ukaszSotta

Agregat uprawowy i brona talerzowa do ursus c 330 ???

Polecane posty

ukaszSotta    0

Witam! Proszę o pomoc w doborze agregatu uprawowego i brony talerzowej do ciągnika ursus c 330... Klasa ziemi 5-6

Mój typ to agregat bomet 1,8m i brona talerzowa bomet 1,6m

Czy brać wał rurowy do talerzówki?

Czy brać wał przedni do agregatu?

Na rynku dostępne są jeszcze talerzówki strumyk, agregaty rsp kielce- może jakieś inne firmy?

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

przedni wał do agregatu lżej idzie i lepiej robi  a co do talerzówki to przemyśl czy ci ściągnie i podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

waga zestawu sięliczy a z wałem dalej wystaje do tyłu i może nie dać rady wszystko zależy od masy  maszyny 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

C-330+talerzówka+wał rurowy,naprawdę szacun za odwagę.

Agregat weź 1.8m z dwoma tylnymi wałkami na wchaczu.Z przednim wałkiem możesz mieć problem uciągnąć taki zestaw.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszSotta    0

szwagier ma przedni wał 2 tylne wałki na wahaczu i przedni ciągany przez c 330 szerokość 2 m uprawia super jak na ursusa i daje rade a sąsiad ma bez przedniego wału i zostają koleiny po ciągniku dlatego pytam czy kupować z przednim wałem? Wał do talerzówki to chyba faktycznie zły pomysł...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja mam 2,1m dwa tylne wałki na wchaczu i z C-360 na III-biegu jest naprawdę co robić na IV-klasie ziemi po równym polu.

Podstawa to dobrze ustawić agregat,zęby mają być co najmniej na 3/4 głębokości i wtedy nie ma żadnych kolein.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszSotta    0

Wybór padł na agregat bomet 1,8 z 2 wałkami na wahaczu i talerzówkę bomet 1,5m

Myślałem o agregacie rsp kielce ale widzę że materiał jest cienki...

Proszę o doradztwo i zamykam temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek3232    0

Również zastanawiam się nad agregatem produkcji RSP Kielce. Czy ma ktoś doświadczenie z tymi agregatami ponieważ ceny są atrakcyjne w porównaniu do innych producentów. Agregat jaki poszukuję to 2,8M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj