Skocz do zawartości
yacenty

Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo!

Polecane posty

yacenty    557

 

UWAGA!!!

Link do pokoju z wideoczatem:

 

Martwią Cię kary za nadprodukcję mleka albo wysokość planowanych odszkodowań za straty związane z suszą? A może interesuje Cię, co planuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii sprzedaży międzynarodowej i rosyjskiego embargo? O wszystko to i jeszcze więcej będziesz mógł zapytać bezpośrednio Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Marka Sawickiego. 

 

Portal AgroFoto.pl zaprasza na wideoczat z Ministrem, który odbędzie się już 19 sierpnia o godzinie 20.00. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce z udziałem tak ważnej osobistości! Zasiądź zatem wygodnie przed monitorem komputera, laptopa lub przy smartfonie i zapytaj Ministra Sawickiego o najważniejsze dla Ciebie sprawy rolnicze. 

Liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już dziś! 

 

W wideoczacie możesz wziąć udział z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Oto czego jeszcze potrzebujesz:

– przeglądarka internetowa z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),

– słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera i odpowiedzi Ministra,

– dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).

Połączenie z wideoczatem odbywa się poprzez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami, takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym). Jeżeli natomiast będziesz łączyć się z nami za pomocą urządzenia mobilnego, ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida bądź BlackBerry. 

Uwaga! Podczas pierwszego podłączania koniecznie przetestuj swoje połączenie (aplikacja sprawdza, czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania). Pamiętaj też, aby sprawdzić, czy działa Ci dźwięk w komputerze! 

 

Link do relacji:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    94

Pieresze to co oni zamierzają zrobić z ta susza. Zwlaszcze wśród chodowców bydła. IUNG uważa ze suszy nie ma. Podczas gdy lasu państwowe wprowadzają 4 stopien zagrożenia pożarem. A Wisła to juz strumyk. To jest susza czy nie?
Drugie to co jest z tym ASF. Jaki jest stan na dzień dzisiejszy.

Kwotowanie produkcji mleka? Gdzie sa pieniądze przeznaczone na tzw miekki start.

Czy ministerstwo zareaguje w jaki kolwiek sposób na próbę wymuszenia przez supermarkety obnizki ceny produktów mleczarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfarmer    4525

Kiedy Zostanie uruchomiona Pomoc w związku z suszą  i jak będzie wyglądała   ta Pomoc  naco możemy Liczyć prócz kredytów  Suszowych o których  Banki jeszcze nie wiedzą  nie dostały  żadnych Dyspozycji

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

Z czego wynika to, że IUNG wskazuje na niedobór wody na -170-179mm(prawie maksymalny stopień) w mojej gminie w województwie mazowieckiem a mimo to w gminie nic nie wiedzą o żadnych komisjach? to gdzie one są jak jest taki niedobór wody i nic nie jest powoływane?

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krones    0

A jak by tak zamiast kredytów suszowych, państwo bądź unia dała dopłatę do każdej krowy sprzedanej na ubój;

pierwszej 600 euro

drugiej 500 euro

trzeciej 400euro

czwartej i kolejnych po 300 euro

paszy mamy mało i ogólnie jest droga więc trzeba redukować stada.

Mniej krów, to i mniej mleka więc cena mleka powinna wzrosnąć.

Aby rozładować duże ilości mięsa wołowego zrobić kampanię promującą wołowinę w supermarketach.

Po takiej akcji ludzie częściej sięgali by po te mięso także w przyszłości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    26

1. Dlaczego ministerstwo, nie potrafiło wyliczyć ile mają wolnych środków, aby je odrazu "skumulować" i powiedzieć, że tyle i tyle będzie pieniędzy na działanie MR, wybory się zblizają to i kasa się znajduje... dobry gospodarz wie co ma...

2. Dlaczego okres posiadania gospodarstwa w MR to TYLKO 5 lat, przecież to jest krótki okres, wielu przejeło aby potem oddać wdzierżawę lub sprzedać...

3. ASF czemu bijecie świnie a nie dziki, bo po lasach latać nie trzeba, tylko do chłopa i po robocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    47

Dlaczego rozporządzenie do Młodego Rolnika wyklucza osoby, które chcą pracować na roli.

 

Podam przykład. Mam 19 lat. W trakcie nauki 3 klasa technikum agrobiznesu. W 2012 roku umiera mój tato i na postanowieniu z sądu otrzymuję że jestem posiadaczem 1/4 gospodarstwa czyli 2,26 ha. Wcześniej było, że jeżeli osoba się uczy to ma liczone 12 miesięcy od ukończenia szkoły w systemie dziennym aby się zrzec ziemi i być ,,czystym'' (dlatego się nie zrzekałem aby nie robić dodatkowych kosztów).Teraz 12 miesięcy jest liczone od pełnoletności. W moim przypadku jest już 16 miesięcy. Wszystkie inne warunki spełniam, tylko to że zostałem pokrzywdzony przez los po stracie ojca to teraz rozporządzenie mnie wyklucza z nowego naboru. Nie rozumiem tego naprawdę czy to jest na pewno pomoc dla MR. Po co w ogóle tworzenie nowych pojęć: osoba urządzająca i kierująca gospodarstwem.

Przejmując w lubelskim 20 ha ziemi oraz 20 sztuk bydła nie mogę skorzystać z premii dla Młodych rolników pomimo tego że mam 19 lat i kwalifikację R.03.

 

Dlaczego w MR posiadając kwalifikację R.03 dostaję 0 pkt będąc w technikum agrobiznesu. Tylko dlatego, że mam szkołę nie ukończoną. Mam rozumieć, że gdybym 3 lata temu jak stawałem przed wyborem szkoły i poszedłbym do zawodówki to zrobiłbym lepiej, bo już miałbym ukończoną szkołę, a przecież wszyscy chcą mieć wykształconych rolników.

 

Dlaczego MR nie może być wkładem własnym do modernizacji. Przecież to ma być pomoc dla młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Co z eksportem Polskiego mięsa wieprzowego do Azji? Trwały jakieś rozmowy ale teraz nikt nas o niczym nie informuje.

2. Czy Pan minister chce żebyśmy znowu byli zmuszeni blokować drogi czy w końcu ogłosi stan klęski żywiołowej a nie powołuje się na dane z kosmosu? Czy rząd nie widzi tego jaka jest susza? że w połowie sierpnia kukurydza jest już całkiem wyschnięta a w sklepie sprzedawane są jeszcze zeszłoroczne ziemniaki a na pytanie do sprzedawczyni czemu nie ma młodych ona mi odpowiada "a skąd pan chce wziąć młode przy takiej suszy?"

3.Czy będze jakaś konkretna pomoc finansowa ( nie większe dotacje z PROW na rozwój produkcji prosiąt bo kto będzie inwestował w coś co pociągnie go do bankructwa) dla producentów trzody z całego kraju? bo w takiej sytuacji dochodzi już do tego że przy produkcji świń nie stać mnie na jesienne nawozy że o nasionach kwalifikowanych mogę już tylko pomarzyć.

Edytowano przez 1mechanizator1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    85

Moje pytanie dotyczy kar za mleko które musimy zapłacić.

Na wyprodukowanym przez Nas Rolników mleku zarobili wszyscy oprócz nas mleczarzy, czyli mleczarnie, sklepy, supermarkety, pośrednicy jak również nasz rząd(czytaj podatek od produktów rolnych). Wszyscy mają czysty zysk, a my musimy tracić za to, że je tylko wyprodukowaliśmy??? Dla czego nie zrobi tego rząd? Ile w 2014 roku wpłynęło do budżetu państwa pieniędzy z handlu polskimi produktami rolnymi i jego przetworami??? Wie Pan co grozi farmerom którzy mają grube setki tysięcy do zapłaty? Już niektórzy z nas dostają za litr mleka mniej niż wynosi kara za przekroczenie kwoty mlecznej i z czego oni mają zapłacić tą karę? Kto pokrywa kary za przekroczenie kwoty w innych krajach Unii Europejskiej(rolnik czy rząd)???

 

Osobiście przekroczyłem tylko 3tys litrów, ale uważam, że nieważne o ile przekroczyliśmy kwotę mleczną czy 100 litrów czy 100 tys litrów, to karę za nadprodukcję powinno ponieść państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    14

Moje pytanie brzmi: Dlaczego tyle półtuszy jest przywożonych z zachodu, czy nie można tego jakoś opodatkować żeby dać zarobić polskiemu rolnikawi a nie duńskiemu czy niemieckiemu?? dlaczego markety nie mają obowiązku wyróżnić na półkach z jakiego kraju pochodzą wyroby mięsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cedox    14

Szkoda, że nie było możliwości stworzenia konferencji, w której online moglibyśmy zadawać pytania Panu Ministrowi. Mimo to gratuluję pomysłu.
Przechodząc do pytań:
1. Jaki sens miało zwiększenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa młodego rolnika z poziomu 6000 euro w zeszłorocznym naborze do 13 000 euro w nadchodzącym? Powszechnie wiadomo przecież, że z poprzedniego naboru premii nie otrzymali rolnicy, którzy uzyskali najmniej punktów - a tym samym mieli gospodarstwa mniejsze, charakteryzujące się niższą wielkością ekonomiczną. Naturalną koleją rzeczy powinno być złagodzenie pewnych kryteriów, po to aby umożliwić otrzymanie premii szerszej rzeszy młodych rolników. Czy w takim razie jest szansa na obniżenie wymagań chociażby w kwestii wymaganej wielkości ekonomicznej przed rozpoczynającym się naborem na Ułatwianie Startu Młodym Rolnikom? Albo chociaż na jej regionalne zróżnicowanie?

2. W projekcie rozporządzenia dotyczącego Modernizacji Gospodarstw Rolnych zawarta jest informacja, iż nie będzie możliwości dofinansowania zakupu maszyn, które zostały zakupione z wykorzystaniem środków unijnych w poprzedniej perspektywie finansowej. Rozumiem że chodziło tutaj, aby ukrócić proceder, w którym rolnik np. sprzedaje kilkuletni, wciąż sprawny ciągnik i kupuje nowy, marnotrawiąc tym samym środki, które ktoś mógłby wykorzystać bardziej racjonalnie i efektywnie. Całkowicie się z tym zgadzam. Wydaje mi się jednak, że warto byłoby wprowadzić pewne wyłączenia od tej zasady, bo przecież istnieją maszyny, takie jak chociażby przyczepa rolnicza, których musi być kilka na wyposażeniu dobrze rozwiniętego gospodarstwa, a tym samym zakup kolejnej maszyny tego typu nie oznacza automatycznie sprzedaży "starej". Czy jest zatem szansa na wprowadzenie pewnych wyłączeń od wspomnianej wyżej zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    557

Cedox - konferencja jest jutro - w srode o godzinie 20.00, wtedy możesz przyjść i zadać pytanie.

Zapraszamy.

Nie mniej 2 pytania które zadałeś wcześniej przekażemy Panu Ministrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    0

Witam

Mam pytanie do Pana Marka Sawickiego

 

1) dlaczego w rozporządzeniu odnośnie ,,Modernizacji gospodarstw rolnych.............." jest zapis o zakazie kupowania wszelkich urządzeń do nawadniania upraw?

Tegoroczna susza pokazuje jak ważne są takie urządzenia. Wg ekspertów klimat będzie się nadał ocieplał i takie lata jak to możemy mieć co roku.

 

2) odnośnie zakupu urządzeń tego samego typu (pytanie podobne do cedoxa ale bardziej obrazujące problem)

Rolnik miał np  5 ha upraw jagodowych - kupił kombajn połówkowy na PROW 2007-2013. Jest rolnikiem aktywnym rozwinął się przez te lata i powiększył areał upraw do 40 ha.  W tej chwili zbiór kombajnem połówkowym takiej plantacji trwałby miesiąc. Czy rolnik ten będzie miał możliwość zakupu kombajnu całorzędowego z dofinansowaniem programu ,,Modernizacja...."? Każdą sytuację powinno się rozptrywać indywidualnie a nie wrzucać do ,, jednego worka"

 

Proszę o zadanie tych pytań Ministrowi.

Edytowano przez angry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

- Czy kiedykolwiek zostaną podjęte działania mające na celu uniemożliwienie pobierania dopłat obszarowych przez ludzi nie mających nic wspólnego z rolnictwem? Bo zapowiadane zmiany w nowym systemie płatności to tylko puste słowa i utrudnianie życia rolnikom. Po raz kolejny opłaca się leżeć i nic nie robić, brać dopłaty a dodatkowo jeszcze może znajdzie się jakiś głupi nadgorliwy co rzuci parę groszy za dzierżawę i nic mu nie zostanie.

 

- Jakie ma Pan plany, aby uniemożliwić sprzedaż ziemi obcokrajowcom?

- Dlaczego po rolniczych protestach, nagle są nakładane mandaty za opóźnienia przy rejestracji zwierząt?

- Dlaczego nie zajmie Pan stanowiska w sprawie rolników protestujących pod Sierpcem? Jak można karać za udział w legalnym proteście?

- Dlaczego promuje Pan wizerunek rolnika jako brudnego, głupiego robola co traktorem to tylko pod sklep potrafi zajechać po alkohol i ciągle narzeka, że mu źle i Unia za mało daje. Sprzęt rolniczy to za 1 zł od Uni dostał i jeszcze na drogi nim wyjeżdża żeby 'pożądnym obywatelom pracującym 8 godz dziennie' życie utrudniać.

- Jaki ma Pan pomysł aby zatrzymać falę nacisków na obiżki cen mleka przez sieci handlowe?

- Dlaczego sieci handlowe praktycznie nie płacą podatków?

- Dlaczego nie podał się Pan do dymisji, skoro nie umie Pan poprawić bytu Polskiego rolnika?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davmix    0

Kiedy możemy spodziewać się rozporządzania dotyczącego dalszego wycofywania owoców i warzyw z rynku w związku w embargiem?
Jaki jest przybliżony termin rozpoczęcia ww. działań w tym roku? Za 3 tygodnie zbiory jabłek będą już trwały w najlepsze.

 

Kończąc, w imieniu sadowników chciałbym podziękować za zeszłoroczną pomoc, działanie 1031/2014 uratowało branżę sadowniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    9

Dlaczego w województwie podlaskim nie zostały odstrzelone wszystkie dziki, mimo że Pan obiecał. Dlaczego dalej nic nie zrobiono, mimo że dziki chodzą całymi stadami i niszczą ludziom uprawy.Muszą być jakieś ograniczenia populacji dzików. Ten problem nie może być dalej bagatelizowany!

Jest Pan jedyną osobą, co może z tym coś zrobić!

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×