przenośnikach

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja kupiłem mercatora 75 i mogę Ci tą maszynę polecić. Silnik 6 cylindrów perkins, duży zbiornik na zboże, heder 3.6, sieczkarnia, rura hydrauliczna, hydrauliczna regulacja prędkości młocarni... Mam go już 2 lata (wokoszone ok 50ha) i żadnej większej awarii... Jeden pas wymieniony i jakieś tam pierdółki jak wężyki od paliwa bo się zapowietrzał itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

ja bym brał fahr 1200 mam deutz fahr 1202 i sprawuje sie świetnie a jeśli chodzi o części to są dostępne w każdym sklepie z częściami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

ja bym brał fahr 1200 mam deutz fahr 1202 i sprawuje sie świetnie a jeśli chodzi o części to są dostępne w każdym sklepie z częściami 

 

Nie wierzę, że od ręki kupisz orbitrol, wariator zmieniający prędkość jazdy, pompę hydrauliczną, części do skrzyni, tarczę sprzęgłową, cylinderek hamulca. Wiem, że "polak potrafi" i da się pokombinować i kosić dalej, ale nie napisałeś ile dałeś za swojego i w jakim stanie...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekord fajna sprawa tylko ja szukam kombajnu do 30000 zł a nie wiecie jak z częściami do fortschritta w łódzkim na oku mam też case 943,953 i 1420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Możesz rozwinąć swoją mysl mówiąc ze wadą Supra są skrzynie ? U mnie w okolicy Tych suprów jeszcze troche chodzi i w żadnym z nich nie siadła skrzynia , silnik itp. Jedynie wiadomo tu pas poszedł tu szarpacz czy też kosa pękła :D


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj