Polecane posty

Bartek2997    1

Witam

 

Pare dnie temu , gdy wyjezdżałem z posesji "zakleszczyły " mi się biegi i ciągnik zatrzymał sie i nie mogłem wrzucic żadnego biegu. Pózniej po krótkich oględzinach okazało sie , że wyskoczyła galka od  dżwigni zmiany biegów(ta pod kabiną) . Wepchałem ją na miejsce i dojechałem do domu. Od tamtej pory ciągnik nie był uzywany bo wymianiałem pompke sprzegła , bo ciekła w kabinie.  Dzisiaj gdzy juz ją zrobiłem i próbowałem jezdzic ciągnikiem to nie wskakuje mi 3 i 4 bieg na kazdej grupie (zółw/zając;A/B) 

 

Ktos moze doradzic co w tej sytuacji robić? Rozbierac go i jakis remont skrzyni robic, czy może być cos z komputerem?

 

 

 


Zauważyłem jeszcze , że na tej gałce jest duży luz i na drązku nie czuć jak bieg wskakuje tylko dochodzi do pewnego momentu inic.

Edytowano przez Bartek2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A może przekręciło się na śrubie która ustala ten ,,wybierak" na wałku od biegów, nie wiem czy dobrze mnie zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

rozebrałem to i na drązku jest regluacja długosci , tylko , ze nie wiam jak to dokładnie ustawić . ale chyba będe musiał kupić nowy ten drązek , ale narazie chciałbym sie dowiedzieć co jeszcze inni powiedzą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wybierak Ci się przekręcił tak jak pisał Sznajdzik.... i nie kombinuj za dużo tylko popatrz i poruszaj wajchą co wchodzi do pokrywy skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Odkręciłem dzisiaj dekiel z prawej strony kabiny od strony cięgien od lewarków i zauważyłem że nie ma kawałka wodzika 3 i 4 biegu.

I teraz pytanie czy da się wymienić to jakoś bez rozpoławiania ciągnika??

Jeśli tak to w jaki sposób.

Zależy mi na czasie gdyż ciągnik jest mi potrzebny.

Bardzo proszę o szybką pomoc

post-148520-0-16963000-1439838593_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ten wałek na którym są wodziki da się wysunąć do przodu ciągnika i zdjąć odziki ale konieczne jest jak dobrze pamiętam zdjęcie pkrywy z drugiej strony skrzyni choćby dla wygody pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Dzisiaj już wszystko ogarnięte.Założyłem nowy wodzik i wszystko skręcone tylko zostało jeszcze najgorsze; założyć tą pokrywe skrzyni. Tak ciężko jest to założyć że już nie mam sił.

Może ma ktoś na to jakąś radę, jakie biegi wrzucić itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Traktor śmiga dziś aż miło a przy okazji wymieniłem pompkę sprzęgła i biegi wchodzą idealnie przy okazji mechanik z okolicy zaglądnął do skrzyni i z tego co było widać od tego dekla to wynika że łożyska itp.. są w bdb stanie i nie trzeba tam już nic dłubać.

I jeszcze rada dla kogoś kto będze kiedyś zdejmować ten wałek od widełek; jeśli nie da rady zdjąć widełek bo brakuje jakieś 2-3cm można spokojnie przyciąć kawałek miski olejowej a konkretnie taki wypust który później pokażę na zdj bo aktualnie ciągnik już pracuje :)

Ceny widełek miażdżą orginał-2500 zł, niemiecki zamiennik 1700 zł,a mi doradził mechanik żeby kupić orginalne używane za 500 zł bo ta część nie przenosi żadnych dużych obciążeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A pompkę jaką kupiłeś zamiennik oryginał czy coś dopasowałeś? bo przy mojej trochę mokro muszę się rozeznać w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj