Skocz do zawartości
rzymek98

Prasa John Deere 550 Informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
rzymek98    3

Witam wszystkich użytkowników AF. Panowie ile jest potrzebne wyjśc hydraulicznych do tej prasy ? Na czym polega zbijanie hudrauliczne ? Cały czas musi ciągnik nabija docisk czy tylko raz ? W przypadku siatki jak jest ona podawana i jak jest ucinana ?  Czy ciagnik o mocy 75 km wystarczy do niej ? :D z Góry dziękuje za odpowiedź :P Pozdrawiam :)

Milosz27    177

Jak masz hydrauliczny podbieracz to 4 wyjścia jak nie to 2. Docisk jest hydrauliczny zamykasz klapę robi się ciśnienie a dalej to już pasa sama sobie reguluje i robi ciśnienie. Siatka podawana hydraulicznie i ucinana nożem. 75km starczy do tej prasy ale wszystko zależy od zbicia. 

mariuszd93    489

Jest  już kilka  tematów  o tych prasach, nowy  niepotrzebny .

np

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28905-prasa-john-deere-550/

a  tu  cały dział 

http://www.agrofoto.pl/forum/forum/419-prasy-roluj%C4%85ce-john-deere/

w podbieraczu  są  siłowniki  jednostronne  i jedno  wyjście  jest potrzebne do podbieracza...

Wiadomość z agroFakt.pl

dcnt    9

W podbieraczu mam silownik dwustronny w 550, wiec trzeba 2 wyjscia na podbieracz, 2 na klape - w sumie 4.

Milosz27    177

Zgadza się niektóre miały podbieracz z siłownikiem dwustronnego działania jedne z jednostronnego. Jak zamykasz klape robisz ciśnienie a dalej prasa sama sobie dobija takie jak powinno być jak zaczyna balot. 

helus89    8

Mam Problem z Siatką w 545 nie ucina jej równo jest nieraz nawet do 50 cm różnicy między jedną a drugą stroną. I na bardzo suchej słomie nie zawsze obwiąże bele tylko siatke wciągnie do komory i zrobi z niej rulon na samym dole. W efekcie bela zostaje nie obwiązana. Miał ktoś taki przypadek ? W czym może leżeć problem ? 

pawe5    2

@miłosz jak zamykamy klapę prasy siłownimk nie wytważa ciśnienia tylko zamyka zamki

Milosz27    177

Jak nie wytwarzamy ciśnienia. Musi być ciśnienie bo inaczej zapomni ze sprasujesz jedynie jakieś papucie jak po polskiej no chyba ze takie robisz. Bez tego pasów nie napnie nawet i zgniatać nie będzie. Zamykasz robi się ciśnienie ruszasz zaczyna zwijać i ciśnienie dobija do określonego zaworem w prasie zobacz na manometr to będziesz widział ze robi ciśnienie chyba ze masz taki sprzęt ze nie da rady wytworzyć ciśnienia żeby zegar ruszył :)

Mam Problem z Siatką w 545 nie ucina jej równo jest nieraz nawet do 50 cm różnicy między jedną a drugą stroną. I na bardzo suchej słomie nie zawsze obwiąże bele tylko siatke wciągnie do komory i zrobi z niej rulon na samym dole. W efekcie bela zostaje nie obwiązana. Miał ktoś taki przypadek ? W czym może leżeć problem ? 

A nóż masz ostry ?? jak nie rowno ucina to coś z nożem musi być w nowej famarolce sąsiada był tępy od nowości naostrzył i całkiem inna robota. Może być ostry ale nie po całości jednak swoje te prasy już na kręciły także niema co się dziwić i od tego może dobrze siatki nie łapie i zawija u sąsiada tez nie łapała siatki albo złapała i była zaplątana na połowie balota ale no nie można tu porównywać starej poczciwej jd z tym wynalazkiem :) ale podpowiadam ze podobny problem miał i bym to sprawdził

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez rebel22
      Witam czy posiada ktoś tą Prasę jakie macie opinię na jej temat?
    • Przez Piotr609
      Witam panowie mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam