damian4dz

czas siania

Polecane posty

damian4dz    0

Mam pytanie związane z sianiem poniewaz mój tata mówi że po orce do siania trzeba co najmniej odczekać 1 tydzień. A czy ktoś z was praktykowal sianie od razu po orce??? I jak ze zbiorami potem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja zawsze orze, uprawiam i sieje od razu. Nie widzę różnicy w sianiu w świeżą orke, a w odleżaną. Napewno łatwiej uprawiać świeżą glebę niż zaschniętą. Zwłaszcza w takie suche lata.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Warto poczytać na temat orkowego systemu uprawy zamiast zakładać temat na forum. Po orce siewnej gleba powinna odleżeć odpowiedni okres czasu zależny od tego, co będziesz siał. Szczegóły znajdziesz zarówno w metodykach integrowanej ochrony roślin jak i na tym forum.

Kolega master nie napisał, jakie zboże sieje zaraz po orce. Z żytem taki numer nie przejdzie bez echa (zniżki plonu).

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

albo trzeba po orce zagęścić glebę wałem pierscieniowym zaczepionym do pluga


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Warto poczytać na temat orkowego systemu uprawy zamiast zakładać temat na forum. Po orce siewnej gleba powinna odleżeć odpowiedni okres czasu zależny od tego, co będziesz siał. Szczegóły znajdziesz zarówno w metodykach integrowanej ochrony roślin jak i na tym forum.

Kolega master nie napisał, jakie zboże sieje zaraz po orce. Z żytem taki numer nie przejdzie bez echa (zniżki plonu).

 

Fakt, nie napisałem. Sieję tak wszystko łącznie z rzepakiem oprócz żyta bo go nie uprawiam. Po orce 2x bronowanie na ukos i jest mocno ubite pole.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja sieję zwykle minimum 2 tygodnie po orce ale w tym roku tylko pod żyto zaoram prędzej. Pod pszenżyto i kawałek pszenicy będę uprawiał od razu po orce i siew mniej więcej po dwóch dniach, obawiam się po prostu że nie uda mi się doprawić pola przez posuchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

jak jest sucho to na drugi dzień bronowanie, potem siew wirnikową i wtedy są najlepsze wschody (dotyczy się rzepaku) dla pszenicy najlepiej odczekać chwilę ale trzeba łapać wilgoć bo rok temu niejeden przesiewał bo przespał


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja mam taką ziemię, że albo zaoram i czekam 3 tygodnie - przejdzie parę deszczy to zmoczy i wtedy uprawa i siew albo druga metoda oram i od razu uprawa i siew. W plonach różnicy nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Gleba powinna odleżeć pod zboża ozime, ale w takim roku jak ten, gdzie susza panuje od lipca, nie ma opcji aby zaorać pole wcześniej. Ja czekam na deszcz i dopiero będę orał a myślę, że jak ziemia odleży jakiś tydzień lub dwa też wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj