Skocz do zawartości
bronek102

NH Clayson M103 -Heder spadający na ziemię podczas pracy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Clayson
bronek102    0

Witam.

Mam problem z hederem jak w temacie.Polega na tym,że  podczas jazdy kiedy chcę podnieść heder ,to po naciśnięciu dżwigni na podnoszenie heder natychmiast spada całkowicie na ziemię i dopiero po chwili { ok. 2-3 sekundy} zaczyna się normalnie podnosić.

Jest to dość kłopotliwe.Przez to dziś ułamałem 3 palce i 2 nożyki ,a w końcu pękła mi kosa . Proszę pomóżcie mi , w czym tkwi problem i jak to naprawić? Aha sprawdziłem poziom oleju -jest ok.  pompa daje ciśnienie ok 12 Mpa siłowniki motowideł i wariatora działają normalnie.

Kombajn NH Clayson M103 .

Pozdrawiam !!!

GabiPL    1

Najwidoczniej jest opóźniony ruch dźwigni względem pompy. Po naciśnięciu dźwigni coś blokuje dopływ oleju lub przewody są już zużyte. Polecam sprawdzić :)

bronek102    0

Najwidoczniej jest opóźniony ruch dźwigni względem pompy. Po naciśnięciu dźwigni coś blokuje dopływ oleju lub przewody są już zużyte. Polecam sprawdzić :)

W tym kombajnie jest zwykły mechaniczny rozdzielacz i dziwne jest to ,że po naciśnięciu dzwigni  rozdzielacz nie utrzymuje poziomu , a

własnie od razu cały heder spada na ziemię.Jeśli się nie mylę, to rozdzielacz nie powinien dopuscić do takiej sytuacji.

Wiadomość z agroFakt.pl

bronek102    0

rozdzielacz przepuszcza do regeneracji

Dzisiaj wymieniłem olej hydrauliczny na nowy bardziej "gęsty". Teraz jest nieco lepiej ale nie tak jak powinno być. I pytanie :>czy jest szansa samemu zrobić regenerację w warunkach domowych tzn wymiana uszczelnień,oringów itd, > czy jednak trzeba oddać do jakiegoś zakładu .

Może ktoś z Kolegów "przerabiał ten temat" i podzieli się gdzie najlepiej go zrobią. Mieszkam woj. pomorskie ale oczywiście mogę dalej wysłać.

Pozdrawiam!!!

Edytowano przez bronek102

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się