Skocz do zawartości
News
alir

Bizon ZO56 nie wysypuje zboza przy rozlozonej rurze

Polecane posty

alir    0

Witam! Ze zbiornika nie moge wysypac zboza jak rozloze rure. Jesli jest ona zlozona wtedy wysypuje zboze ze zbiornika normalnie, a kiedy ja rozloze smierdzi pasek. Dwa dni temu kombajn cofnal i walnal rura w słup energetyczny. wycielismy i wyprostowalismy wglebienie w rurze ale to nic nie daje. wydaje sie tak jakby nie "ciagnelo". Co zrobic? Co to moze byc?

lukbold    552

ale się uśmiałem... rure wyprostowali a ślimak pewno dalej krzywy... i zastanawiają się dlaczego nie ciągnie :D :D :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    37

Spróbuj kręcić ręcznie slimakiem czy go nic nie blokuje.
Jeśli będzie się kręcić to podciagnij pasek z prawej strony powinienes znaleść na samej górze przy dużym kole jak dobrze pamiętam za klosowym podajnikiem ;-)

jarciu11    21

Tak jak kolega wyżej napisał zobacz czy nie przesunięty ślimak w rurze wysypu zmierz sobie na otwartej rurze czy gdy ją zamkniesz zazębia sie napęd wysypu czyli ten co jest w zbiorniku z tym w rurze. A do prostowania rury nie wyciągaliście czasem slimaka i może to końcowe mocowanie odwrotnie założone . Skutkuje to przesunięciem slimaka w rurze i nie zazębia się napęd wtedy.

master20002    200

Naciągnij napinacz, jest nad dużym kołem jezdnym prawym na klucz chyba 17 albo 19. U mnie też nie chciał wysypywać po kilku dniach, naciągnąłem i jak ręką odjął.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

lukbold    552

kiedy on rure skrzywił i naraz pasek mu ślizga? to musiałby być dziwny zbieg okoliczności.Ślimak w rurze pewno sie obraca ręką ale jak zazębi sie z częścia ślimaka w zbiorniku i go lekko podniesie to pewno już sie kręcić nie chce. nie może wtedy ruszać sie na boki.... przecież to starczy minimalne skrzywienie. Podciągnij paski to zapewne się dowiesz o ile czegoś nie urwiesz albo od radzu żmijka wytrze dziure w rurze :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BaszaPasza11
      Witam. Od 25 lat posiadam Bizona i zawsze tak go ustawiałem że ziarno leciało czyste, i całe. W tym roku jak i tamtym po prostu łupie ale bardziej gniecie ziarno. 2 lata temu wymieniliśmy w nim 2 koła pasowe od obrotów młocarni i obroty są podkręcone na maxa (pas na samym wierzchu talerza) ale jednak na zegarze pokazuje około 800. Klepisko jest dobre, szczeline zmieniałem na różne sposoby ale tak jak zawsze to i tak łupie. Sita dolne, górne tak samo. Podajniki napięte nie za mocno. Tyle mam lat doświadczenia i przez te 2 lata taka głupota się dzieje. Czy może obroty na młocarni są duże? Zmienić je? Ale mówię pokazuje mi 800. Być może prądniczka głupieje? Nie mam pojęcia proszę o porady.
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez pafeu
      Witam, mam pytanie dot.skrzyni biegów. A mianowicie kiedy podczas braku biegów hamulec ręczny jest zaciągniety i kręcę kołem od sprzęgła to wałek od ręcznego się kręci. Czy to możliwe, że podczas oberwania nitów wałek będzie się kręcił? 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.