Skocz do zawartości
ziom343

New holland tc5060 problem z czystością pszenicy.Pilne!!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziom343    0

Witam.

Mam problem z zbiorem pszenicy.Dzisiaj kosiłem pszenice i bardzo brudna ona mi wyszła ,były i ziarka w plewach i sama plewa również klosy z z ziarkami w zbiorniku.Różnych próbowałem ustawień sita dole całkowicie zamknołem.Górne sita stopniowo zamykałem i dalej to leciało.W dolnym sicie wydaje mi sie pomimo zamknięcia całkowitego to jest szczelina i temu może nie chce spowrotem iść na młocarnie do ponownego omłotu.I przez tą dziurę w sicie może leci do zbiornika?

W każdej pszenicy brud mi zostaje ale w niektórych odmianach więcej lub mniej.

Miał ktoś z tym problem ,lub wie jak z tym się uporać w tym kombajnie z góry dziękuje za pomoc.

Z pszenicą to jest tak że im słabsza im mniejsze kłosy to jest bardziej zanieczyszczona w zbiorniku,ponieważ te kłosy są tak małe,że przelatują całe i niedomłócone przez sito ziarnowe do zbiornika.Jak ktoś ma pszenicę o plonie 8t.z hehtara to tam kłóska nie ujrzysz bo jest tak gruby że nie zmieści się przez szczelinę w sicie,a i klepisko można przy takiej pszenicy sporo odstawić a nawet trzeba bo przepływ masy jest tak duży że i tak się wymłóci.

Jeżeli jak mówisz zamknąłeś prawie całkiem sito dolne a nadal miałeś kłosy to masz gdzieś dziurę która przepuszcza kłosy do zbiornika.

Musisz wyjąć sita wejść w kombajn i szukać przyczyny.Pewnie myszy porobiły ci dziury w fartuchach

343    1

Dzięki za fatyge już w tym roku bizonem pszenice prawie skończyłem.Na następne żniwa trzeba szukać przyczynę.Kłosów to może śladowe ilości znajdą się ,ale plew od ciula jest.Pszenica mi sypała po 7 t może temu ,że susza potem ją przypaliła ,że plackami zółta była cała i ziarko drobniejsze się zrobiło.
Na drugi rok nowe sito dolne mam zamiar kupić z mniejszymi otworami.Bo w bizonie dolne sito ma mniejsze otwory i czyściejsze mi wychodzi.Kupował ktoś już jakieś sita poleciłby coś dobrego??

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo1150    8

trzeba było klepisko dociągnąć  na 2 ząbek  i wiatry większe i sita prawie zamknięte ale z tą żółtą pszenicą masz rację też to zauważyłem w Rykach robią ale nie wiem jak z jakością

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szy1993
      Kupował ktoś/ zamawiał dużego CX ? podzielicie się cenami ?
    • Przez Roser17
      Witam tak jak w temacie wyskakuje mi błąd E 15.05 w kombajnie New Holland Tc5060 wiecie o co moze chodzić?
    • Przez Globus
      Witam! Mam problem z silnikiem mercedesa om360, otóż gdy silnik jest gorący po pracy i chcę go odpalić to wogle nie kręci dodam że jak jest zimny to odpali za pierwszym razem. Co może być przyczyną?
      z góry dzięki pozdrawiam
    • Przez StachuDomaski
      witam kombajn spada z obrotow prosze o szybka odpowiedz bo trzeba kosić skosilem 2 zbiorniki jeczmienia jarego i spada z obrotow silnik przeciazenie nawet 130℅ silnika
    • Przez matrixowy
      Jakie macie opinie na temat kombajnu cx 6080 ile kosztuje +/- itp.