Skocz do zawartości
cyprian1219

Problem z gruberem - czy wy też tak macie?

Polecane posty

mati8991    10

a próbowales przestawiac na łaczniku otworu przy maszynie i ciagniku ??? moze masz wieszaki niewypoziomowane ?  a jakbys spróbował dac na tryb pływajacy i zobaczył czy wogóle wchodzi i jak głeboko ???

KILEROS    0

witam , mam gubera Euro-masz ma oddzielna regulacje wału i tależy niezależną od ramy ,no i jest ciężki 60 nie da rady go ruszyć bo przód w górę idzie , szerokośc 2,20 pracuje z nim traktor DF agroplus 100 mam ziemie 1 klasy i w tym roku było sucho to nawet sąsiedzi  pozyczali bo pług nie wchodzi ,a gruber daje rade no i po nim bronować nie trzeba ,wiec same zalety , jedyny problem to występuje na polach gdzie miałem powaloną mieszanka składającą sie z pszenicy ozimej owsa i jęczmienia jak jest niedokładnie wykoszone i pozostała nieścięta łąta po zbozu,to w tych miejscach niestety sie pcha w tym roku właśnie dużo takiej mieszanki miałem kombajn  skosił same kłuski i musiałem bronami przed gruberowaniem i palić nadmiar bo nie szło robic może jak by gruber miał rzad talerzy tnących przed grżadzielami to by  i w takim wypadku problemów nie było.Ja w moim agregacie mam talerzeże z zebami i wydaje mi sie że to lepsze rozwiązanie ,pracuje sprzetem od 2 lat i uważam ze do podorywki i uprawy nie ma bardziej uniwersalnego sprzętu , jak nadmieniłem trzeba kombajniste przypilnować żeby dokładnie kosił i jest super git .Koleg który założył wątek chyba jednak ma problemy z regulacja albo coś nie w porządku z hybrauliką traktora innego wyjścia nie ma 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się