Skocz do zawartości
alir

Bizon ZO56 nie wysypuje zboza przy rozlozonej rurze

Polecane posty

alir    0

Witam! Ze zbiornika nie moge wysypac zboza jak rozloze rure. Jesli jest ona zlozona wtedy wysypuje zboze ze zbiornika normalnie, a kiedy ja rozloze smierdzi pasek. Dwa dni temu kombajn cofnal i walnal rura w słup energetyczny. wycielismy i wyprostowalismy wglebienie w rurze ale to nic nie daje. wydaje sie tak jakby nie "ciagnelo". Co zrobic? Co to moze byc?

lukbold    437

ale się uśmiałem... rure wyprostowali a ślimak pewno dalej krzywy... i zastanawiają się dlaczego nie ciągnie :D :D :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    24

Spróbuj kręcić ręcznie slimakiem czy go nic nie blokuje.
Jeśli będzie się kręcić to podciagnij pasek z prawej strony powinienes znaleść na samej górze przy dużym kole jak dobrze pamiętam za klosowym podajnikiem ;-)

jarciu11    21

Tak jak kolega wyżej napisał zobacz czy nie przesunięty ślimak w rurze wysypu zmierz sobie na otwartej rurze czy gdy ją zamkniesz zazębia sie napęd wysypu czyli ten co jest w zbiorniku z tym w rurze. A do prostowania rury nie wyciągaliście czasem slimaka i może to końcowe mocowanie odwrotnie założone . Skutkuje to przesunięciem slimaka w rurze i nie zazębia się napęd wtedy.

master20002    157

Naciągnij napinacz, jest nad dużym kołem jezdnym prawym na klucz chyba 17 albo 19. U mnie też nie chciał wysypywać po kilku dniach, naciągnąłem i jak ręką odjął.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

lukbold    437

kiedy on rure skrzywił i naraz pasek mu ślizga? to musiałby być dziwny zbieg okoliczności.Ślimak w rurze pewno sie obraca ręką ale jak zazębi sie z częścia ślimaka w zbiorniku i go lekko podniesie to pewno już sie kręcić nie chce. nie może wtedy ruszać sie na boki.... przecież to starczy minimalne skrzywienie. Podciągnij paski to zapewne się dowiesz o ile czegoś nie urwiesz albo od radzu żmijka wytrze dziure w rurze :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszytkich
      Chciałbym sie dowiedziec jak sens ma montowanie bocznej rury wydechowej przy schodkach i czy to nie jest niebezpieczne (iskry itp.)?
    • Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez d4rek
      Jak w temacie rozważam któryś z tych modeli różnica w cenie około 25k (55k i 80k).  Nie interesują mnie inne marki po prostu co przemawia  na korzyść każdego modelu pracowałby na 20-30h swoich i reszta usługi.

Ps. może ktoś ma na sprzedaż nie dobitego ?
    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez zimrex
      Witam serdecznie poszukuje mechanika. Mam problem odnośnie ciągnika belarus 320.4 problem polega na tym że w skrzyni coś się tłucze i zgrzyta najbardziej na biegach wstecznych i  nieda się jezdzić niewiem co mam z tym zrobić  Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje