Skocz do zawartości
dragonmt852

przekaźniki świateł

Polecane posty

Kamil1998    85

Nie do końca rozumiem jak może działać zabezpieczenie wpięte równolegle. Szeregowo, to ok,ale równolegle?

marian3p    16

Odpowiednio wpięta równolegle dioda do uzwojenia przekaźnika, ma za zadanie gasić impulsy wysokiego napięcia, jakie mogły by powstać na skutek wyłączania przekaźnika. Wystarczy poczytać o właściwościach cewek i wszystko stanie się jasne.

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    175

Dioda czasami jest zamontowana,ale żeby ten sam bezpiecznik chronił światła drogowe i światła robocze to takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem.

Sam montowałeś te przekaźniki czy ktoś to robił?

Kamil1998    85

Marian3p, rozejrzę się za jakąś lekturą :)

Bezpiecznik jest jeden prawdopodobnie dlatego,że w tych ciągnikach (chyba oprócz mojego :lol: ) jeśli są włączone drogowe i włączymy robocze, to drogowe gasną.

dragonmt852    28

oprócz mojego  bo ja też przerobiłem że mam dolne razem z górnymi

czy taką oslonę na konektor można założyć bez żadnej zaciskarki? czy ją wystarczy nasunąć tylko na konektor? http://allegro.pl/oslona-plastikowa-konektor-samochodowy-6-3mm-10szt-i5596224337.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=RTV+i+AGD-10_Elektronika-67193_Elektronika-67194_Części+stykowe-67203_Złącza-68368#

Edytowano przez dragonmt852

asharot    175

To w końcu przerabiałeś coś czy nie?

Jaki cel ma włączenie świateł drogowych z roboczymi?

Osłona jest na wcisk,do demontażu potrzebny jest mały płaski śrubokręt.

dragonmt852    28

1.przerabiałem że górne świecą razem z dolnymi a w temacie przekaźników nic nie robiłem

2.zrób to będziesz wiedział

3. czyli nie potrzeba żadnych narzędzi?

Kamil1998    85

Asharot, na górze są żarówki R2 i oświetlają część pola,a drugą część oświetlają drogowe (dalej, bliżej ciagnika). Osobiście górne R2 podłączyłem pod włókno drogowe (oryginalnie są na mijania) i świecą trochę dalej i mocniej.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie są żadne światła robocze. Przepisy dopuszczają umieszczenie świateł mijania w miejscu innym niż w masce i używanie ich w przypadku gdy światła w masce są zasłonięte np. przez ładowacz czołowy. Dlatego muszą gasnąć światła mijania w masce po włączeniu tych na kabinie oraz po włączeniu świateł drogowych. Przerabianie tego jest zwykłym druciarstwem i w dodatku niezgodne z przepisami.

Kamil1998    85

To co nie co tłumaczy, ale kto powiedział,że będę walił ludziom po oczach na 4 lampy jednocześnie?

dragonmt852    28

Asharot, na górze są żarówki R2 i oświetlają część pola,a drugą część oświetlają drogowe (dalej, bliżej ciagnika). Osobiście górne R2 podłączyłem pod włókno drogowe (oryginalnie są na mijania) i świecą trochę dalej i mocniej.

ja na górze mam żarówki H4 a nie R2

A odnośnie tych świateł to dlaczego w nowych ciągnikach robią że wszystkie światła mogą razem świecić?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo nowe ciągniki nie mają świateł mijania na kabinie. Wszystkie światła na kabinie są światłami roboczymi, więc i tak nie wolno ich używać na drodze publicznej.

jacus    95

wg katalogu to jest pokrywa-chyba w miejsce wlacznika swiatel awaryjnych .zaslepka ma numer 6011 5615

MarcinNH    42

Co może być przyczyną że nie ma prądu na prawej stronie ( gorne dolne światła mijania) mijania nie działają wgl tylko na dlugich swieci lewa lampa górna lub w masce zalezy od przelaczenia. W czym szukac przyczyny?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się