PawelJanowski

bizon, fahr claas czy new Holland

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    371

Bierz ten który jest w lepszym stanie technicznym i mniej wypracowany. Ja skupił bym sie na NH i Clasie a jeszcze ewentualnie Forszmit tylko nie wiem jak z cześciami do forsza

ZETOR TEAM

lukasz1995    48

Ja ci polecam bizona rekord,u mnie kosi 6,5 ha+ usługi,tylko trzeba było pop zakupie doprowadzić go do lepszego stanu,ale teraz śmiga,jestem zadowolony,tylko nie kupuj supra,bo on się lubi czesto psuć

FROG1979    11

Kup rekorda! Areał mam 25ha. Pracuję dodatkowo etacie i żniwa teraz to była pestka. Na usługi nie jeżdzę. Po przesiadce z Forszaja to niebo a ziemia. Może pali więcej, ale robota idzie 2 x szybciej. Rura hydrauliczna. Ceny częsci np. rekord - sita 300zł, forszaj 900-1000zł. Łożysko na wialni 30zł u rekorda, a forszaj 80zł. Silnik forszaja jest za słaby. Hydraulika powoli siadała. Mały zbiornik na zboże. Napęd kosy w hederze to dramat. Wąskie opony. Robiłem remont silnika, który kosztował sporo. Miałem forszaja 10 lat i nie był katowany, a tu tyle awarii. U rekorda 2 sezon na razie bez awarii... Szukałem swojego rok, ale się opłaciło. Za 50 tyś kupisz już ładnego, zadbanego z sieczkarnią. Pozostałych nie miałem. Sprawdź ceny części zamiennych np. łożyska, bagnety, palce nagarniacza, sita, łańcuchy w przenośnikach pochyłych, pas jezdny i na maszynę.

maroon88    0

Akurat ceny części  które wymieniłeś to nie ma co sprawdzać bo wszędzie będą podobne - bagnet, palce łożyska itp to mało ważne - Różnica która jest ważna w cenie to cena części  nietypowych - np bęben hederu, ślimaki ewentualnie łańcuchy w przenośnikach

Niki20    6

Ja kupiłem mercatora 75 i mogę Ci tą maszynę polecić. Silnik 6 cylindrów perkins, duży zbiornik na zboże, heder 3.6, sieczkarnia, rura hydrauliczna, hydrauliczna regulacja prędkości młocarni... Mam go już 2 lata (wokoszone ok 50ha) i żadnej większej awarii... Jeden pas wymieniony i jakieś tam pierdółki jak wężyki od paliwa bo się zapowietrzał itd...

hardkor113    110

ja bym brał fahr 1200 mam deutz fahr 1202 i sprawuje sie świetnie a jeśli chodzi o części to są dostępne w każdym sklepie z częściami 

FROG1979    11

ja bym brał fahr 1200 mam deutz fahr 1202 i sprawuje sie świetnie a jeśli chodzi o części to są dostępne w każdym sklepie z częściami 

Nie wierzę, że od ręki kupisz orbitrol, wariator zmieniający prędkość jazdy, pompę hydrauliczną, części do skrzyni, tarczę sprzęgłową, cylinderek hamulca. Wiem, że "polak potrafi" i da się pokombinować i kosić dalej, ale nie napisałeś ile dałeś za swojego i w jakim stanie...  

lew908    208

Możesz rozwinąć swoją mysl mówiąc ze wadą Supra są skrzynie ? U mnie w okolicy Tych suprów jeszcze troche chodzi i w żadnym z nich nie siadła skrzynia , silnik itp. Jedynie wiadomo tu pas poszedł tu szarpacz czy też kosa pękła :D

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Alak
      Witam. 
      Chodzi mi po głowie zakup kombajnu tak za około 150 tyś. Przeglądając serwisy ogłoszeniowe najlepsza opcja wydają się New Holland tx66 tx67 tx68 i John Deere 2266 2268 2066 itp.. Tutaj pytanie moje do was... 
      Który z tych wymienionych lepszy i dlaczego? Liczę na opinie posiadaczy takich modeli. 
      Z góry Dzięki😉
    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez ROBERTINHO
      Witam. Jaki kombajn zbożowy byłby dobry i sprawdził sie przy zbiorze suchego bobu?
      Kombajn najlepiej żeby miał heder w całośći 3m  a roboczej2.60-2.70 bo mam wąskie drogi dojazdowe na pole i taki byłby na styk dla mnie.
      kombajn kosiłby również kilka ha zbóż rocznie. Najlepiej gdyby to był kombajn sprawdzony już przez kogoś z was do celu omłotu suchego bobu.
    • Przez Agrotron155
      Ja z ojcem stoimy przed wyborem kombajnu i postanowiłem napisać ten temat ponieważ nie mamy jednogłośnego faworyta spośród tej trójki. Bardzo ważna będzie tutaj każda informacja zarówno użytkowników jak i ludzi którzy mieli do czynienia tylko chwilowo z tymi maszynami bądź wiedzą coś na ich temat, z góry dziękuje. Pozdrawiam
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.