Skocz do zawartości
Arek

Grubość blachy na podłodze i na burtach w przyczepie skorupowej ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Blachy
Arek    121

Jaką blache byście proponowali na podłoge żeby nie bała się najcięższych prac typu ładowanie buraka z 2-2,5m wysokości, 4mm wystarczy? Czy na ściany boczne 3mm będzie wystarczające? A może ktoś wie jaka jest grubość blach w fabrycznych przyczepach skorupowych ?

zorzyk2    50
Jaką blache byście proponowali na podłoge żeby nie bała się najcięższych prac typu ładowanie buraka z 2-2,5m wysokości, 4mm wystarczy? Czy na ściany boczne 3mm będzie wystarczające? A może ktoś wie jaka jest grubość blach w fabrycznych przyczepach skorupowych ?

Jeśli masz możliwość to na podłogę zastosuj ryflowaną np: 4mm , jest twardsza i tak łatwo się nie odkształca. W skorupowych stosują specjalny rodzaj stali, jedni stosują DOMAX inni HARDOX, samą grubością sprawy nie załatwisz. Na burty bym proponował np: 2 mm ale przetłoczoną w płytki trapez.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    121

Na starze mam ryflowaną i taka blacha nie nadaje się do wywrotek, dużo gorzej wszystko zlatuje. Na boki ryflowana blacha też raczej odpada... Myślę, że 3mm powinno dać rade na bokach. Co 70cm będą wzmocnienia pod podłogą i na ścianach z profilu 50x50x4mm

zorzyk2    50
Na starze mam ryflowaną i taka blacha nie nadaje się do wywrotek, dużo gorzej wszystko zlatuje. Na boki ryflowana blacha też raczej odpada... Myślę, że 3mm powinno dać rade na bokach. Co 70cm będą wzmocnienia pod podłogą i na ścianach z profilu 50x50x4mm

Kolego zapomniałem napisać - ryflem do dołu. Pod podłogą daj wyższy profil o przekroju prostokąta.

kon23    0

Ja proponował bym 3mm na duł i 2mm na boki w zupełności wystarczy nawet jak byś sam gruz albo kamienie na niej woził

ursus1395    4

ja tam jestem za tym zeby na podłoge kłasc blache 3mm a na burty to trapezowa a grubosć to zalerzy

griga    146

A masz jakieś zdjęcia tej budowanej przyczepy? Jeśli tak to wrzuć na AF

Arek    121
Akurat jestem w trakcie budowy przyczepy skorupowej o ładowności ok 6T. Na burty daję 3mm a na podłogę 4mm, wymiary skrzyni 2 na 3 i 1.5m wysokości

Tylko 3m długości ? bardzo mała będzie...

Arek    121

Zależy do czego ma być używana, jak dla mnie dużo z krótka.

qqq    18

Kolego my mamy łódki czeskie MEGA 20 3 szt. i tam blach na podłodze jest ok.5 mm i się lekko pofalowała , wozi się nimi głównie buraki od Holmera na usługach robią po około 2000 wysypów w czasie kampani a przez reszte roku zboże ,piach ,obornik.

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jackassiu
      Witam
      Mam zamiar kupić przyczepę z SANOKA D 45( najprawdopodobniej) wywrot na 2 str, ładowność 3,5t. Po prawej stronie nad tylnym kołem znajduje sie tabliczka znamionowa a z lewej str tej tabliczki jest jeszcze jakiś "aluminiowy pasek" (obydwie te tabliczki są nie czytelne-jakiś nalot+farba). Moje pytanie jest następujące: gdzie szukać nr nadwozia-ramy?
      Odnowienie tych numerów kosztuje "TYLKO" ok 310 zł
    • Przez Radek000111
      mam zwykłą, starą przyczepe 3 tonową, ile atmosfer powinna miec kołach żeby nie siadły opony pod ciężarem?????
    • Przez pio46
      Witam .Jaką nową  przyczepę polecacie  około 12 ton z skrzynia pow 5 metrów i ich ceny?
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez Tomsky
      Witam,
      zastanawiam się nad zakupem używanej przyczepy skorupowej SODIMAC , tandem resorowany. Jeśli na forum są użytkownicy takiej maszyny proszę o info na co zwrócić uwagę przy  zakupie , ewentualnie słabe strony czy problemy .
      Pozdrawiam