kubakuba678

Zetor 8441 czy Pronar 82A/Pronar 82SA

Polecane posty

kubakuba678    0

Witam staję przed kupnem ciągnika który z tych trzech byście polecili wiem że 82a nie ma synchronizowanej skrzyni.Która będzie lepsza jeśli chodzi o 82a szukałbym głównie na stożku.Zetor jestem gotów zostać przy marce ale z którą skrzynią było y lepiej 10x2 12x12 czy 20x4. Uprzedzam mam 12 ha ale zwiększy się areał do 18 ha.temat był podobny o nowy ciągnik a tu pytanie jak oceniacie te ciągniki po kilku latach jak je poznaliście się na nich.Proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarooooXD    0

U nas we wsi jest jeden pronar i z całego serca Ci go nie polecam. Ciągle się psuje i jeszcze ta niezsynchronizowana skrzynia. Jak będziesz miał lub masz przyczepę około 5 ton to nawet ruszyć będzie miał ciężko. A poza tym do zetora są niedrogie części i łatwy w naprawie. A jaką chcesz przeznaczyć cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E no z tym ruszaniem to jakieś głupoty wypisujesz. sama skrzynia bez synchronizacji w polu nie przeszkadza. W transporcie niestety wymaga cierpliwości.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

Wiem że Pronar będzie kapał.Ale też myślałem nad Ursusem 6014 ale słyszę że z tą hydraulika trzeba się bawić jakoś a pieniądz do 85.000 nad nowym się trochę zastanawiałem ale  w tej cenie to jedynie Belarus 820 to zwykły MTZ bo jak cos mogę poczekać co myślicie o nowym C-380?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

U nas we wsi jest jeden pronar i z całego serca Ci go nie polecam. Ciągle się psuje i jeszcze ta niezsynchronizowana skrzynia. Jak będziesz miał lub masz przyczepę około 5 ton to nawet ruszyć będzie miał ciężko. A poza tym do zetora są niedrogie części i łatwy w naprawie. A jaką chcesz przeznaczyć cenę?

 

Bo dzieci nie powinny jeździć ciągnikiem. Kiedyś 82A ruszałem 12t BBS bezproblemowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skowera_1998    12

@seweryn nie słuchaj go bo to przegryw rozrzutnik 8t ciągałem swoim MTZ 52 i jakoś nie miałem problemów z ruszaniem tylko musiałem wajchować, ale wrażenia z jazdy niezapomniane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus 6014 chyba jest mało popularny to ciekawe jak z częściami, komfort pewnie też mniejszy niż w zetorze ale powinien być oszczędniejszy od zetora. A jeśli coś nowego to C-380 na razie mają mało opinii, na jakieś info o awariach itp. trzeba poczekać jeszcze sporo czasu ale jak na razie nie zauważyłem żeby ktoś na niego narzekał a na pewno jest o niebo lepszy o mtz'a.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

@CzarooooXD a ha czyli tylko widziałeś a nie robiłeś?To mnie nie interesuje.

 

Przybieram ochoty na Zetora ale czy napewno to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

Ty się nie zastanawiaj tylko bierz Pronara 82A jak dla mnie ma bardzo dobrą skrzynię też mam na stożku i jakoś robota idzie nie robi najcięższych ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fend930    3

Podłączam się pod to pytanie który lepszy na 16 hektarów ale planuje rozwój do 40-35.Czy może nowy zetor major 80?

Edytowano przez fend930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

poczytaj tu trochę o Majorze  -oczywiście nie odradzam ,ale .... B)


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mialem kiedys MTZ 82 z 97 roku juz malowany na czarno silnik i szczerze nie polecam. Mam zetora i takze szalu jakiegos nie ma ale w porownaniu do tamtego to dzien i noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mialem kiedys MTZ 82 z 97 roku juz malowany na czarno silnik i szczerze nie polecam. Mam zetora i takze szalu jakiegos nie ma ale w porownaniu do tamtego to dzien i noc.

No widzisz ja mam mtz-ta prawie pięć lat i nie narzekam. Do pracy w polu według mnie lepiej się spisuje niż zetory malej serii szczególnie te starsze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Z MTZ najwiecej problemow mialem z hydraulika .Na 20 ha ciezkiej ziemi mam forterre 110KM do orki ,talerzowki i agregatu do siania i opryskow jest 3512 a nawozy i walowanie robi T25.Kazdy z tych ciagnikow ma swoje wady i zalety.I powiem wam ze 3512 np. w poznaniaku super sie spisuje nie zamienilbym go na nic innego szybki zwrotny wszystko widze .Poprostu kazdy ciagnik bedzie sie inaczej nadawal do roznych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tak jak pisałem już koledze fendt930 w prywatnej wiadomości Major na gospodarstwo powyżej 15/20ha nie nadaje się na główny ciągnik opisałem plusy i minusy tutaj:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/46914-nowy-zetor-major/page-17

Ogólnie Major jest nawet przez Zetora określany jako ciągnik pomocniczy:
"...wyśmienitemu stosunkowi cena/moc ciągnik ten docenią zwłaszcza właściciele małych, rodzinnych gospodarstw."
"Major - mały pomocnik do wielkich zadań"
Max maxów ciągnik do 20ha...Na więcej bym go nie kupił jest, po prostu za lekki do ciężkich prac + ma za słaby podnośnik i np. z agregatem uprawowo siewnym 2,5m z wałem packera + siewnikiem amazone d7 mimo że mam ładowacz podnosi mi przód....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

dołóż trochę i forterre kup 9641 bedziesz bardzo zadowolony polecam szczerze jak co to na pw pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj